Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki közületek esetleg több...

Aki közületek esetleg több gyereket is szült, és maradandó károsodásai lettek, mennyi idő után tudtátok elfogadni? Vagy ezt nem is lehet?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap erről beszélgettünk az egyik barátnőmmel, és mondta, hogy ő is fent van Gyakorin.

Egy terhességgel/szüléssel kapcsolatos kérdést olvasott, ami arról szól, hogy egy még nem szült anyuka bepánikolt, hogy mi lesz, ha teljesen tönkremegy a teste szülés után, és ettől nagyon fél.


A barátnőm azt mondta erre, hogy "Minimum ennyit megér a gyereke, ne az számítson szülés után, hogy hogy néz ki, hanem hogy ki miatt csinálta és ez milyen csodálatos."


De aki meg borzasztó egészségügyi meg mindenféle problémákkal szenved, az ezt nem tudja figyelembe venni szerintem.. Vagy ez hogy van?


2023. júl. 31. 10:36
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

#9

Ha esetleg olvastál ehhez "HASONLÓ" kérdéseket, akkor azok egyáltalán nem ugyanilyenek.

2023. júl. 31. 12:13
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Viszont az összes hasonlót mostanában te írtad ki...

Senki nem foglalkozik ezzel ennyit. Aki teherbe esik, szül, az tudja, mit vállal, és annak milyen ára van. Felnőtt emberek ezen nem rugóznak ennyit.

Te pedig unatkozol és nyári szünet van.

2023. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer szültem. Vannak hegeim, szülések után volt enyhe inkontinenciám egy-egy évig. Vannak striáim, a melleim megváltoztak, megereszkedtek. A teljes testfelépítésem más lett, úgy érzem szélesedett a csípőm, de ezt mások nem látják rajtam. Ez van. A terhesség mindent, de mindent kivesz a női testből, a szülésről, szoptatásról nem is beszélve, mégis vállalják nők milliói, mert nem agyalják túl.

Amin lehet változtatni (terhességgel feljött plusz kilók), azon változtatok, ha nagyon zavarnak a melleim, majd megműttetem, ha valaki nem bírja nézni a striáimat, ne nézegesse. 35 vagyok. Fiatalabb már nem leszek, a test egy idő után ígyis úgyis elkezd "tönkremenni"/öregedni, elveszíti a feszességét, ráncosodik, stb. Engem nem zavar, hogy a szüléssel változtam, ami igazán zavarna, azt lehet orvosolni, ha nagyon akarom (pl. mell). Büszke vagyok arra, hogy ez a test két gyerkőcöt a világrahozott és ennyi. Sosem gondoltam ezt túl.

2023. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez az új "gyermekmentes" vonal, hogy direkt a szülés árnyoldalait domborítsuk ki minél jobban, minden nap.


Annyira manipulatív eleve már a megfogalmazás is, "borzasztó egészségügyi meg mindenféle problémák". 😂

2023. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
49%

Pajzsmirigyprobléma: általában azoknál jön elő nagyobb eséllyel, akiknek egyébként is van valamilyen gond a pm-el. Nekem is volt gondom 15 évesen, ami miatt 4 évig nem sikerült leadnom a 20 kg felesleget. Valószínű enyhe probléma volt, mert nekem a növényi alapú táplálkozás helyrerakta és nagyon hamar terhes is lettem, utána sem volt gond, mert szülés után 3 hónappal már mentem az orvoshoz hormonsort nézetni. Nem is híztam terhesség alatt sem. Abból nem csináltam problémát, hogy milyenek a cicijeim, mert igen lógnak, főleg a fogyás miatt, ez nem a terhesség és a szoptatás miatt olyan, amilyen. Viszont vannak karcsúsító egyberészes fürdőruhák, amiket szeretek és nekem így a jó. Ami viszont rettentően elkeserít, hogy császár után, amit én nem kértem 5 év után derült ki az endometriózisom, ami tünetmentes volt. Egy ruton UH-n derült ki, a tojásnyi ciszta. Annyi tünete volt, hogy késett és mondtam a férjemnek , vigyen már le az UH-ra (orvos), hogy lehet terhes vagyok-e. Ott derült ki. 2 hónapja volt durván a műtétem és úgy engedtek haza, hogy gnrh és folyamatos ciklusgátlás. Utóbbiról hallani sem akarok. Veszekedett velem az orvos, hogy inkább hízzak meg, mert a helyembn ő ezt választaná. Egyáltalán nm akarok meghízni, ki az a nő , aki hízni akar normál alkatról? Szóval nekem ez elég nagy szövődmény.Most ott járok, hogy 51 ,5 kg vagyok, mert nem merek enni sem, 3 hete kaptam meg az injekciót, az elsőt. Hát nem tudom..

A fogyástól a fenekem, a cicim, a combom tel van striával, de nem zavarnak. Van, akit ezek igen, de elitélni nem lehet. Mindenki más.

2023. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik értelmes választ adtak.


#14

Ez egyáltalán nem így van.

Képzeld, mi pont gyerekpártiak vagyok, és pont arra szerette volna a barátnőm felhívni a figyelmet, hogy ha valakinek lesznek is valamilyen kisebb fajta problémái, gondoljon arra hogy a gyerekéért tette az egészet, és legyen büszke a testére, hogy ilyenre képes.

Mert tudod sokmindenkinek nem adatik meg a gyerek.

2023. júl. 31. 13:45
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt senkinek nem kell külön elmondani, akinek pedig el kell magyarázni, ott már vannak gondok a háttérben.
2023. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
70%

Kolléganőmnek gyakorlatilag kihullott az összes foga a terhesség második felében. Borzasztóan sajnáltam. Valamilyen ínysorvadás a betegség neve, és kivehető fogsor rá kizárólag a megoldás. 30 évesen elveszítette a fantasztikus fogsorát a terhesség miatt. Azért nem is vállaltak másodikat.

Különben a terhesség sok esetben lappangó betegségeket hoz fel, hiszen kvázi immunhiányos állapotnak is felfogható a várandósság.

Volt a környezetemben aki cukorbeteg/magasvérnyomás beteg lett terhesen, de a szüléssel el is múlt mindkettőjüknek.

2023. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

#18

Az nagyon nem jó, ha már 30 évesen műfogsor kell neki :(


Nagyon sajnálom őt én is.

2023. júl. 31. 14:16
 20/31 A kérdező kommentje:

#17


Hát pedig én sajnos nem egy anyukától olvastam már, hogy azért bánta meg a gyerekvállalást, mert lettek eü-i problémái, és volt olyan is, aki a gyerekeit hibáztatja ezért..

Szóval igen, vannak furcsa emberek.

2023. júl. 31. 14:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!