Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magán/Államiba jobb szülni?

Magán/Államiba jobb szülni?

Figyelt kérdés
Kérlek indokoljátok meg miért.

2023. aug. 10. 17:05
A kérdező szavazást indított:
Magánba szülök
Államiba szülök
34 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Államiban is kedvesek voltak.Két nap voltam bent,ezért nem vagyok hajlando efgy millio ft- ot "kidobni"az ablakon.
2023. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
39%
Magán. Kényelmes, odafigyelnek, segítenek. Nem a földön kapsz matracot (volt ilyen a családomba).
2023. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen a körzetes állami kórház. Az enyém jó, így meg se fordult a fejemben a magán. Ismerek viszont olyan intézményt ahova be nem tenném a lábam.
2023. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Én kétszer szültem államiban, mindkét alkalommal nagyon kedvesek voltak.
2023. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

A külcsín biztos szebb, valószínűleg válogatott a klienskör, privát szobás és a párja is ott lehet a nőnek. A kaja ehető! Emiatt szerintem igen, a magán jobb ebből a szempontból.


Szakmailag nem, ugyanazok dolgoznak mint államiban. Illúzió, hogy magánban valaki szaktudása megsokszorozódik. És államiban sem fogja csakazértis eltenni láb alól a pácienst.


Kettőt szültem magánban, nagyrészt magánban gondozódva, de a magánban is vártam eleget, találkoztam normális sztks orvossal az nstn. A szüléseim teljesen rendben voltak, tüneményes orvosok és szülésznők voltak. A masodiknal műtőben volt a doki, nem ért oda a szülésemre. Utána személyesen elnézést kért emiatt (mintha haragudtam volna).


A gyerekágy katasztrófa volt, de azt a 48 órát egy sátorban is kihúztam volna.

2023. aug. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Államiban szültem, nem magánban, bocsánat!! 5-os
2023. aug. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
Államiban szültem. Az ok nagyon egyszerű. Nincs pénzem magánra... Államiban is kijön a gyerek, bent sose maradt. Mindig lesznek kedves emberek meg bunkók is, de ne is a pénzemért legyen kedves..
2023. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Állami ellátásban is minden dolgozónak az a célja, hogy egy egészséges baba és egy egészséges anya távozzon a kórházból, senki sem szeretne se pert se lelkiismeret furdalást magának.


A magánellátás szerintem leginkább az anya kényelméről, az anya lelkibékéjéről szól, nekem személy szerint a saját kényelmem 2 napra nem ér 1 millió forintot.

2023. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Felesleges magánban szülni szerintem. Max a kényelemért fizetsz, de az egy vagyon. Semmi értelme, mert ha nagy baj van ugyan úgy átvisznek államiba
2023. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon jó a kórház, így a magánkórház árát inkább a gyerekre költöttük. Teljesen meg voltam vele elégedve. Kedvesek voltak, segítőkészek, lelki támogatást is nyújtottak, emberségből jeles emberek voltak. Magánba meg jártam terhesgondozásra, mert nem volt időm és türelmem az államira.

Viszont van olyan kórház, ahol nem lennék hajlandó szülni, ott inkább a magánt választanám.

Hátrányként csak az volt a gondom a magánt nézegetve, hogy ha gond van, ugyanúgy az államiban köt ki az ember.

2023. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!