Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34 hetes korban a fejvégű, de...

34 hetes korban a fejvégű, de arctartásos pozíció még változhat?

Figyelt kérdés

Első babám sajnos császárral született, de már viszonylag rég. 5 éve.

Ő rendesen be volt helyezkedve, de sajnos így is indítani kellett, kevés magzatvíz és túlhordás miatt, aztán műtéttel született.

Most nem ragaszkodom semmihez, ha baj van vagy nem alakul úgy is egyből műtenek az orvosom ígérete szerint. De kb 39.hét feléig várják majd, hátha magától elindul. Ma voltam dokinál és mondta hogy ugyan fejvégű, de a popója van kívül tehát arctartásos. Úgy tudom így nehezebb a szülés. Ez most megrettentett. Ez a póz változhat még?


2023. szept. 26. 20:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most nézegettem a kepeket, lehet hogy félre értettem az orvost és pont hogy jól fekszik a baba.
2023. szept. 26. 20:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a jó, ha a feneke néz kifelé :)

Biztos, hogy arctartásra gondoltál amúgy? Nem hátulsó koponyatartásra? Az a fejvégű fekvés másik "viszonylag normális" verziója.

Szerintem az én babám koponyatartással született (zárójelentésen nincs nyoma, ott a baba fekvéséről nincs adat, de mintha mondtak volna ilyesmit, csak elég kómás voltam, de biztos nem magamtól találtam ki...), nem volt különösebb nehézség, csak például nekem csecsemőként anno az orromon volt sokáig nem múló piros folt, neki pedig a tarkóján van egy éves kora után is :)

Az arctartás viszont szerintem kb. kizáró ok a természetes szülésre, nem csak nehéz, alapból nem is engedik.

Azért kérdezz utána, de biztos rendben lesz minden, legrosszabb esetben császármetszés lesz, de tudják a dokik a dolgukat! :)

Könnyű szülést kívánok!

2023. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ahogy nézegettem én is végül arra jutottam, hogy a leírás alapjan ez a legjobb pozició, csak bezavarodtam a sok kép/kifejezés miatt. Meg hogy az orvosom hetek óta mindig első, amit megnéz a poziciója. Aztán igazából nekem mindegy, hogy alakul. Nyilván ha ott leszek-nem így fogom érezni😅 de hogy az első császáros volt, úgy vagyok vele hogy legalabb jó tartásban legyen a második, aztán lesz ami lesz :)

Köszönöm a jókívánságkat🥰

2023. szept. 27. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!