Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a gátvédelem?

Mi az a gátvédelem?

Figyelt kérdés
16 hetesen fogalmam sincs róla!
2010. okt. 5. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szüléskor a gát vagy tágul, vagy vágják. (rossz esetben reped)

előtte lehet gátvédelmet "csinálni". ez masszíozásból áll.

érdemes.

2010. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
amikor nem vágnak, nincs gátmetszés. a szülésznő a kitolásnál meg előtte több liter olajat beleken a hüvelybe, ezáltal jobban tágul, rugalmasabb lesz, és nem kell az orvosnak vágnia.
2010. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

amikor arra készülsz fel, hogy szüléskor nem kell gátmetszést csinálnia majd a dokidnak, hanem gátvédelem mellett fogsz szülni, azaz a szülésznőd masszázsolajjal fog tágítani közben. A felkészülés áll egyrészt a gát masszírozásából, valamint homeopátiás bogyók szedéséből, amik felpuhítják a gátadat.

Az első sikeres gátvédelem mellett szültem. Annyit érdemes tudni, hogy a gátvédelem miatt, a kitolási szakasz általában hosszabb szüléskor. (nekem 45 perces volt.)

2010. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Te de h*lye vagy, de most nem értékelem a poénodat, bocsi, így, hogy a fél családomat evakuálták!
2010. okt. 5. 21:13
 5/12 A kérdező kommentje:
A hasznos válaszokat hálásan köszönöm Mindenkinek! Most már tudom.
2010. okt. 5. 21:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a rossz poénomért.
2010. okt. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Békés megyében szerencsére nem volt/nincs árvíz, így nem tapasztaltam, hogy mennyire rossz lehet az árvízsúlytotta településeken lakni. Bocsi a rossz "viccemért".
2010. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nincs harag, először én is elröhögtem magam :).


Én Pest megyei vagyok, itt sincs gáz, de a nagypapám és az unokatesómék devecseriek (voltak).

2010. okt. 5. 21:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Én békéscsabai vagyok. (Pontosítva. :))
2010. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

már teljesen eltérek a tárgytól (viszont hasznos választ is adtam) de nem tudok elmenni mellette anélkül, hogy ne emeljem meg a kalapom a "vicces" válaszoló előtt, mert ritka az olyan ember aki utólag beismeri a tévedését és még bocsánatot is kér. főleg egy ilyen anoním oldalon.

szóval jó volt olvasni :)

a kérdező családjának pedig a legjobbakat kívánom, remélem megoldódik a helyzetük.

2010. okt. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!