Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ezek jóslók? 35 hkm.

Szerintetek ezek jóslók? 35 hkm.

Figyelt kérdés

Kb 3 órája görcsölget a hasam. Ha állok, akkor folyamatosan fáj, ha fekszem, akkor hullámokban jön, de nincs benne rendszer, a hasam pedig folyamatosan kőkemény. Ettem magnéziumot, fürödtem meleg vízben, de semmit nem csinált, és elég erősen is fáj, nem csak úgy ímmel ámmal. Az első babámmal ilyen erősségű fájásokkal már kórházba mentem. Most gyerekkel vagyok itthon kettesben, ha orvoshoz akarok menni, akkor gyerekkel kell mentőt hívnom, amit nyilván szeretnék feleslegesen elkerülni.

35+3 hetes terhes vagyok, eddig nem volt semmi, ami koraszülésre utalna, egészséges vagyok én is, a baba is, a méhszáj teljesen zárt volt a 32. héten. Szerintetek feleslegesen aggódom és ezek csak jóslók? Az első babámmal egy fia görcsöm nem volt szülésig. Köszönöm a válaszokat!


2023. aug. 10. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehéz megmondani. Nyilván érthető, hogy kicsivel nem szívesen hívsz mentőt potyára, de itt nem mondhatjuk, hogy ez már nem szülés.

Minden szülés más, az, hogy az elsőnél nem volt ilyen, nem garancia, hogy most se lesz.

Mekkora volt a baba az utolsó mérésnél?

Nekem 39, 38, 37 hétre születtek, de majdnem 4 kg-osak voltak.

2023. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom, pont ezért nem tudom, hogy mit csináljak. Ha tényleg indul be a szülés, akkor minél előbb be kéne menni, hogy még tüdőérlelőt kapjon vagy vissza tudják tartani. De ha bemegyek, akkor álljak ott a sürgősségin egy 1 évessel? És ha szemberöhögnek, aztán elküldenek, aztán hogy megyünk haza? Taxit sem tudok hívni, mert gyerekülés kell, tömegközlekedéssel meg bőven 2 óra a kórház. Nagyon feszíti magát a baba, érzem, hogy majd kiszakítja a hasam jobb oldalt a popsijával és feszül a méhszájam is. Az is okozhatja ezt az egészet. A derekam is tompán fáj.

32. héten 3500 grammos végső súlyra tippelték, de azt mondták, hogy nagyon hosszú baba lesz. Neked minden szülésed szabályos fájásokkal indult?

2023. aug. 10. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Uh nekem olyan erős jóslóim vannak ,hogy a minap én is elgondolkoztam azon ,hogy ha ez nem múlik, bizony én bemegyek a kórházba.

Kb 2,5 órán keresztül jöttek az erősebb összehúzódások, görcsök, és még csak annyira enyhének sem mondhatom őket. Nekem a 28.héttől vannak ilyen mensi szerű görcseim. Mint maga a vajúdás, derékból szépen lassan 2 oldalt jön előre az alhasba..

Ezt említettem is az orvosnak. 33.héten voltam utoljára, akkor teljesen zárt volt a méhszáj.

Én is 35+3 hetes vagyok.😊 Harmadik baba, biztosan csak készül a szervezet. Legalábbis én így gondolom. Mozgásra amúgy nekem szépen elmúlt. De nekem általában meleg zuhanyra is. Tök érdekes, mert most ,hogy elhagytam a magnéziumot ,iszom a teát, semmi jóslóm nem volt 😅


Ha aggódsz akkor márpedig irány a kórház. Más nagyon nincs.

2023. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az elsőnél elfolyt a magzatvíz, egyértelmű, a másik kettő rendszeres fajasokkal indult a 38, 37. héten. Két évente születtek. Akkor én sem voltam biztos benne, de férjem meg anyukám is azt mondta, inkabb menjek potyára, minthogy későn megyek. Persze nálad mas a helyzet, nekem volt segítségem. A másodiknál volt tágulásos vérzésem is.

1. voltam.

2023. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Áhh, helló #3. :) Megnyugtató, hogy más is tart itt. Főleg, hogy tapasztalt hasonlót és nem jelentett bajt. Nekem is ugyanilyen összehúzódások vannak (vagy hát azok is), ez volt a legijesztőbb. A szonográfus mondta, hogy csoda, ha bent marad 37. hétig, de azt mondta, hogy csak tapasztalat és megérzés alapján mondja, nincs orvosi oka.

Köszi #4! Az elsővel nekem is jövő, menő fájások voltak, az sem volt rendszeres, de legalább normálisan mérhető volt.

Úgy voltam vele, hogy ha felkelt a lányom, akkor megkérem a szomszédot, hogy vigyen be minket (jóban vagyunk), de még alszik a tücsköm és mostmár egyértelműen kezd jobb lenni a hasam. Próbálok sokat pihenni, nem erőltetni magam, még egy másfél hétig maradjon bent, aztán jöhet felőlem kedvére a fiatalember. :)

2023. aug. 10. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam rátok! Sztem jobb lesz ez.

1.

2023. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm! Jól esett, hogy itt voltatok mielőtt halálra aggódtam volna magam itt egyedül. Mostmár teljesen jól vagyok, úgyhogy biztosan vaklárma volt. :)
2023. aug. 10. 20:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Szüleid nem tudod felhívni? Esetleg vigyázhatnának az egyévesre meg bevihetnének.

Én tuti bemennék hogy nézzenek rá ha nem si szülés lehet bármi baj.

2023. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyukám dolgozott, apukám nem mozdulna ki a házból akkor sem, ha kigyulladna alatta. Mostmár a ma estét kibírjuk, de a lányom csak úgy aludt el, hogy picit ringattam, és azóta megint görcsöl a hasam. :( Hétvége előtt szerintem még megpróbálok elmenni egy magánrendelésre, az van itt közel, és holnap itthon lesz a férjem, el tud vinni.
2023. aug. 10. 22:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Hogy érzed magad ?
2023. aug. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!