Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatt miért/hogyan nem...

Szülés alatt miért/hogyan nem szégyenlős aki szül?

Figyelt kérdés
2023. máj. 19. 23:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
mert nagy fájdalmai vannak, amik el terelik a figyelmét.
2023. máj. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De nem arra gondolok, hogy szőrös vagy milyen hanem eleve lelkileg zavaró.. Szóval gondolom szülés közbe el kellene lazulni stb.. Nem pluszba rágörcsölni?
2023. máj. 19. 23:26
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
javaslom , hogy nézz meg egy ilyen videót és mindent meg fogsz érteni.
2023. máj. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Szia!Millió nô szûl gyereket,- szerintem ez egy termèszetes dolog, nem is gondol az ember ilyesmire, amikor vajúdik ès fájásai vannak.
2023. máj. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki szül, az pont lexarja ezt, mert kvára mással van elfoglalva, de majd meglátod te is, ha szülni fogsz! :D
2023. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát de a szülés az fáj. Nekem pl amikor megjön az is fáj és pl. a metrón ülök megyek dolgozni és valaki elkezd zavarni mert bámul vagy túl közel ül olyankor sokkal jobban szokott fájni a menstruációm is. Sőt olyan is volt hogy nem is fáj és valami stressz volt, mint az emberekkel teli zsúfolt 8as busz és elkezdett fájni. Szóval gyanítom, hogy ha szülni fogok akkor az eleve nagy szülési fájdalmam dupla akkpra lesz ha valaki bestresszel. Bármivel be tudnak stresszelni... Meg az is stressz, hogy annak a pl szülésznőnek is lehet épp akkor van meg a menzesze, amikor én meg szülnék és akkor az ő stresszelése rajta vezetődik le (feltételezem, hogy igen)
2023. máj. 20. 00:22
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Mellekesen eltekintve attol, hogy a fajdalom, meg amugy gyereket szeretett volna, es ez teljesul eppen. Szoval akkor en miert nem vagyok szegyenlos, mikor a nogyogyaszhoz megyek szokasos szuresre? Mert nem vagyok. Az voltam egyszer, de mar nem erdekel. Icike-piciket se.
2023. máj. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Ők már ott mindent láttak + akkora fájdalmaid vannak, hogy telibe szrod ki mit lát/gondol
2023. máj. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi 7-es,

"gyereket szeretett volna, es ez teljesul eppen".

Ez jó magyarázat. Hogy ez a fontos nem a szégyenlős érzelmek!


Ezt így valahogy jobb kontextusba helyezi a gondolataimat!


Hogy ők mit láttak meg mennyire fáj nekem valahogy sehogy nem segít. Nyilván a gondolataikkal nem mélyül el aki éppen világra hoz egy babát de attól még minden negatív görcsös érzés megmarad(hat). Arról nem is beszélve hogy és a férjem is bent lenne velem szüléskor akkor ő is erre tud gondolni hogy teljesül a dolog és nem a negatív és szégyenlős dolgaira!

2023. máj. 20. 03:53
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor szültem baromira nem azzal foglalkoztam, hogy ki hova néz és mit gondolnak épp rólam.

Nekem ez egy teljesen egyedi lelkiállapotot teremtett, megszűnt körülöttem kb minden, mert csak egy dolog számított: hogy kitoljam a gyereket és egészségesen szülessen. A külvilág ilyenkor egyszerűen megszűnik, valahogy beszűkül a koncentrálásod arra az egy bizonyos dologra, ami a legfontosabb. Mert megismételhetetlen.

Pl. nem tudod megtenni, hogy jaj, még most nem szülök, mert még nem ment ki a takarítónő, de ciki. Az ha jön, akkor jön. Nem kérdés, hogy mit csinálsz.

Azért a szülés fájdalma nem hasonlítható a metrón megjelenő menzeszes fájdalommal. De biztos lehetsz benne, hogy aki akkor épp rád néz, nem azt nézi rajtad, hogy ennek biztos megvan, most akkor jól bestresszelem a nézésemmel.

Szóval, ha szülsz, ha nem - nem kell annyit foglalkozni a külvilággal.

2023. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!