Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mi a véleménye az apás...

Kinek mi a véleménye az apás szülésről? Előnyei-hátrányai? Esetleg valaki megbánta, hogy bent volt az apuka vagy éppen fordítva, nem volt bent a szülésnél és ezt a döntést bánta meg?

Figyelt kérdés
2022. szept. 15. 09:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Én örültem, hogy ott volt, bár császár lett a vége, de addig is, úgy éreztem nem vagyok egyedül, nem egyedül kell végig csinálnom. Hatalmas lelki erőt adott, és sose felejtem el, ahogy apuka karjában a gyerekünkel besétált hozzám miután engem is rendbe raktak
2022. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk nem volt kérdés, hogy ott lesz mellettünk, mindkettőnknek magától értetődő volt (bár megértettem volna, ha nem szerette volna, akkor nem kell erőltetni, el kell fogadni azt a döntést is). Én csak előnyöket tudok felsorolni: már a jelenléte is sokat segített, hogy fogta a kezem, simogatott, beszélt hozzám, de igazán nagy segítség a szülőágy mellett volt. 30+ fokos szobában szültem, ő pedig folyton törölgette az arcom hideg ronggyal, itatott 2 nyomás között, kitolásnál tartotta a fejemet, figyelmeztetett, hogy csukjam be a szemem, szám ès nyomjak egy jó nagyot. Hatalmas segítség volt, nem bántam meg és ő sem. Ugyanúgy szeretjük egymást tovább.
2022. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
36 órát vajúdtam, nem hiszem hogy a férjem nélkül ment volna. Végig támogatott, az aranyóra hármasban pedig fantasztikus élmény volt. Én azt gondolom minden apának át kellene ezt az élményt élnie, lássa a felesége min megy keresztül, de én elfogadom, ha az anya nem szeretné. Ha úgy döntesz, hogy nem szeretnél apás szülést is vidd be anyukád/tesód/barátnőd mert kell a segítség. Ja és a férjem semmit nem látott az akcióterületről, mert ez az amitől az apukák félni szoktak :D
2022. szept. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ezek miatt szeretném, hogy bent legyen velem a párom. Szerencsére ő is szeretné. Az egész terhesség egy csodálatos időszak volt eddig, az pedig biztosan még csodálatosabb lesz, ha a kezünkben tartjuk majd a picit.

38+6

2022. szept. 15. 09:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mind az 5-öt együtt szültük.Nekem szükségem volt rá,hogy ott legyen,ő is jönni akart.Életünk meghatározó közös élménye.Büszkén meséli mindenkinek,hogy az első pillanattól ő is a gyerekekkel volt.Mimdenkinél ő vágta el a köldökzsinórt is,és még is fogta őket rögtön.Nekünk nagyon jó élmény volt.Semmi olyat nem látott,ami borzasztó lett volna neki.Nekem pedig hatalmas segítség volt végig.A legkisebbünk most 5 hónapos,ő kádban született,ez volt a legnagyobb élmény neki.Azóta is meséli,hogy szerelmes lett mikor meglátta a kislányunk az kibukkanni a vízből.
2022. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy beszéltük meg férjemmel, hogy apás szülesre készülünk, de ha közben sok neki, vagy én mégsem erzem jobban magam attól hogy ott van, akkor jelezzük egymasnak.

Egyikünk se bánta meg, örültünk mibdketten hogy együtt csináltuk végig.

2022. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Először férjemmel szültem. Nem bántam. Ott kaptam oxitocint, egyből viláhomat nem tudtam. Így volt aki gondolkodott helyettem.


2nál egyedül voltam benn, ott nem is hiányzott 😅

2022. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

4-re:

Akkor legyen bent, nincs mit ragozni rajta.


Abból lehet gond, ha az apa nem akar bent lenni, de a nő hisztikkel és érzelmi zsarolással eléri, hogy apás szülés legyen.

2022. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
8. Szerintem ez egy olyan dolog, amit még akkor kell tisztázni mielőtt gyereket vállalunk. Én biztosan nem szülnék egy olyan férfinak aki nem szeretne benn lenni, de igazad van, ha az egyik nem akarja csak kellemetlenséget szül. Szerencsére szerintem az apák jelentős részének ez ma már nem kérdés.
2022. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát szerintem ez nem a randizgatós, udvarlós időszak témája. Az igen, hogy akarnak-e gyereket, esetleg az is, hogy kb. hányat, de az, hogy adott esetben a fickó bemenne-e a szülésre, az nagyon távoli még ilyenkor. Pl. a kapcsolat ezen fázisában a nőtől is korai lenne olyanokat kérdezni, hogy (ha orvosa mindegyikre nyitott lenne) a hüvelyi szülést vagy a császármetszést preferálná, a gyereket akarja-e szoptatni és mennyi ideig stb.

Nem lehet előre mindent lecsekkolni a másikról. Ráadásul változhat is az emberek véleménye.

2022. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!