Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor megszületik a gyerek,...

Amikor megszületik a gyerek, akkor a nő rögtön lefogy annyi kilóra, mint amennyi volt, amikor teherbe esett?

Figyelt kérdés

2023. júl. 15. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy.Van aki még szülés után évekkel sem tudja leadni azt a 20-30kilót amit felszedett.Ez alkattól függ.Munkatársam alapvetően 45 kilós hízott 9kilót terhesség alatt amit leis adott az első szülés utáni hónapokban.Ez sok mindentől függ.De amit én tapasztaltam hogy a nők 80% nemtudja leadni teljesen a felszedett súlyt csak néhány kilót
2023. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem a gyerek nyom plusz 10-20 kilót nyilván ha a baba 3-4 kilós meg a placenta stb lemegy egyből 5kg.De maradékot nehéz leadni nagyon sok nőnek.
2023. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Jesszus, dehogy!
2023. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem (feltétlenül). A terhesség alatt nem csak a gyerek súlyával és magzatvízzel lesz több a nő súlya, most a vizesedést nem számítva, ami ugye nincs mindenkinél, sokan nem számítják bele az extra súlyba, hogy amúgy 50%-al megnő a vérmennyiség a nő testében (folyadék, súlya van), a méh is ahogy tágul, nő, úgy igenis többet nyom, a megduzzadt mellek és az extra tej bennük is bizony lehetnek kifejezetten súlyosak, és ezek nem tűnnek el rögtön a baba megszületésével. A méh összehúzódása, az extra vér távozása a 6 hetes gyógyulási időszak alatt megtörténik, illetve ezidő alatt a vizesedéssel felvett extra kilók is szépen eltűnnek, de ha esetleg szoptat a nő, akkor a hormonális változások miatt simán lehet nehezített menet a fogyás ha amúgy nem csokit eszik csokival két pofára. Szokták mondani, hogy nem egyik napról a másikra változott a tested a várandósság alatt olyanná, amilyen, így ne is várd ezt visszafelé szülés után sem. Nyilván vannak a szerencsésebb és kevésbé szerencsés nők, genetika és életvitel és általában a családi összhang elég sokat tud javítani a helyzeten, de azért na, csak kihordott és világra hozott egy kisbabát, ez nem feltétlenül tűnik el nyom nélkül.
2023. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Hát én 62 kg-val kezdtem és 77 lettem a végére. Mikor Hazamentunk és lemertem magam, 65 voltam. Szerintem mindenkinél változó
2023. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 kilót híztam a terhesség alatt, de nagyon bevizesedtem szülés után, meg maradt kis pocakom. Kb. még egy-két hét volt, mire a szülés előtti súlyomnál lettem, akkor már rám jött gond nélkül minden gatyám.
2023. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Van aki igen, van aki nem, van aki egyik szülés után igen, másik után nem.
2023. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Jó is lenne. Bár aki keveset hízik az lehet.
2023. júl. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél diétáznom kellett. 65 kg-val lettem terhes, 73 kg-val mentem szülni és 64 kg lettem szülés után.

De! A második terhességemnél nem alakult ki a cukorbetegség, ezért egészen máshogy alakult. 69 kg-val lettem terhes, 80 kg-val mentem szülni és 71 kg-val jöttem haza. A baba csak 130 g-mal volt nehezebb, mint az elsőszülött.

2023. júl. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
57 kilóval kezdtem, 69 voltam, amikor szültem. Vizesedés+GDM is volt. A szülés után 10 nappal újra 57 kiló voltam, aztán a szoptatás alatt szépen vissza is szedtem mindent.
2023. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!