Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második baba születése után...

Második baba születése után mennyivel tudom majd könnyebben, lazábban kezelni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Hamarosan érkezik a második babánk.

Az elsőnél nagyon nehezen éltem meg az első időszakot. Bezárva éreztem magam, nagyon magányosan, elvágva az élettől.

Ez pár hónap alatt feloldódott, nem depresszió volt.

Viszont remélem most ez elkerül.

Esetleg hogy tudnék felkészülni erre az időszakra?

Kinek mi volt a tapasztalat második szülés után?


2023. okt. 15. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokkal lazább volt. Egyáltalán nem fordultam be a második szülés után.

Ellenben most 😅

(2 és 4.5évesek)

2023. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Én mindig mentem valahova. Baba-mama programok: beszélgetős klub, baba jóga meg hasonlók. Mindig volt nálam szoptatós kendő, így gyakorlatilag nem voltunk időhöz kötve. A baba aludt ha álmos volt, evett, ha éhes. Nekem sokat jelentettek ezek a kimozdulások. Szerintem a közösség sokat számít.
2023. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Baby blues, nekem volt a második után is, pedig volt segítségem és társasagom. A terep nehezített, mert van egy nem túl szokványos nagytesó, aki a lelkemet majdnem minden nap üresre szívja, nem a jó értelemben. Most öthónapos a kicsi, kezd jobb lenni.
2023. okt. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
A másodiknál sokkal lazábban kezeltem a dolgokat. És sokkal jobban élveztem az itthonlétet is. Mondjuk nekem sok idő telt el a két szülés között, nyilván én is rengeteget változtam. Most másodszor sokkal jobban értékeltem, hogy nem kell sehova rohanni, kényelmesen elintézünk mindent, vagy csak itthon vagyunk. Nem készültem rá sehogy, így alakult.
2023. okt. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A második szülés után, lazább leszel és boldog is. Mindent meg fogsz oldani, ügyes leszel. A szoptatást, meg mindent meg csinálsz.
2023. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam a befordulás nem volt opció a másodikkal. 2 év van a két gyerek között, a nagyobbat nem lehetett hónapokra bezárni. Szóval a kicsit fogtam, magamra kötöttem vagy becuccoltam a babakocsiba, és mentünk mindenfelé a naggyal, mint egyébként is tettük volna, a kicsi az csak amolyan extra csomag volt mellettünk :D Kirándultunk, játszótereztünk, mentünk játszóházba, mikor milyen idő volt és mire volt igény. Rutinos is voltam már valamennyire ugye, de közben meg a nagyobb gyerkőc bizony kényszerített és motivált is egyszerre, hogy kilépjek a komfortzónámból, és ez bizony azzal járt, hogy rugalmasabbnak és kevésbé rigolyásnak kellett lennem már az elejétől kezdve :D
2023. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!