Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetséges, hogy így induljon...

Lehetséges, hogy így induljon a buli?

Figyelt kérdés
Reggel 8.00 óta fáj a hasam. Elsőnek folyamatos menstruációs görcs jellegű fájdalom volt, de kb. másfél órája már mintha hullamjai lennének. Viszont se eleje se vége, nem tudom mérni a fájásokat. Egyszerűen csak azt érzem hogy most hirtelen erősebb aztán hirtelen gyengébb. A fájdalom viszont még mindig folyamatos. A hasam egyébként fennt van, a gyerek mozgolódik akkor a fájdalom is kicsit erősebb. Lehetséges már ez a vajúdás lenne? Vagy muszáj benne rendszernek mutatkozni?
2023. aug. 2. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Mindenkinél más,de egy rendszernek kellene lennie..úgy elvileg nem jósló

A baba mozgása nem függ össze hogy szülsz e vagy sem.ha mozog akkor is lehet szülés

2023. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Ezt én még egyenlőre jóslóknak mondanám.

Nekem 3 napig volt ez, folyamat. Utána lett benne rendszer.

2023. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés közben sem volt rendszer benne. Egyik gyerek fájással másik magzatvízzel indult - a fájás esetében az volt a fix szülés, hogy időről időre fájdalmasabb volt. Akkor indultunk a kórházba, amikor már a fájás alatt nem tudtam beszélni és mozdulni. És még akkor is vegyesen 3-5-8 percenként jöttek.

Ha neked így elnagyolt elhúzódóak, akkor tényleg jósló lehet. Becsapós lesz hidd el, nekem második gyereknél egy hónapig volt jóslóm rendszeres 7 percesekkel és minden reggel úgy ébredtem hogy ma sem szültem 😂 Mivel ritka hogy valaki út közben szül, az a “biztos” hogy ha benne leszel, érezni fogod hogy az a fájdalom más lesz.

2023. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájtak az osszehuzodasok egészen addig, amíg burokrepesztés nem történt. Viszont szabályos időközönként jelentkeztek, egyre sűrűbben. Sztem ezek nálad még jóslók. Mennyi idős vagy?
2023. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem egyáltalán nem volt benne rendszer, emiatt én is azt hittem, csak jósló. 3-4-9-2-1-6 percenként jöttek teljesen változóan, akkor mentünk be, amikor már azt éreztem, hogyha ez csak jósló, akkor minimum lőjenek le, mert nem akarom tudni ez hova lehet rosszabb. De a doki mondta, hogy hoppá, hát ebből baba lesz nemsokára (végül kb 16 órával később született, úgyhogy ez se volt igaz 😅)

Hiába volt burokrepesztés, oxi stb, akkor se lett benne rendszer, így szerintem azt figyeld mennyire durva a fájás. Az igazi fájás eltéveszthetetlen, ott csak állsz és várod, hogy vége legyen, nem tudsz közben semmit csinálni.

2023. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nekem azt mondta a szülésznő a kb 15-13-5-10-12 perces fájasokra hogy vegyek egy hosszú forró zuhanyt, ha jósló elmúlik, ha nem akkor meg rendes fájas. Kb 20 perc után szabályos 4 percesek lettek...

De nekem rendesen fájt. Annyi hogy előtte egész nap keményedtem, abba még nem volt rendszer, de fájdalom se. Meg vele már tizen pár hetesen keményedtem, úgyhogy ez annyira nem is volt gyanús

2023. aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Épp 3 hete ilyen folyamatos, totál rendszertelenül néha enyhülő fájásokkal mentem be a kórházba. Otthon mindent megpróbáltam, zuhanyoztam, labdán rugóztam, járkáltam, de nem múlt el a fájdalom egyetlen percre se. Megnéztek, 4 ujjnyira nyitva voltam, úgyhogy felküldtek a szülőszobára. Idővel burkot kellett repeszteni, utána kicsit rendszerezôdtek legalább.
2023. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Megszületett a kisfiam aznap este 19.06-ra. Na de nem a fájások miatt. :)

A kérdés kiírása után félórával távozott a nyákdugóm véresen és 2x tusoltam mégsem múlt a fájdalom amik már elég szép hullámokba jöttek.Első gyermek lévén azt gondoltam: ideje indulni. 13.30ra értünk a kórházba vidékről, mondtam a férjemnek ne siessen, nem annyira vészes a helyzet.

14.00ig adatok felvétele.

14.15 szülésznő rárakott ctg-re majd amikor jelezte a fájásokat akkor manuális vizsgálat. Ítélet: bő kétujjnyira tág, tágulási vérzésem van, de innen bármi lehet, vagy lesz ma baba vagy abbamarad.

Megjött az orvos. Ujjabb manuális vizsgálat, felpuhultam teljesen szűk háromujjnyi, maradok. Feküdjek be a szülőszobára, előtte megnézi a magzatvizet. Amint meglátta, hogy tele van kakilva azonnal burokrepesztés és közölte, hogy ma anyuka leszek.

Oxit adagoltak, hogy minél hamarabb kiszedjék a zöld vízből, mert repesztés után a doktornő egyből látta, hogy nem egy napos kakiban van a gyerek.

Így hát nagyon gyötrelemesen, de annál gyorsabban 39 hét 1 napra megszületett a kisfiunk. :)

2023. aug. 4. 18:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívből gratulálok! Sejtettem, hogy szültök, mert nem válaszoltál.😊

Boldog babázást!

4es voltam.

2023. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!