Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha terhességi cukorbetegség...

Ha terhességi cukorbetegség miatt befektetnek a korházba, mennyi az esélye,hogy megindítják a szülést a 38.héten?

Figyelt kérdés
Elvileg itt az a protokoll,hogy a 38.héten megindítják a szülést az inzulinosoknak. Vagy csak rossz cukorértékek esetén?
2023. szept. 11. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Orvos és állapotfüggő.

Sok esetben valóban indítanak már a 38. héten.

2023. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
78%
Doki függő, de mindenre mondhatsz nemet, ha úgy érzed, hogy még korai lenne és a babádnál minden rendben van. Sajnos az indítások 50%-a császárral végződik pont ezért mivel még a baba nem állt készen arra, hogy megszülessen.
2023. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem már sok bajom van a gdm nélkül is. Pár napja az előző császáros hegem is fáj,pedig már 4 éves. Nem akarják indítani,csak befektetni,aminek nem látom értelmét. Mivel lassan 4kg-ra becsülték a súlyát,nem bánnám,ha kibújna végre.
2023. szept. 11. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Kórház függő. Amikor én szültem a szobatársam már 1 hete bent feküdt gdm miatt. Már teljesen ki volt, hogy minek kell bent lennie ha nem csinálnak semmit, 41. hetet töltötte akkor. Hétfőn akarták indítani, de spontán beindult neki végül vasárnap hajnalban.
2023. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is szúrtam inzulint, csak a kiírt napon kellett befeküdnöm, azr mondta, hogy 1-2 napot várnak és indítanak, vagy ha akarom aznap... Akartam
2023. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha még 38 hetes sem vagy és 4 k, akkor nem jó a cukoranyagcseréd.
2023. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én valóban cukorbeteg vagyok, ahhoz képest semmi egy terhességi cukor, és még csak fel sem merült, hogy a kiírt időpont előtt indítanának csak azért, mert cukros vagyok. Végül egy héttel hamarabb császároztak, de akkor már nagyon rosszul voltam, hipóztam, nem lehetett tovább húzni, de ez egyéni.
2023. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
GDM-es voltam, a babám IUGR (méhen belüli növekedés elmaradása), és 4 hetet feküdtem bent megfigyelésen a kórházban. Mondjuk inzulin nem kellett, elég volt a diéta, én lepény keringésre szedtem csak gyógyszert. Többször feljött a főorvos által az indítás lehetősége, de megbeszéltük, hogy még várunk. Végül nem is kellett indítani, a 39.héten elfolyt a magzatvíz.
2023. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!