Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy készültél/készülsz a...

Hogy készültél/készülsz a második (!) szülésedre? Miben volt más, mint az első?

Figyelt kérdés

Jobban féltél/félsz, mint először vagy kevésbé?


Elsősorban normál szülésre gondolok. Mármint hogy az első normál volt, és másodjára is azt terveztél/tervezel.


2023. jún. 23. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vártam. Komolyan. Pedig az első nem volt egy leányálom.

Semmivel nem készültem, egyáltalan nem féltem.

A 2.is élmény volt, könnyebb volt mint az első.

2023. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az elsőnél kicsit naivan álltam hozzá. Hogy persze fáj, de ez a legcsodálatosabb dolog a világon, végre láthatom a kisbabámat. Borzasztó első szülésem volt, ami közben hatalmas élmény is volt. Tényleg csodálatos dolog szülni és egy részem izgatottan várja az utolsó, na vajon ez már az? napokat és megint, hogy lássam a babám, de egy részem retteg, hogy nem akarom, hogy fájjon. 😅 Félek az első 6 héttől is, próbálom előre kipihenni magam. Most nem vagyok annyira megveszve, mint az elsőnél, hogy a 37. héten szülni akarok, jó lesz a 40. is. Második babával viszont sokkal magabiztosabban fogok menni szülni, tudom már, hogy tényleg mire lesz szükségem, azokat viszem a kórházba, pakolom ki a második babaszobába. Tudom, hogy kell szoptatni, hogy néz ki egy éhes, álmos, hasfájós, fogfájós baba, úgyhogy remélem, hogy nem fogok annyira kétségbeesetten rohangálni, hogy ez vajon minek ordít folyton, ennek ilyennek kell lennie? Tudom, milyen kajákat volt időm megenni szülés után (a gyors, finom, laktató, gyerek feje fölött elfogyasztható), így hátra nem fogok az éhhalállal dacolni az első pár héten. Magára a szülésre még egyszer átnéztem vajúdó pozíciókat, tudatosítottam a férjemben, hogy múltkor mik estek jól, segítettek, hogy amikor fél kézzel kapálózok fájdalmamban, akkor tudja, hogy mit kell csinálni. És hát reménykedek. Hogy hátha a második könnyebb lesz. Hátha rövidebb lesz a vajúdás, jobban fogom viselni, nem lesz olyan nagy meglepetés a fájdalom, magabiztosabb leszek. Ha pedig olyan szívás lesz, mint az első, azt is túléltem és azt is újracsináljám az én kicsi elsőmért. Augusztus végére vagyok kiírva.
2023. jún. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Én jobban félek most a másodiknál, hiszen màr tudom mennyire fájdalmas a szülés.
2023. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Elsőre elég durva szülésbe volt 18 óra vajúdással, a végére már magamról sem tudtam. Szóval igen, tartottam kicsit a másodiktól, elsőre nem gondoltam, hogy ez ennyire tud fájni, de amúgy a második szülésem elég laza volt az elsőhöz képest, "csak" 7 óra, szóval jobb volt, mint vártam :D
2023. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Én decemberre várom a másodikat, az első szülésem 24 óra volt, így eléggé tréningezem magam fejben.

Nálam az a legnagyobb különbség, hogy most leginkább arra készülök, hogy nekem jobb és könnyebb legyen, mert tudom, hogy velem mennyire nem fog törődni senki, és emberkínzásnak tűnt az a pár nap a kórházban. Először szinte csak és kizárólag a baba miatt izgultam. De a babával kapcsolatban abszolút magabiztos vagyok, azonos neműek is lesznek, szóval ott nem fogok annyira pislogni, hogy úristen mit is kéne csinálni.

De nem félek a szüléstől, tudom, hogy fájni fog, utána is, de már nem olyan "ismeretlen" dolog, mint először. Szóval most magamra fogok figyelni leginkább, viszek mindent, ami kellhet pl gátsebhez, hogy kevésbé fájjon. Nem tervezek császárt, de ha neadjisten van valami, arra is fel fogok készülni.

2023. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is így vagyok vele, szinte mindegyik kommenttel azonosulni tudok. 😅


Elsőre én is úgy voltam, naivan, nagy mellénnyel, hogy ohh kinyomom azt kész. Már milliárdnyian megcsinálták, én miért ne. 😅

De jobban fájt, mint képzeltem, és nagyon hosszú volt.

Kíváncsi vagyok, a második vajon rövidebb lesz-e.

Októberben fogok szülni, és jobban félek, mint elsőre, viszont igen, már tudom mire számíthatok, mikre figyeljek a kórházban is, meg már a babával kapcsolatban is.

2023. jún. 23. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőtől nem féltem, a másodikat indították, életemben nem rettegtem úgy, mint aznap reggel mikor a kórházba készülődtem!

Arra készültem, hogy túl fog tenni az előző fájdalmain ami borzalmas volt - és úgy is lett.

Rontott a helyzeten, hogy végig feküdnöm kellett, még pisilni sem kelhettem fel

2023. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem rosszabb volt a második szülésem mint az első. Könnyebb volt olyan szempontból, hogy nem kellett indítani, maguktól jöttek a fájások is, gyorsabban lezajlott.

De sokkal fájdalmasabbnak éltem meg.

Mondjuk ehhez hozzátartozott, hogy nem mozoghattam, nem ülhettem mert valahogy úgy nem volt jó a babának..

Aztán oldalra fektettek és úgy vajúdhattam, ami borzasztó volt az első szülésemhez képest. Csúcs az volt, amikor nem akartak jönni a tolófájások és az orvos a kezével segített rá. Na az elmondhatatlan fájdalom volt.

Ráadásul míg az első szülésemnél a kitolás nem fájt, addig a másodiknál megszenvedtem eléggé amikor kijött.

Brutálisan fájt,nemcsak feszített…

2023. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!