Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ez szülés előtti...

Szerintetek ez szülés előtti depresszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Létezik egyáltalán szülés előtti depresszió?

38 hetes kismama vagyok, és már 7-8 hete olyan furan érzem magam. Nem vagyok olyan boldog mint előtte, már nem vagyok olyan lelkes mint eddig, nem érzem azt a rózsaszínes érzést. Viszont nem szoktam sirni, nem vagyok elzárkózva senkitől, mindent ugyan úgy csinálok, és azt sem mondanám hogy félek a szulestol, mégis olyan érdekes hogy más lettem. Hozza teszem azota 7-8hete óránként járok pisilni éjjel, nappal, valószínűleg nem alszom ki magam, gondolom, lehet ez a kialvatlanságtol? Nyugtassatok meg hogy ez nem depi.. Csak eddig annyira örültem és most is kéne de valahogy nem megy most, ezért gondoltam hogy lehet mert "fáradt vagyok" de néha akkoris bűntudatom van ez miatt. Nyugtalanít.



2023. szept. 27. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Bűntudatod ne legyen, mert ez csak rosszabb lesz a szülés után (baby blues). Teljesen normális amit érzel, az első terhességem alatt nekem is ez volt, a másodiknál szerencsére megúsztam, sose voltam olyan kiegyensúlyozott mint akkor. Na de a baby blues.... na az nagyon kemény :D
2023. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 terhességem,én is így éreztem.

Mindjárt bemasolom a kérdésem amit pár hete tettem ki.

Nekem lejárt a dátum tegnap.

2023. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég komoly hangulat ingadozás terhesség végén? Mi lehet a gond? Többi lent

Figyelt kérdés

Lehet volt más anyuka is,akit érintett már.



Nem sok van szülésig,csupán pár nap.


Az elmúlt egy hétben,nem tudom mi van velem, gondolom a hormonok,vannak napok amikor jobban vagyok,de általában nagyon rossz érzések vannak bennem, nagyon félek hogy nem jöhetek haza a kórházból, hogy valami probléma lesz.


Nagyon ingadoznak az érzéseim,van hogy elsirom magam,és nem tudom megmondani miért.


Többedik terhességem,ilyen még nem volt.


Tudom hogy minden fejben dől el,mindig pozitív/életvidám ember vagyok,de most nem tudok elmenni magamon.


Semmi sem esik jól,semmit sem kívánok.


Alvások már nem igen vannak, gondolom ez is kihatással van rám,és mellesleg itt vannak a kicsik is,hozzájuk mindig türelmes vagyok,nem mutatom ki nekik,ha sírnom is kell, elfordulok,ha férjem itthon van,akkor neki sírok,de nem tudom sokszor megmondani, miért. Őt sem akarom ezzel terhelni,pedig nagyon figyelmes, gondoskodó férj/apa.


Abban bízok,hogyha hazaértünk a kórházból, elmúlnak ezek az érzések,és úgy fogom magam érezni,mint terhesség előtt, mármint lelkileg.


Ez nem fog odáig vezetni, hogy akár szülés utáni depresszióba essek?


Ezt nem tudom elképzelni amúgy magamról,de ezeket a rossz érzéseket nem tudom kezelni most.


Köszönöm ha segítesz.

2023. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En alapjaraton meg egyszer sem kerültem olyan állapotba hogy sírjak, de én is remélem hogy lelkileg úgy fogom magam érezni mint a terhesség előtt. Igazából csak megijedtem hogy a "tünetek" amiket produkalok az nem e szülés előtti depi esetleg.
2023. szept. 27. 22:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Uhh, ne is mond. Totál kész vagyok! Csak én még sírok is. Olyan dolgon is amin nem kéne. Nekem az egész terhességem is stresszes volt. Egy percét nem tudtam élvezni, sajnos. Most meg még túl is léptem a dátumot és még semmi. Stresszes vagyok és rossz kedvű. Az utóbbi hetekben extrán ilyen vagyok!


De amit te le írtál, szerintem közel sem olyan mint nekem. Én depis vagyok. Neked simán lehet a kialvatlanságtól, és persze már attól is hogy az embernek elege van, és szívesen túl lenne rajta. Te hozzám képest az írásod alapján piskóta vagy. 😆 bocsi nem tudom máshogy megfogalmazni. De remélem picit megnyugszol, hogy vannak nálad rosszabbak! Szerintem te tök normális vagy, és a hormonjaid játszanak veled csupán. Nem lesz semmi baj. 🙂

2023. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok, csak én két napja mindenen bogok. 3. baba, eddig ilyen nem volt. De olyan szinten fáj most mindenem, hogy en se tudok aludni se, plusz a másik kettő miatt pihenni se. En nagyon szeretnék már szülni, viszont a férjem munkája miatt a hetet még ki kene húzni, ez teljesen kikeszit, hogy "nem szulhetek". 38 hetes vagyok, az első kettő a 39. heten jott.
2023. szept. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!