Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császármetszésnél...

Programozott császármetszésnél mi a legkorábbi időpont, amit kérni lehet?

Figyelt kérdés
2023. aug. 27. 12:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nem, tisztában vagyok azzal, hogy ez sem lesz fájdalommentes, sőt... Viszont számunkra biztonságosabb, konkrétan azok az emberek mondták, hogy nem bírnék ki egy hüvelyi szülést, akik a legjobban ismernek és szeretnek, fontos nekik az én (!) biztonságom is. Így nekem kicsit fontosabb az ő véleményük, mint az idegeneké az interneten.


De úgy gondolom, hogy ha semmi érvem nem lenne, úgy is maximálisan csak rám tartozna, hogyan szülök és miért pont úgy.

2023. aug. 27. 14:03
 12/26 A kérdező kommentje:

10-es, de lehet, nézz utána! :)

Három helyről biztosan tudok, ahol választhatnak a nők.

2023. aug. 27. 14:04
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
Magzati érdekből az elektív császármetszést betöltött 39 hét utánra kellene időzíteni, erről 1000 meg egy tanulmány született már. Ennek ellenére gyakran látom, hogy minden ok nélkül 37-38 hetesen is megcsinálják.
2023. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
71%

Ez hulyeseg, hogy masok mondjak meg, mit birnal ki vagy mit nem.

Bolond vagy, ha ezt el is hiszed.


De a masik resze az, hogy termeszetesen jogodban all ugy szulni, ahogy akarsz, foleg ha mar fizetsz erte egy valag penzt. Csak ilyen indokot en meg nem hallottam, hogy a nagymami mondja meg az unokanak, mit bir ki 🤣

Jezusom.


A masodik szulesem nekem is csaszar lesz magankorhazban, mert az elso termeszetes szulesem eleg szarul sikerult, en meg egy hasonlot nem vagyok hajlando bevallalni. De az durva is lenne, ha masok mondanak meg nekem, hogy mit csinaljak.

2023. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekem úgy volt hogy a második baba programozott császár lesz (végül megpróbálom megint a természetes szülést) akkor azt mondta az orvosom hogy 38 hetesen csinálja a műtétet.

Miért szeretnéd a lehető legkorábbi időpontot kérni? Megértem ha félsz a sima szüléstől (bár az hogy a családod szerint nem bírnád ki az elég szánalmas indok, de te dolgod) de a babának az a jó ha minél tovább bent van. Akkor is meg tudnak császározni ha esetleg beindul magától.

2023. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem a nagymami mondta meg, elmondta a véleményét, ennyi.

Korábban is inkább hajlottam a műtét felé, számomra ez csak megerősítés volt.

2023. aug. 27. 14:36
 17/26 anonim ***** válasza:
56%

Jó döntés, hidd el.

Én is magánban azt kértem. Másnap már elláttam a babát egyedül is. Hegem nagyon szép. Babára nézve semmi negatív hatása nem lett, azóta lassan 1 éves nagyfiú, kiegyensúlyozott nyugodt, egészséges. A sok hülyeségből, amit szajkóztak, miért fatális baromság a császàrt választanom jelentem egyik sem jött össze. 3 hónappal a szülés után már sportoltam simán.

Életem legjobb döntése volt szenvedés nélkül a világra hozni egy gyereket.

2023. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
43%

A kolléganőm is ezen a véleményen volt. Mígnem 5 (!) év után lett bélelzáródása az összenövések miatt.

Egy darabot ki is kellett venni a vastagbeléből és egy jó ideig folyamatosan hashajtón élt.

Neki mégsem volt a lehető legjobb döntés.

2023. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
44%
#17 ez nem attól függ, hogy császárral szul-e valaki. Hüvelyi úton szültem, 1 hét múlva a vérzésen kívül nyoma sem volt annak, hogy szültem. A nővérem császár után hetekig csak osszegornyedve tudott menni. Ez baromira egyén- illetve orvosfuggo.
2023. aug. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
34%

Hát egyénfüggő :)

Nekem ez volt jó.

Nyilván nem lesz bélelzáródása annak, aki csinálja a hegmasszázst rendesen és mozgással megtámogatott regenerációval elkerüli az összenövést.

Görnyedni meg nem szabad. Ki kell egyenesedni szépen műtét után és nem görnyedni.

2023. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!