Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés így?

Apás szülés így?

Figyelt kérdés

37 hetes terhes vagyok, és apás szülésre készülünk. Viszont a héten olyanokat mondott a férjem, ami miatt elbizonytalanodtam... Mennyire fog majd engem támogatni.

Nem egyszerű a terhességem, az elején 5 hétig feküdtem, és elég korán kezdődtek a szeméremcsont és derék, csípő fájdalmak. Sok megértést nem kaptam, de nem gondoltam volna, hogy a férjem ezeket teljesen semmibe veszi...

Akinek volt ilyen, az tudja, hogy annyira tud fájni, hogy az ember nem tud menni, mozogni, ágyban átfordulni. Ez nem mindennapos, de a héten is így voltam, amikor pedzegette, hogy porszívózni kéne... (ő itthon volt, covidos volt, de már a nehezén túl, de még gyenge volt). Mondtam neki, amíg így fáj mindenem, nem fogok porszívózni. Erre azt mondta, más is terhes, gyerek mellett is, ők is megoldják. Van, hogy fáj, de olyankor össze kell szorítani a fogunkat, és csinálni a dolgunkat...

Teljesen ledöbbentem, és most aggódom, hogy ez az ember lesz velem a szülésnél?! :(


2023. szept. 23. 07:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%

Ne ezen aggódj, hanem azon, hogy ez az alak a férjed és a gyerekeid apja.


Mondd meg neki, szorítsa össze a fogát, szedje össze magát, porszívózzon, közben emelje, tologassa a bútorokat, hajolgasson, tekerje fel a szőnyeget. Mások lábon hordják ki az influenzát.


Szóval, sajnos, lakva és klf élethelyzetben ismerszik meg, kiben mi lakozik.

2023. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

Ne legyen apás szülés. De ilyen apa sem. Kezdj el a váláson gondolkozni és felépíteni magadat.

Persze így is le lehet élni egy életet, hogy jönnek majd ide a további kérdéseid, csak nem érdemes. Egy belső izomzatot, önismeretet, önértékelést a nagy életbe való kilépéskor kellett volna felépíteni, most a gyerekkel nehezebb lesz egy kicsit. De amíg ez nincs meg, nem fogod tudni felismerni a bántalmazót. A férjed az. Sajnálom.

2023. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%
Az én férjem is csak a szülés után mutatta ki a foga fehérjét. Sajnos megszívtad te is.
2023. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem is az apasági szülés kérdése itt a legkevesebb. Innen nézve alap elvaras lesz tőle, hogy te csinálj mindent: lásd el a gyereket 7/24-ben, vezesd a háztartást hibátlanul és szolgald majd ki őt is.
2023. szept. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Most ezt kell első körben megoldanom.
2023. szept. 23. 08:35
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Azt kellett volna mondanod, hogy mas is covidos, megis felkel es teszi a dolgát, pl pénzt keres a csaladjanak. Illetve: mas is terhes, igen, es hát masnak a férje meg ilyenkor kényezteti, édességet vesz neki, masszírozza, kíméli. Ne hagyd magad.
2023. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
8%

Atérzem merta 12.héttől végig irgalmatlan fájdalmaim voltak. Többször sírva fakadtam hogy nem bírom tovább volt hogy panadolt vettem be hogy legalább egy kicsit jobb legyen ,de a 37.hétig dolgoztam ,inteztem a nagy gyereket és háztartás vezettem,főztem.

Értem a próblémád de tényleg ha van 3 perced felálsz és megcsinálod.

2023. szept. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%
Itt az apás szülés a legkisebb probléma. Minden mást leírtak a többiek. A java még ezután jön.
2023. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
7-es,mivel nincs nagyobb gyerek, de van egy társ (?), az ember azt gondolná, nem kell meghalni, és ha lehet elkerülöm a gyógyszert is. Szerintem az lenne a normális, hogy ilyenkor számíthatok a másikra.
2023. szept. 23. 09:02
 10/41 anonim ***** válasza:
95%

"Most ezt kell első körben megoldanom."


Oké.

Jani, annak alapján, amit tegnap eloadtal a porszivozassal kapcsolatban egyértelművé teszi, hogy nem várhatok tőled semmi támogatást a szulesnel, ezért aztán úgy döntöttem, nem josz be velem.

2023. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!