Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxigénhiányos baba agykárosodo...

Oxigénhiányos baba agykárosodott lesz? Többi lent.

Figyelt kérdés
Leszakadt a méhlepény de nem vették észre csak vérzés volt nagyon erős kb a vérzés kezdete és a császározás között 5-6 óra telt el. Inkubátorba van 3. Napja és a tüdeje 90% . Ezt mondják mást nem. Agykárosodott lesz a baba? Valakinek volt ilyen vagy hasonló?

#császár #oxigénhiány #Agykárosodott
2023. jún. 23. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyelöre még nem lehet megmondani
2023. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak később lehet megmondani.

Az első 2 évben rengeteget fejlődik az agy, addig sok mindent be tudnak hozni az oxigénhiányos babák is.


Az én kislányomnak is volt, de kevesebb ideig, gyorsan kiszedték, így jó Apgarja volt. Ettől függetlenül vannak jelek, amik most 11 hónaposan utalnak rá. De semmi nagyon feltűnő. Neurológus azt mondta, hogy 2 éves korában felmérjük, ha kell kap fejlesztést .


Ha nálatok súlyosabb volt, akkor 6-8 hó között észre fogjátok venni. De tényleg nagyon gyorsan tud fejlődnibaz agyuk! Fel a fejjel!

2023. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És hogyan vették észre, hogy baj van? Hányadik hétre született? Szerintem sem lehet tudni mi lesz később.
2023. jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
2#-ea megkérdezhetem mik utalnak rá nálatok? Ha nem baj.
2023. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam oxigénhiánnyal, 6-os Apgarral született. Nem sírt, olyan volt, mint egy kék rongybaba. Gyorsan visszatért bele az élet, a harmadik Apgar már 10 volt. Akkor, ott, semmi más nem látszott rajta, csak vesetágulata volt. Ezt ki is nőtte egyéves korára. Nagyon sírós baba volt, de ez akármitől lehetett, nem feltétlenül az oxigénhiánytól.

Annyit tudtam tenni, hogy sokat hordoztam, szinte állandóan beszéltem hozzá, mondókáztunk, ölbeli játékokat játszottunk. A mozgása szépen fejlődött, a beszéde időben beindult, 2,5 évesen lett szobatiszta. Kétkezesség miatt kapott diszlexiaprevenciós fejlesztést 1-2.osztályban. A tanulással semmi gondja nincsen, okos, értelmes, kiváló nyelvérzéke van.

Fel a fejjel! Figyelj oda rá, amit lehet, tegyél meg érte. Tényleg nagyon sokat fejlődik az agya az első két évben.

2023. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #4es!


Persze, szívesen leírom.

A kisfiam kognitív és mozgás fejlődése szuper, de az érzelmi regulációja, hát még fejlesztés alatt ;)

Magyarul sírós, nyugtalan baba volt. Folyamatos testkontaktus igénye van/volt. Alvás egyedül mission impossible :) Sokkal érzékenyebb a hangokra és bármilyen napirend beli változásra. Utazás vele lehetetlen volt. Lassan javulgat.

Kevesebbet bírt ébren lenni, mint a kortársai.

Nálunk is a hordozás volt a mentőöv.

Még nem lehet tudni, hogy idegrendszeri éretlenség vagy szenzorosság-e :) majd 2 évesen meglátjuk

2023. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy már mindegy de miért húzták az időt? Miért telt el 5-6 óra? 10 perc alatt kivesznek egy gyereket. Komolyan ott tartunk hogy egy vérző, terhes anyát órákig váratnak? Nagyon durva.
2023. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Otthon történt a vérzés és a kórházban nem találták az okát igy vérzés csökkentőt adtak aztán egyik pillanatról a másikra vitték a műtőbe. Már 35 +2 nap terhesség.
2023. jún. 23. 20:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi volt az apgarja? Spontán lélegzik? Reflexeket vizsgálták? Görcsrohama volt? Izomtónusa milyen?
2023. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők mit mondanak, mennyire valószínű a károsodás?
2023. jún. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!