Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Burokrepedés után, ha nem...

Burokrepedés után, ha nem indulnak meg a fájások, mennyit lehet várni az oxitocinnal?

Figyelt kérdés

Hajnal kettőkor kezdett szivárogni a magzatviz, de semmilyen fájás nem jött. Egyáltalán semmilyen.

Baba a CTG szerint jól volt.

Délelőtt 10-kor oxitocint kötöttek. Onnan már nagyon hamar meglett a baba, de igen nagy fájdalmak között.

Lehetett volna várni még vele?



2022. máj. 16. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Nekem elfolyt teljesen a magzatvíz. Semmi fájdalom nem volt. Miután beértünk a kórházba, szinte azonnal hozták az oxitocint. Jó gyorsan beértünk, mert kb 10 perc a kórház, éjszaka volt, senki nem volt az utakon, így kb 5 perc alatt beértünk. Magzatvíz elfolyástól számítva kb fél óra telt el, max háromnegyed és kaptam is.
2022. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De neked egyszerre folyt el, mint a filmekben?

Nekem csak időnként jött egy kevés, mintha pisilnék egy kicsit….

2022. máj. 16. 13:22
 3/18 anonim ***** válasza:
Egyszerre.
2022. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem is egyszerre folyt el éjszaka, kb 45perc múlva voltunk a kórházban, semmi fájás nem volt. Azonnal kaptam oxit.
2022. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Ettől függetlenül én is megkérdőjelezem a szükségességét. Olyan hirtelen, gyorsan lettek óriási fájdalmaim, teljes kontrollvesztés, nyomni se tudtam, vákuummal született végül.

Utána olvastam a születési traumának és hiszek abban, hogy nagyban befolyásolja a fiam viselkedését a születés körülménye.

2022. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nekem szivárgott a magzatvíz, ahogy te is írod. 24 óra múlva kötötték be az infúziót, addig vártak a fájásokra, de egyáltalán nem lettek. közben párszor ráraktak ctg-re, kaptam 2x antibiotikumot, vettek vagy 4x vért.

oxitocin infúzió hatására nagyjából 7.5 óra alatt megszületett a baba, abból 5 óra maga volt a pokol.

2022. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
24 órát lehet várni kb, de a kutatások alapján többet is lehetne
2022. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Magyarorszàgon ha jòl tudom max. 12 òràt vànak, es 24 òràn belül meg ,,kell" szülni. Angliaban 24 òra mùlva ajànlanak először indìtàst.

En alapbòl egy nappal kèsőbb szóltam, hogy elment a magzatvìz, plusz az első nap utàn nem egyeztem bele az indìtasba. Így a magzatvìz elfolyasa utàn 82 òràval kaptam oxy, ès a magzatvìz elfolyasa utàn 89 òràval született meg a gyerekem. Makkegèszsègesen, hülvelyi ùton, èn sem sèrültem.

2022. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Este 5-kor elfolyt a magzatvíz. Pont műszakváltára értem be. Ott az éjszakás várt a fájásokra, benn maradtam megfigyelésre. Reggel 9-kor eldőlt, hogy fájdalom még sehol, akkor indítanak. Kaptam Oxit, de kb. még 3 óráig alig fájdogáltam, folyton növelték az adagot. Du 3- ra lett meg a pici, de nekem nem okozott durva fájdalmakat az oxi. Pedig hallottam, hogy azzal rosszabb, de nekem teljesen kibírható még a végén is a fájdalom. 🤷
2022. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Ellenben a szoptatással. Na az fájt! Szülés után szoptatáskor olyan görcseim voltak, mintha a beleim csavarták volna. Erről bezzeg nem nagyon szoktak beszélni.
2022. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!