Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sikerülhet így a gátvédelem?

Sikerülhet így a gátvédelem?

Figyelt kérdés
Ha a baba keze a feje mellett van és superman tartásban érkezik?
2023. aug. 10. 07:20
1 2
 1/15 babyboom567 ***** válasza:
37%

Komolyan a gátad miatt aggódsz, nem a kisbaba egészségéért?

Egy gimnáziumi osztálytársamnak így tört el a válla szülésnél,meg idegi sérülése lett,és lebénult és elsorvadt a karja.(ettől függetlenül,lehet hogy szép lett az anyukája gátja,kitudja?)

Ilyen helyzetben inkább mondanám ,hogy vágjanak fel mindent ott lett,ameddig csak lehet, csak a gyereknek semmi baja ne legyen.

2023. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Azt hiszem iszok még egy kávét, mert lehet álmodom.
2023. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Hihetetlen, hogy minden szezonban jön valami új baromság, amit kitalálnak a kismamák, amin lehet versengeni, veszekedni, szégyenkezni. Pl: császár vs természetes szülés, gátmetszés vs gátvédelem, szoptatás vs tápszer. Az esetek 99,99%-ban egyiket sem lehet befolyásolni. Mindenki a legjobbat akarja a gyerekének. Orvosi kompetencia eldönteni, hogy meddig biztonságos a szülés menete. Ha gáz van, akkor metszeni fog, pont nem érdekli, hogy te otthon jógázva, 100 könyvet elolvasva mit terveztél.
2023. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
A gátvédelemnek semmi köze ahhoz, ha a babának eltörik a válla szülés közben, ez föleg az orvos hibája. Az, hogy az anynának reped vagy sem, nem befolyásolja a gyerek pozicióját, csak esetleg késöbb könnyebben vagy nehezebben áll helyre az eredeti állapota.
2023. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1 Dehogy. Magánban szültem én is ezt mondtam, mint te.


Csak nálam bepróbálkoztak a gátvédelemmel, végig repedtem. Öt hét után még mindig nem tudok fél napot ülni és fél óránál többet állni és aggódom, hogy nem okoz-e maradandó károsodást (hogy nem tudom visszatartani a székletem pl).


Könnyebb lenne elfogadnom, hogy ezért terhesgondozással együtt közel 2 millát fizettem, ha tudnám, hogy legalább vágni biztos kellett volna.

2023. aug. 10. 08:11
 6/15 babyboom567 ***** válasza:
53%

Sajnálom,hogy így megszívtad,és ennyi pénzért.Én ügyeletben szültem 7 éve, vágtak is szakadtam is, végig a hüvelyfal meg a méhszáj is,még sincs semmi probléma.Nagyon gyanús, hogy keresned kellene másik dokit,hogy megnézzen.

Méhsüllyedésem az lett, de csak azért mert nem hallgattam az "szerintem okoskodókra" ,és hajolgattam emelgettem,tornáztam stbstbstb. Aztán igazuk lett.

Jobbulást!

2023. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 babyboom567 ***** válasza:
Az lemaradt,hogy annyira szét voltam szakadva,hogy kb 1,5-2 óra alatt varrt össze az ügyeletes orvos szülés után.
2023. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy ott a keze, nyilván csak akkor látják, mikor a feje már kijött.


De nem értem. Ha kellett volna gátmetszés és nem csinálták, akkor azt miért lenne könnyebb elfogadni?


Azt kellene megérteni végre, hogy attól, hogy egy ellátásért fizetsz, az nem garantálja a szövődménymentességet.

Szebb a környezet, esetleg kedvesebbek, bent lehet apuka, jobb a kaja stb, de attól a szülés még szülés, és bármikor történhet probléma, szövődmény, amit nem lehet előre látni.

2023. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hat, ha ez segit,en gatmetszes mellett is repedtem, kivul-belul. Szules utan 1,5 oraig varrtak.


Nagyobb serules eseten 5 het az meg semmi, gyogyulas szempontjabol. Nekem 2 honap utan lett jobb, amikor nagyjabol elmult a fajdalom. Most vagyok szules utan 4 honappal, bizonyos mozdulatoknal meg mindig picit huzodik egy reszen, de mar nem veszes. Remelem, hogy idovel ez is elmulik.

2023. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan ismerősöm, akinek pont így sikerült. Az enyém is ebben a pozícióban született, de nekem csináltak nagyon pici gátmetszést, kb meg sem éreztem a felépülés során. Valószínűleg jobban jártál volna, ha picit vágnak. :(
2023. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!