Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » TB nélküli szülésnél mekkora...

TB nélküli szülésnél mekkora kórházi számlára számítsak?

Figyelt kérdés
Nem számítok belföldinek 1 éve, nem tudom fizetni a TB-t. Aki hasonló helyzetben szült mekkora kórházi számlát kapott?

#szülés #Kórházi számla
2023. júl. 31. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
???? Van TB kártya külföldieknek is
2023. aug. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de létezik azaz eu-s taj kártya is nem?

Amúgy meg telefonálnék az illetékes kórházhoz, hogy ebben az esetben mi a szokás? Gondolom láttak már ilyet és naprakészebb infóval szolgálnak, mint itt a legtöbben.

2023. aug. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akinek nincs taj kártyája, magánban szül, kb ugyan akkora összeg(kb 2-2.5 millió terhesgondozással szüléssel) mint amennyit államiban számláznának ki.
2023. aug. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
49%

De komolyan, kb 9000forint a tb-havonta,MIÉRT NEM FIZETED BE?

9000X12=108000 visszamenőleg(de lehet kérni részletfizetést),és van TB-d.

De komolyan,és őszintén nem bántás, ha nem tudod fizetni a tb-d(havi 9000forintot),akkor a gyereket miből fogod felnevelni?A 2milliós szülési számlát miből fogod kifizetni?

2023. aug. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a 9000-et nem fizetheti bárki "jöttment", biztos vannak feltételek. Lehet, hogy a kérdező eleve nem EU állampolgár.
2023. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
#4, nem biztos, hogy nem akarja fizetni. Drága családbarát kormányunk szereti ám ellehetetleníteni a külföldről hazatelepült honfitársaink tb ügyintézését. Nem egy ismerősöm járt már így. Ha külföldön dolgozol, meg kell szüntetni az itthobi tb jogviszonyt, mert nem fizethetsz két országban. Aztán ha hazajössz, újra létesíteni itthon hosszú hónapok utánajárása.
2023. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semekkorát, a tb-t fogják visszamenőleg behajtani.


Ha EU-n belül külföldön biztosított vagy akkor a magyar állam a külföldi biztosítón fogja "keresni" a pénzét, nem rajtad, viszont a külföldi biztosító veled szemben az ott érvényes, saját szabályai szerint járhat el.

2023. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A SOTE-n a vàlasztott orvossal szülés ára elvileg nem biztosítottak esetén is annyi, mint biztosítással. Kb 1 millió. A császár drágább.


Azt nem tudom, hogy komplikáció esetén mi van.

2023. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8as akkor drágult? 3 hónapja még csak 800 ezer volt
2023. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os írja jól. Az EU-ban nincs kettős tb fizetés. Így, ha a kérdező egy másik országban biztosított, itt nem engedik tb-t fizetni. Én is jártam így anno. Nem a 7 ezer forint befizetése volt anno nehéz...hanem H nem lehetett...
2023. aug. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!