Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal szült Anyukák!...

Oxitocinnal szült Anyukák! Elmesélnétek ezzel kapcsolatban a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Milyen volt oxitocinnal szülni?Olyanra gondolok,hogy gyorsabb volt?!Jobban fájt?!Vagy esetleg nem is hatott?!
2010. szept. 16. 22:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nekem délelőtt 11-kor kötötték be úgy, hogy rejtem volt az NST is. Semmi nem történt, 45 perc után ki is húzatta a főorvos.
2010. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nélküle milyen lett volna a szülés, de vele borzasztó fájásaim lettek! Végig kaptam és iszonyat volt! Azt hittem ott a vég! Visszagondolva nem is emlékszem mindenre, olyan önkívületi állapotba kerültem a fájdalomtól! De a végeredmény kárpótolt 1000-szer is!!!!!! :-)
2010. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a tapasztalatom az elősző válaszolóhoz. Önkívületi állapot. Párom utána mesélte hogy mennyien szültek az alatt míg én ott voltam meg mennyi nyafogó kismami volt hát én ilyenekre nem emlékszem. A fájásokra sokkal inkább. De gyors szülésem volt.

Sokan mondják (köztük a dokim is) hogy az oxitocin nagyobb fájásokat csinál mint egy spontán szülés, már akinek hat egyáltalán.

2010. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a két előttem szólóhoz. Bár nagyon gyors így sem lett, de a fájások... Kiesett néhány dolog, nem csak a környezetemben, hanem egyáltalán, a szüléssel kapcsolatban is, annyira fájt. De megérte.;)
2010. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Nekem mégcsak gyorsabb sem lett tőle a szülés. 8 órán át kaptam, azt hittem meghalok, elképesztő fájdalom volt.

Nagynehezen kitágultam, a kitolás már kész felüdülés volt.

2010. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Én sem emlékszem mindenre, de tényleg nagy fájdalmaim voltak. Nekem nem rövidült a méhnyak és leesett a szívhang, így császár lett a vége.
2010. szept. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Én sem tudom milyen lett volna nélküle de kétperceseim voltak egy fájás olyan 45 mp-igy volt még szünet ez két órán át aztán bekötötték és onnantól két órán át a tolófájásokig már egybefüggő volt.

Nem erről álmodoztam mondjuk úgy .. biztos hogy gyorsabb volt az tény.

2010. szept. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

nekem természetesen indult meg, de vajúdás közben infúzión ment az oxi. 4 óra alatt megvolt pedig elsö baba. Pokolian fájt, de felgyorsította a folyamatot. Nehezen viseltem, de egy nyikkanás nem jött ki a torkomon. Csak akkor szólaltam meg nagy nehezen ha kérdeztek, meg mikor edáért könyörögtem...persze nem kaptam :(( mindent összevetve viszont jobb volt így, hogy nem hagyták, hogy sokáig szenvedjek.

22/L

2010. szept. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van. Az elsőt oxitocinnal szültem, a másodikat anélkül. Olyan nagy különbséget nem tudok megállapítani a kettő között, az utolsó 1 óra mindkettő szülésemnél egyformán fájdalmas volt.

Mondjuk az első szülésemnél csak akkor kötötték be az oxitocin infúziót, amikor már két ujjnyira tágult a méhszájam. Akkor már 5 órája vajúdtam, türhető fájdalommal. Mivel éjszaka volt, sajnos nagyon kifáradtam, az orvosom azért döntött az oxitocin mellett, hogy felgyorsítsa a folyamatot és legyen még energiám a kitolásra. 2 órával később megszületett a fiam. Nyilván, akinek már jóval előbb bekötik és akár 6-8 órát is úgy vajúdik, az tényleg iszonyú lehet. Egyébként a fájdalom erőssége attól is függ, hogy a doki milyenre állítja az infúzió adagolóját. Amikor a vége felé láttam, hogy teker egyet rajta és gyorsabban csöpög az infúziós csőbe a folyadék, 1-2 percen belül azonnal éreztem, hogy kategóriákkal felerősödött a fájás. Ha végig ilyen erős lett volna, azt nem tudom hogy bírtam volna.

Valamint nem tudom az oxitocinnak van-e hozzá köze, de az első szülésnél, amikor kaptam, akkor sokkal könnyebb volt a kitolási szakasz, mint a másodiknál, amikor nem kaptam.

Az első szülésem emlékei szinte már pár óra múlva homályosak voltak, nem tudtam mindent tisztán felidézni (ezt előttem szólók is említik, akik oxitocinnal szültek), a második szülésemről, ahol nem kaptam, minden pillanatot élesen fel tudok idézni. Ez is érdekes.

Utólag egyébként nem bánom, hogy első alkalomkor kaptam, mert valóban felgyorsította a vajúdást. Anélkül a szülésznőm szerint még akár +5-6 órát is elhúzodhatott volna és lehet, hogy kevésbé fájt volna valamivel, de akkor úgy kimerültem volna, hogy biztosan nem tudom kinyomni a babát.

2010. szept. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Szia!Én eda mellett kaptam az oxticotint,akkor 2 ujjnyira voltam nyitva,másfél óra alatt eltünt a méhszájam,és az edának köszönhetően semmi!fájdalmam nem volt,csak már mikor a tolófájások jöttek.Nagyon féltem mikor mondta a dokim hogy adják az oxticotint,de tényleg meg sem éreztem úgy tünt el a méhszájam.Ha van lehetőséged,kérj edát.
2010. szept. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!