Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés beindulásakor mozgott...

Szülés beindulásakor mozgott a babád, vagy mozgékony volt még abban az időszakban?

Figyelt kérdés
2023. febr. 6. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éjszaka elfolyt a magzatvíz és utána rögtön 3 perces fájásaim lettem, onnantól nem éreztem a fájdalomtól, hogy mozog-e. Előtte elég aktív volt még.
2023. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem èreztem mozogni.. nem igazán tudtam figyelni rá.


Amúgy is sokkal lomhábbak voltak a végére.

2023. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magzatvíz-elfolyás éjszaka, utána 5percesek. A tolófájásig talán picit kevesebbet mozgott, mint az átlagos. Tolófájásnál viszont fogalmam sincs, nem tudtam figyelni.
2023. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül szülés előtt ugyanúgy mozgott, mint előtte, azaz majd kitörte a bordáimat. Semmi jele nem volt, hogy aznap szülni fogok, front sem volt, pedig úgy vártam azt is, mint a messiást, hátha az hozza ki a picit. A szülés beindulása után meg sem moccant, legalábbis nem emlékszem egy rúgásra sem, de minden rendben volt a szüléssel.
2023. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan mozgékony volt, mint előtte. Indították a szülésemet. Aznap már nem igazán éreztem mozogni.
2023. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akármit is hoz, vagy hozott az élet; sok sikert! :)
2023. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, még van kb 2 hetem, de elég aktív:D
2023. febr. 6. 21:46
 8/12 Mézga Krisztina ***** válasza:

A szülés közeledtét pont az jelzi, h egyre kevesebbet mozog a baba, hisz "fejen állva" kezd belecsúszni, belekúszni a szülőcsatornába, ahol igen szűk helye van a szambázáshoz.

Ezért látszik a terhes has állásán a szülés közeledtekor, h "leszállt", nem a gyomor, köldök "között" dudorodik a nagy része, hanem megindul a hólyag felé.

Szülés közben meg miért mozogna? A te tested lesz olyan, mint egy dugattyú, ami - szinte a fejed búbjától induló - erős hullámzó, perisztaltikus mozgással egyre lejjebbre-kintebbre tolja a babát. Erre segítesz rá haspréssel, hajolsz előre a térdedet magadhoz húzva tolással, ami tényleg emlékeztet egy keservesen nehéz kakilásra.

De sztem ezt az anyukád, a védőnő, az orvosod jobban el tudja magyarázni.

2023. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mézga Krisztina ***** válasza:
Ezért nem értem a "fekve kakilás" pozíciót, sokkal hatékonyabb és könnyebb lenne guggolva vagy min. ülve a szülés, hisz függőlegesebb helyzetben a gravitáció is segítené a babát, a guggoló testtartás meg a tolást.
2023. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogyne mozogna szülés közben! 4 fordulatot tesz a saját tengelye körül, mint egy kis dugóhúzó, amíg kibújik.
2023. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!