Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mindenképp...

Császármetszés után mindenképpen VBAC, vagy dönthetek róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


első gyermekünk program császármetszéssel született, úton van a kistesó, két szülés között 6 év telik el, az kérdésem, hogy mindenképpen erőltetni fogják a természetes szülést, vagy eldönthetem, hogy császármetszést szeretnék? Tulajdonképpen félek a kockázatoktól amiket a témában olvasgattam, és nem biztos, hogy tudnám/szeretném vállalni így a természetes szülést. Az első gyereknél a császármetszés orvosi javaslatra történt, nem volt "választásom." Szívesen olvasnék tapasztalatokat, hogy kinél hogy alakult a második szülés, az orvosok hogy álltak hozzá a természetes szüléshez császármetszés után, sikerült-e, komplikáció mentes volt-e, meséljetek. :)



2023. aug. 9. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőltetik rád a természetes szülést. Inkább az a jellemző, hogy a VBAC, amiért harcolni kell sok helyen.
2023. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal ritkább a vbac. Barátnőm mindenáron azt szeretne, ezért látom, hogy most járja körbe, hol nem utasítják el csípőből, de nem valami sikeres. Szóval szerintem simán kérhetsz pcst megint. Ritkább a vbac.
2023. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ha orvos választás lenne akkor még talán meg is próbálnám, ha tudnám, hogy biztos kezekben vagyok. De így, hogy aki éppen ott van ügyeletben és rá lennék bízva, főleg a mostani egészségügyi helyzetben, nem biztos, hogy mernék kockáztatni. Amit olvastam eddig a témában, egy szakszerű csapatból álló team-et javasolnak, akiknek van tapasztalata a VBAC-ban, és akik tudják, hogy mire kell figyelni, észreveszik ha szakadna a méhen lévő heg, azonnal reagálnak stb. Mert ha nem, vagy nem veszik komolyan abból nagy baj lehet.. ez megijeszt, hogy nyugodt szívvel rábízzam magam az ügyeletesekre. Igaz még ott nem tartunk, hogy a kórházban beszéltem volna erről bárkivel is még, mert még a várandósság elején járok, úgyhogy nem tudom milyen az általános hozzáállás, azt tudom, hogy baba és családbarát kórház, és a legindokoltabb esetben császároznak csak, de konkrétan ebben a témában nincs ismerős akit kérdezhetnék.
2023. aug. 9. 09:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen császár után alapból a császárt pártolják, nem hiszem, hogy komoly problémát fog jelenteni. Sőt, sok helyen úgy kell kikönyörögni, hogy lehessen vbac. Van, ahol kifejezetten az a protokoll, hogy császár után császár.

Én félve kérdeztem rá a már nyugdíjas korú orvosomnál 10 hetesen, hogy amúgy van-e lehetőségem vbac-ra. Pozitív meglepetés volt, hogy konkrétan örült az öreg, hogy hát a megfelelőek a körülmények, akkor természetesen.

Szerintem ezen ne stresszelj!

2023. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem azt mondták, hogy ezt támogató orvossal egy császár után lehet próbálkozni a vbac-el, két császár után már a legtöbb orvos nem javasolja, mert a hegek miatt már nem húzódik össze úgy a méh, ahogy kellene. Személyesen nem vagyok érintett, így más sztorim nincs :)
2023. aug. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem kórházfüggő, nálunk erőltetik, aztán sokaknak persze hosszú szenvedés után sürgősségi császár a vége...
2023. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Első nekem is sűrgőssegi császár volt.

2.5 évre rá természetesen kellett megszülnöm a másodikat, nem volt választásom.

Könyörögtem a császárért, de csak mosolyogva annyit mondtak, nem indokolt, meg tudom csinálni.


(Utólag örülök, hogy ezt is megélhettem, sokkal jobb vokt ebből felépülni 2 gyerek mellett

2023. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Kérdezz rá az orvosodnál ahová jársz. Nekem császár volt először. A másodiknál nincs választás eddig úgy néz ki, hogy természetes szülés lesz és orvosi szakértő csapat nélkül.
2023. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Az elsőt sürgősségi császárral szültem de sajnos a gyerek nem élte túl. 14 hónappal később szültem a másodikat és a terhesség alatt végig császárra készültem (és az orvosok is azt preferálták a rövid idő miatt). Sztk-ra jártam, nem volt fogadott orvosom. Amikor már rendszeresek voltak a fájások beballagtam az ügyeletre, ahol a rezidens doki közölte, hogy semmi akadálya a természetes szülésnek, nem indokolt a császár. Kb nem hittem a fülemnek. 9 óra vajúdás után végül nagy nehezen betoltak a műtőbe ahol kiderült, hogy esélytelen lett volna természetes úton szülnöm.
2023. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!