Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki lehet kérni a kórháztól...

Ki lehet kérni a kórháztól részletesebb dokumentumot a szülésről?

Figyelt kérdés

A zárójelentésen kevés információ van. Úgy tudom, van olyan, ahol ki van fejtve, hogy zajlott a szülés, mit csináltak a babával. (Pl. kapott-e oxigént, stb.)

7-es apgarral született a fiam (az 5 perces már 10 volt), és van egy 2 percnyi időszak, amit nem tudunk, mert azonnal elrohantak a babával, miután kibújt, rögtön elvágták a köldökzsinórt. A baba kék-lila volt. A férjem szerint a szülőszobán nem sírt fel, de nekem rémlik, hogy ott is a torkába/orrába dugták a csövet.

Bár másnap rákérdeztem, lehetett-e oxigénhiánya, a gyermekorvos azt mondta, nem, ne aggódjak, a 7-es apgarra is legyintettek.

Most 4 hónapos a fiam. Egyelőre semmi aggasztó jel nincs.

Szeretném elvinni, biztos ami biztos alapon - egy gyermek neurológushoz, mert olvastam olyan esetről, ahol később igazolódott be a szüléskor szerzett oxigénhiány, amit az anya nem tudott, pedig ha előbb kerül orvoshoz a gyermek, hamarabb lehet fejleszteni.

A férjemtől tudom, hogy a kitoláskor egy ponton nem találták a szívhangot, az orvos és a szülésznő rémülten összenézett, engem kértek, nyomjak, mert "nagyon rossz helyen van a baba", és az orvos kikönyökölte belőlem a picit. Ebből én csak erre a mondatra emlékszem.



2023. jún. 23. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Az összes dokumentációt jogod van kikérni. De azt, hogy az újszülöttel mit csinéltak, az nem a szülészeti dokumentációban lesz, hanem a gyerekében.

A 7-es Apgar meg nem olyan rossz. A leszívás sok helyen alap, az meg nem ritka, hogy kicsit stimulálni kell az újszülötteket. Felsírni sem azonnal szoktak.

2023. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, tudom, hogy az az övében kell legyen. EESZT-ben még a zárójelentése sincs fent, mivel ugye akkor még nem volt TAJ-száma, de az legalább papíron megvan.

A kórházat kell felhívnom, hogy ki akarom kérni, vagy mi ennek a menete?

2023. jún. 23. 19:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hívd fel a kórházat és érdeklődd meg, mi a menete.
2023. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Azóta megtaláltam a honlapjukon a formanyomtatványt is.
2023. jún. 23. 19:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, hogy nem volt műtéti leírás. Nekem abban mindent leírtak a babáról is, és azt töltötték fel az eeszt-be. Kézhez nem kaptam, mert 25 nappal később töltötték fel, tök véletlenül vettem észre egyébként.
2023. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Neked az a saját EESZT-edben volt?

Sajnos a fiamnak csak onnantól vannak fent leletei, események, mióta van TAJ-száma.

2023. jún. 23. 20:05
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Hasonló okokból szeretném én is kikérni a teljes dokumentációt. Nekem császárom volt, és nem mutatták meg kiemeléskor, sőt a műtét közben egyáltalán. 8-as Apgarral született, nem hallottam felsírni sem. Szeretném tudni mi történt vele abban a félórában, amíg engem műtöttek.

Szerinted ilyenkor a szülésről érdemes kikérni a részletes leírást, vagy a gyerek dokumentációját? Vagy mindkettőt?? Te hogy töltötted ki a nyomtatványt: saját nevedre vagy a gyerekére?


Ha valaki itt tapasztalt benne, más is válaszolhat.

Köszönöm

2023. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyelőre még csak töltöm, de a fiam nevére fogom kitölteni, szerintem neked is elég róla kikérned.

A kisfiamét szeretném elvinni egy magán gyermekneurológushoz, hogy a születése pontos körülményeinek ismeretében tudja megvizsgálni.

Nálunk olyasmi nem merült fel, hogy a kórház valamit is rosszul csinált volna. Biztos vagyok benne, hogy azt tették, amit kellett. Ha nincs ez a gyors közbelépés, biztos sokkal nagyobb baj érte volna a kisfiam.

2023. jún. 24. 08:16
 9/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszodat! Akkor én is így próbálom meg.

Szerencsére nálunk is minden rendben volt, nem az a célom, hogy bepereljem a kórházat vagy ilyesmi, csak nem hagy nyugodni, hogy a babám első pillanatairól lemaradtam, és nem is tájékoztattak utólag sem. Már felöltöztve hozták oda, férjem még a nemét is megkérdezte a csecsemőstől. :D

Az Apgar értéket sem magyarázták el, hogy mitől lett gyengébb. Ezeket szeretném legalább utólag elolvasni.

2023. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én lányom 9, majd 10-es apgarral született, mivel természetes szülés volt, én is emlékszem mindenre. Neki jó színe volt, és kibújva is leskelődött, de nem sírt azon nyomban. Megfordították hátra, kezeit széttárta (gondolom, Moro-reflex), és ekkor kezdődött az ordítás. 😅


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a nem azonnali felsírás teljesen normális.

2023. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!