Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 15 percenként feszül, keményed...

15 percenként feszül, keményedik az egész hasam kb fél-1percre. Már egy órája kb. Ezt lehet fájásnak tekinteni?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, hogy nem tudom, mit kell pontosan érezni. 39hetes első babás vagyok.

Van, aki azt mondta, csak a dereka fájt, más ilyen keményedés félét érzett, van aki mensi görcsöket..

Nyákdugóval még nem találkoztam, ma az nst uh is rendben volt, 2 hete még teljesen zárt voltam, azóta nem néztek.

Jó lenne tudni, hogy haza tudjam hívni időben a férjemet munkából :D


2023. febr. 3. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tekintettem fájásnak, ami tényleg fájdalmas volt. A keményedés nekem nem volt az, de szerintem nem lehet összetéveszteni a kettőt. Úgy értem, hogy fogod tudni, mikor beindulnak az igazi fájások. Könnyű szülést!
2023. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fájás. A fájás az tényleg fáj és kisugárzik a hátadba, fenekedbe egész derekadba. Én is attól féltem, hogy nem fogom tudni, hogy beindul-e a szülés, de amikor jöttek azok a fájások, akkor tényleg könnyen felismerhető volt. 😀
2023. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fáj, akkor nem fájás.

Az a fájás, amikor nem bírsz sem leülni, sem beszélni alatta, csak támaszkodni valaminek és sóhajtozni. Na az a fájás:D

2023. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt nem árt leírni,hogy fájások NÉLKÜL is nyílhatsz!

Ugyanis ez a variáció is gyakori.


Zuhanyozz le meleg vízzel. Ha elmúlik,jósló volt.

2023. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jósló


De simán lehet ilyen könnyed a vajúdás is

Mennyi idő alatt ér haza?

2023. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom szülésemnél máshogy volt, volt hogy előtte egy-két napig volt ilyesmi. Ha sűrűsödik a 15 perc, vagy erősödik a fájás, akkor indult be a szülés.
2023. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ìgy indult, kis "csipkelődèsekkel", kemènyedèssel. Dèlelőtt lezuhanyotam meleg vìzben, de nem múlt el. Du.elment a nyákdugò, este 7 kor a magzatvìz is. 1:24 kor lett meg a fiam.
2023. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, várok akkor “türelemmel”, hogy mi sül ki belőle :)

Kb 20-25 perc alatt van itthon. 15 percre lakunk a kórháztól.

Egyik ismerősöm most szülte az első babáját, neki csak minden előjel nélkül elfolyt a magzatvíz, aztán csak ilyen keményedés szerű akármiket érzett, nem is volt annyira kinyílva a méhszáj, apukát is hazaküldték aludni. Épp hazaért, csörgött a telefon, hogy lehet vissza kéne indulni, mert tágul az anyuka, de fájásai nem nagyon voltak akkor sem. A magzatvíz folyástól számított kb. 3 óra múlva hirtelen meglett a baba, úgy, hogy 3-4 tolófájása volt, annyival ki is jött a baba.

Ezért nem tudom, mi van. Van akinek nincs fájása se kb.

2023. febr. 3. 22:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

7 éve dolgozom szülészeten, amit leírsz, az azért meglehetősen ritka.

Nekem még egy olyat se sikerült látnom, hogy anyuka fájás nélkül szült meg, pláne első gyereket.

Ha 25 perc alatt otthon van és 15 perc a kórház, akkor bőven elég 5 őerces fájásokkal hazahívni és elindulni.

2023. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát, azèrt ebben ne nagyon remènykedj szerintem sem. Èn is ettől paráztam, hogy majd megszülök itthon, a kocsiban (mi 40 percre lakunk a kòrháztòl). Elkezdej rendszertelenül jönni a fájasok a nyákdugò távozása után. Mondom oh, ez semmi, sima ügy lesz. A magzatvìz távozása után már fájt rendesen, de a szülèsznő azt mondta majd ha már vicsorgok, támaszkodok, fújtatok fájás közben, na majd akkor beszèlhetünk fájásròl. Igaza is lett 😬
2023. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!