Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházi táska tartalma, jó ez...

Kórházi táska tartalma, jó ez így?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy olyan helyen szulok ahol két táskát kell bevinnem. Egyet a vajudasra és egyet a szülés utánra. Nekem mindent biztosít a kórház ami közvetlen szülés utánra kell.


Kistáska okmányokkal és tb kártyával, telefon, hajgumi, ajak ápoló


Vajúdó táska:

Szülés terv, kézi golyós masszázs (nem tudom mi az igazi neve)

Pipere táska fogkrem, fogkefe, szappan, izzadás gátló, sampon tusfurdo, fogselyem, fésű - ezekből mind van nekem és a ferjemnek)

Puha zokni, köntös, telefon töltő,

Nasi és innivaló férjemnek,

Szemüveg tok, extra polo és also férjemnek, Rágó vagy mentol, frissítő arckendo, készpénz/kártya

Fürdőruha felső ha kádban vajudnek


Szülés utánra:


Nekem:

Extra pled és párna, 2 szoptatós melltartó vagy topp, szoptatos hálóing, felnőtt pelenka, papucs, hazamenos felső és nadrággal zokni , mintadarabok (melltartó betét, mellbimbó kenőcs, babanak popsi kenőcs)

Szoptatós párna, venyes gyógyszer és kismama vitamin, üres szatyor a szennyesnek,


Apanak: extra pled és párna, 2 also, felső és zokni, pizsama also és papucs


Babanak:

Hazamenos ruha 2 méretben

Sapka, pled, autós ülés,


Talán beviszem:

Laptop, aroma terápiás olaj és párásító (mini)

Extra betét és bugyi


Babanak biztosítanak pelenkát és tápszert is ha kell. 2 napot leszünk bent vagy 3at császár esetén.


2023. szept. 25. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem melltartó betét sok kellett, nem csak pár darab. Napi 4-5 pár. Attól függ, mennyire folyik a tejed. Tudsz venni vagy bevititni, ha kell? Mert ha jól értem, a férjed is benn lesz veletek.
2023. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de adnak is bent. Nekem tényleg mindent biztosítanak meg bimbó védőt is ha nem tud normálisan szopizni a baba.
2023. szept. 25. 23:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a vajúdó táskába tennék törölközőt is (nekem jól esett a zuhanyban fittlabdan ülni vajudaskor, de nyilván volt hogy még vizsgálták az ágyon meg egy idő után már csak az ágyon fekve vajúdtam, és nem vizesen feküdtem fel. Ha kádban vajudsz, akkor is lehet vizsgálat miatt ki kell majd szállni időnként)


Plusz tennék be szőlőcukrot és vizet sportkupakos palackban, abból fekve is tudsz inni.


És pár darab betétet a vajúdó táskába is, könnyen elofordulhat, hogy szivárog majd a magzatviz (nekem otthon zuhatagkent elfolyt, de az nem azt jelenti, hogy utána egy csepp sem jön, ezt én pl nem tudtam, szóval folyamatosan jött belőlem kis mennyiségben a szuloszoban), és ha neked jól esik majd sétálgatni a folyosón, akkor mindenképp kell.


Könnyű szülést, tele jó élményekkel kivanok!

2023. szept. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Plusz szülés utánra ami eszembe jutott:

- oda sem sorolta a torolkozot

- haloingbol több kell, osszeverezheted, plusz sok kismama számol be arról, hogy borzasztoan izzadt a szülés utáni napokban és minimum naponta kellett haloinget cserélni

- jól jön a konyhai papirtorlő zuhanyzás után, alul azzal megszaritkozol és eldobod, nem kell a törölközőt osszevérezni

- bugyibol is vigyél többet, kényelmesen, esetleg hálósat, ami jól tartja a nagy betétet

-mellszivót nem tudom biztosít e a kórház, de nekem jól jött, a pici nem tudott az első napokban jól szopizni, így fejnem is kellett

- ha szedsz valami gyógyszert, pl pajzsmirigyre, ne felejtsd otthon

- hajszaritó, amennyiben otthon is használsz

- egyszerhasznalatos alátét az ágyba, lehet biztosítja a kórház, nem tudom, nekem vinni kellett

2023. szept. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaj és a nedves WC papír jól tud esni az első napokban nagywc után, főleg ha gatsebed van, sokkal kényelmesebb mint a száraz WC papír, szóval én abból is vinnék egy csomaggal
2023. szept. 26. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szülésre tusfürdő,bugyi,wc pepír,betét,törölközőn kívül semmi nem kell.Esetleg víz.
2023. szept. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Babaruhát vigyél még.Én is olyan kórházban voltam ,ahol adnak ruhát,de nekem jobb volt a sajátba öltöztetni,azon kívül többször át kellett öltöztetni,mert vagy lebüfizte,vagy kakis lett.Előző voltam.
2023. szept. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én párologtatót meg aromaterápiás cuccokat nem vinnék szülés utánra. Nem kell az egy újszülöttnek.
2023. szept. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Hazamenős meg ilyen-olyan ruhákat nem vittem és nem is fogok most sem, mivel addig bőven jön be a férjem látogatni. Felesleges cipekedés.


Autósülés??!


A laptopot sem értem minek, van telefon, illetve örülni fogsz ha tudsz kicsit pihenni.

2023. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mások az igényei, de kb. jó ez. Fogselymet a szülőszobán nem igen tudom értelmezni, de ez legyen a legnagyobb dolog, amit feleslegesen pakolsz be. :)

Laptopot meg az aromaterápiás lópikulát nyugodtan hagyd otthon, egymásra koncentráljatok és tartalék betétet és bugyit mindenképpen vinnék akkor is, ha adnak, illetve a babának ruhát is.

A szülőszobán viszonylag kevés dologra van szükség. Legyen váltóruhád, papucsod és zuhanyzáshoz szükséges cuccod. Legyen innivalód és szőlőcukrod, kb. ennyi. Nem egy wellness élmény, a férjed tudjon róla, hogy mi hol van! Betennék egy felnőtt pelust is vész esetére.

2023. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!