Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szülésnél mindenkinek...

Hüvelyi szülésnél mindenkinek szétszakad/szétreped a hüvelye?

Figyelt kérdés
Meg olvastam már olyat is, hogy a babának eltörhet a csontja, miközben a szülőcsatornában van.
2023. júl. 6. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyébkén a gát szakadás illetve repedés volt a gyakori. Nem a hüvely

2023. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nem mindenkinek. Ha hagyjàk az embert szülni, akkor nem valószìnű a sèrülès, de előfordulhat.

Ha gàtmetszèst csinàlnak, az màr magàban egy màsodfokù sèrülès, ès gyakran tovàbb is reped. Ha siettetik a szülèst, attòl is repedhet.

A baba kulccsontja eltörhet, de ez elèg ritka.

2023. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A hüvely repedèse teljesen különbözik a gàtsèrülestől. Hüvelyrepedès attól lehet, ha a baba feltartott kèzzel.születik, vagy a szülès siattetèsètől.

Lehet olyan, hogy valakinek a gàta èp, ès a hüvelye megreped.

2023. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
2 gyereket szültem hüvelyi úton, nem szakadtam / repedtem / vágtak
2023. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Nekem mondjuk gyors szülésem volt, és el is akadt a baba, úgy nyomták ki. Végigrepedtem kívül-belül.
2023. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vágták a gátat, de az az icipici bibi engem abszolút nem zavart szülés után. Fáj ott utána egy kicsit minden, ez már elvész a többi közt. És akkor már ott a babád, ő jobban érdekel.

A törésnél a kulcscsonttörésre gondolsz szerintem. Nem borzasztóan ritka, néha megesik, ha nehezen bújik ki a baba, de nem általános és meggyógyul magától. Születni sem kellemes dolog.

2023. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

#7, hát igen, az biztos, hogy a baba is elfárad rendesen szülés után, nem véletlenül alszanak egy kiadósat :D 😁

2023. júl. 6. 18:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Szülés közben*
2023. júl. 6. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!