Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy áll most a helyzet?...

Hogy áll most a helyzet? Szülhetek úgy a nem területileg illetékes kórházban, ha egy ott dolgozó orvos magánrendelésére jártam végig a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2022. aug. 12. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem. Mi változott az utóbbi 1 évben szerinted?

Eddig sem szülhettél akárhol, csak külön engedéllyel, erre most is van lehetőség, viszont orvost választani csak a magánszektorban tudsz.

2022. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A szülésre nem fogadnám fel nyilván.

Az egyik kórház nagy ívben való elkerülése a cél.

2022. aug. 12. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Sürgős esetben (pl. valóban megindult szülés esetén) kötelesek bárhol ellátni. Ha viszont nem igényelsz akut ellátást, akkor nem kötelesek ellátni, a kórhnáz dönt, hogy vcan-e kapacitása vagy sem.
2022. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha mentőt hívsz, akkor az pedig mindig a területileg illetékes helyre visz, nem válogathatsz.
2022. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Bírom, amikor határozottan állítanak emberek valamit úgy, hogy nincs benne nagy tapasztalatuk.


Kedves Kérdező!

Kórházfüggő és nagyon sok helyen szülhetsz így, igen. Pl. a SOTE klinikákon biztosan. Én fél éve szültem, vidéki kórházat el akartam kerülni én is bármi áron, ezért magánúton jártam orvoshoz Budapestre. A SOTE I. klinikán szültem, a kutya nem kérdezte meg, hogy mit keresek ott. Kétszer voltam ügyeletben problémával, akkor sem, illetve a szülés estéjén sem. Még az a kérdés sem hangzott el, hogy ki az orvosom, csak bementem éjszaka és intézték a császárt (előzmények miatt csak az lehetett).

2022. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
A barátnőmnek és nekem is felajánlotta a magánorvosunk, hogy szülhetünk abban a kórházban ahol ő rendel (persze nem nála). Szóval elméletben lehet igen. Én nem ott szültem, a barátnőm viszont igen, egyikőnk sem oda tartozott.
2022. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Befogado emailt kell irnod a korhaznak kapsz egy idopontot valaszul, bemesz felveszik az adataidat idopontokat kapsz az utolso vizsgalatokra. De nyugodtan kerdezz ra a dokidnal is.
2022. aug. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a dokim azt mondta,hogy szülhetek abban a kórházban,ahol ő dolgozik,hiába nem oda tartozom.Ezt a dokiddal beszéld meg!
2022. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Júliús eleje óta újabb szigorítás van, pl a Honvédban. Csak területileg illetékest látnak el vagy ha van befogadó nyilatkozat, amit szintén egyre szigorúbban vesznek.

Az, hogy mi volt fél-egy éve sajnos már nem releváns. Kérdezd meg a kórházat, ahol szülnél, hogy van-e rá lehetőség és ha igen, hogyan.

2022. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

5ös, bírom, maikor olyanok okoskodnak, akiknek fingjuk nincs róla.


"Én fél éve szültem..." Na, az pont félévvel korábbi tapasztalat, szóval neked sincsen fingod az aktuális! helyzetről.

2022. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!