Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt szülés utáni depresszióto...

Volt szülés utáni depressziótok? Mi a pontos oka ennek a betegségnek?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet, hormonok, az anyuka alapvető pszichés állapota, környezet stb.

[link]

2022. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szülés utáni depresszió okai. A terhességgel, a szüléssel és az azt követő gyermekágyi időszakkal rengeteg testi, lelki és hormonális változás jár együtt. A megemelkedett hormonszint a szülést követően drasztikusan leesik – ez a hirtelen változás a szülés utáni depresszió egyik elsődleges oka.
2022. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

Én szinte biztos vagyok benne,hogy nekem volt!Nagyon nem jó pszichés,és fizikai állapotban voltam.Mára ez elmúlt (4 hónapja szültem).A legnagyobb segítség ebben a helyzetben a család!Sajnos nekem a Férjemen kívűl nem volt támaszom és segítségem a nehéz időkben,de együtt túl lettünk a helyzeten!

Ha Ők észreveszik,hogy baj van jeleznek védőnőnek,háziorvosnak és a továbbiakban mérlegelik,hogy szükség van-e pszichológusra,ezt egy barátnőmtől tudom aki háziorvos mellett aszisztens,sajnos manapság egyre több esetben fordul elő!Az okokat fentebb már többen is írták.Ha szeretnél beszélgetni nyugodtan írhatsz privátban,ha tudok ezzel segítek!

2022. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!