Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros sebbel mennyire...

Császáros sebbel mennyire kell magam kímélni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a babánál nehezebb súlyt nem ajánlott emelni.

De mennyire kell ezzel feküdni? Milyen pózban lehet aludni? Zuhanyzásnál érheti víz a sebet varratszedés után? Hajolni lehet?

Bármilyen információ érdekel!



2023. okt. 21. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Semennyire nem kell feküdni! Onnantól, hogy talpra álltál, óvatosan mozogni kell. Van császár utáni torna, nekem még a kórházban mutatták anno, jött a gyógytornász, ágyban fekve kellett tornázni. A műtét utáni mozgás csökkenti az összenövések esélyét.


Fekszel, ahogy bírsz, mozdulsz, ahogy bírsz. Az első pár nap húzós, aztán rohamosan javul.


Varratszedés nekem nem volt, felszívódó varrattal csinálták. Pár nap után érheti víz, csak finoman szárazra kell törölni.

2023. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Császárvonal app-jában találsz egy nagyon részletes leírást, gyakorlatokat, hegkezelésre vonatkozó tanácsokat, masszázst stb. Keress rá!
2023. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Már az őrzőben elkezdtem mozgatni a lábaim,próbáltam oldalra fordulni több kevesebb sikerrel..reggel volt a műtét,késő este már egyedül álltam fel a fiamhoz. Minden nap egyre könnyebb lesz. Feküdni,aludni félig ülő pózban tudtam,abból könnyebb volt fel ülni is. Kitartás!
2023. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Érezni fogod mi megy. Én is így indultam neki hogy minél tőbbet kell mozogni, egyre jobb lesz. Hát hosszú hónapokig nem lett jobb. De nem akarlak megijeszteni, én szerintem ritka eset lehetek ezzel, mert nem olvastam nagyon ilyet.
2023. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tedd a dolgod.

Max annyi h ha faradt vagy vagy faj akkor pihenj. Szepen lassan nyugisan mindenfelelt lehet.

Oke en extra gyorsan gyogyulok.

2023. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1 nagyon jó tanács!

Ne feküdj sokat, minél többet, annál jobban/hamarabb regeneralodsz. Hasleszorito is mehet de nem egésznapra. Sokat segít, egyben tart.

2023. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy kell fekudni.

Kulfoldon volt a csaszarom delben, 1 orakkor mar ettem a grillcsirket, 3-kor setaltam, masnap reggel mentunk haza. Mindent csinaltam rendesen, persze csak esszel, es ovatosan. Masnap mentem setalni babakocsival.

2023. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Felkelés után az a legjobb, ha mozogsz. Sokkal gyorsabb így a felépülés. Kímélni kell azért magad, de semmiképp ne feküdj egész nap.

A Császárvonalnak van egy szuper videócsomagja az első 6 héthez, ezt már a kórházban elkezdheted csinálni.

2023. okt. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bogica0616 ***** válasza:
Császár metszés után 12 órával már egyedül fel kellett állnom és zuhanyozni menni. Majd be a szobába. Az első pár óra rossz volt, de kb hasonló mitha becsipödik a hát vagy az oldaladon egy ideg. Na kb úgy tudsz vele mozogni és tenni a dolgod. Feküdni nem tudtam, mert magas volt az ágy, nem tudtam felmászni rá az első nap, ezért székben pihentem.
2023. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De jo neked.

Engem 12kor toltak ki es 7 fele mar zavartak furdeni 😅

2023. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!