Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szeretne második babát,...

Aki szeretne második babát, az nem tart egy kicsit a terhességtől, szüléstől és a gyermekágyi időszaktól?

Figyelt kérdés

Szóval úgy értem, hogy vannak olyanok, akik szeretnének 2. babát, de annyira fájt nekik a szülés, és rossz volt a gyermekágyi időszak, hogy elzárkóznak a gondolattól, vagy későbbre halasztják.


Vagy akit ezek a dolgok visszatartják, azok nem is igazán akarnak második gyereket?


2023. okt. 20. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Engem ez nem sokáig tartott vissza :)
2023. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Nekem 20honap lesz a gyerkőcök között, a szülés jó élmény volt, de az azt követő pár hónap már kevésbé... (persze imadnivaló és egészséges kisfiam született, de nagyon megterhelo volt, eleinte a szoptatással voltak gondok, majd rosszul aludt, plusz úgy éreztem a környezetem nem ért meg, stb)...


Igen, tartok tőle, milyen lesz 2 gyerekkel (főleg az első időszak), de mindenképp 2 gyereket szerettünk volna, idősebbek vagyunk már, szóval nekünk nem fért volna bele 4-5ev korkulonbseg, az elsore többet vártunk mint gondoltuk, így a másodiknál úgy voltunk, hogy ha jönni akar jöjjön. Igazából szerintem ha 2-2,5-3ev lenne köztük, az sem biztos hogy könnyebb lenne mint a 1,5 év.... A 4-5ev korkulonbseg ek meg szintén megvannak a hátrányai hosszútávon.

2023. okt. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Nálunk azért visszatartott. Sem a szülés, sem az első 3 hónap nem volt gyalogg galopp (tudom senkinek sem az). Volt hogy mondtuk is, nekünk nem lesz még egy.

Aztán eltelt, több mint 4 év, ésvárjuk a második babát, 2 hónap híján 5 év lesz közöttük. Most is félek már a szüléstől, minden olyan bizonytalan úgy érzem.

És a kisfiamnál nagyon rossz élményeim voltak az egész kórházi tartózkodásról😕 szóval már most azt mondogatjuk a férjemmel, hogy azt várjuk, hogy itthon legyünk mindketten épségben. Többet biztos nem is vállalunk, de szerettünk volna másodikat egyszer. Mondjuk nekem így sokkal könyebb volt, hogy a kisfiam nagyrészt már (ha nem volt beteg) ovuban volt.


Azért amikor megcsináltam a tesztet nagyon örültünk, és később is, szépen ment minden, eleve jobban tudtam szervezni a terhesség alatti vizsgálatokat (magánban mindent). Engem ez megnyugtatott. Amire nem is számítottunk és nagy meglepetés volt, hogy most a kisfiunk után kislányt várunk.


Ettől még nagyon félek és izgulok, hogy jobban menjen minden mint az elsőnél.

2023. okt. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Félni nem féltem egyik szülésemtől sem. Viszont a második terhességem nem volt túl felhőtlen. Állandóan járt az agyam,aggódtam. Nekem szó szerint terhes volt a terhessèg.
2023. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan tartanak tőle, de sokakat ez nem befolyásol a második, vagy több gyerek megszűlése történetben.
2023. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Egyébként ismerek olyan párt is, aki azért nem vállal második gyereket, mert az első olyan jó, problemamentes baba volt minden téren (éves, alvás, fogzás, stb) hogy félnek, másodszorra nem így lenne..


Szóval bármelyik véglet lehet visszatartó erő.

2023. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A terhességtől, szüléstől, gyermekágyi időszaktól egyáltalán nem tartanék. Első gyereknél ezek nálam simán mentek.

Ami utána jöhet... attól tartanék nagyon! 2 éves a fiam, 2 éve nem alszom, annyira rossz alvó. Borzasztó hasfájós is volt, hosszú órákon át üvöltött minden egyes éjszaka hónapokig, most dackorszak, nagyon durva... várom, hogy ennek az időszaknak vége legyen, még mielőtt teljesen felmondják az idegeim a szolgálatot. Érzem, hogy nem bírom már, a szívproblémáim vissza jöttek. Nagyon szerettem volna 2 gyereket, de ezt még egyszer nem bírnám újra kezdeni. Szóval biztos, hogy vannak, akik hasonló okok miatt nem vállalnak több gyereket.

2023. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Sajnálom, nincs esetleg valami baja?

2023. okt. 26. 14:59
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as, sok helyen voltunk már, kontrollra jártunk neurológiára, alváslaborba, volt vérvétel, kivizsgálás, csecsemő-szülő konzulens járt hozzánk, de minden rendben van. Rendesen fejlődik, sőt, mindig előrébb tartott a korához képest, és feltűnően okos. Most 1 hónapig írnom kell, hogy mikor, mit eszik, hátha az étkezésénél derül ki valami, de nem hiszem.
2023. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!