Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet kibírni, átvészel...

Hogyan lehet kibírni, átvészelni akár 10+ óra vajúdást?

Figyelt kérdés
Akinek ennyire elhúzódott, az nem volt hullafáradt a végére?
2023. nov. 4. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
12 óra után ki ordítottam a császár. Nem tudom, meddig hagytam volna még szenvedni! Össze szedtem az utolsó erőm és ordítottam, veszekedtem, ahogy bírtam. Nem vagyok rá büszke, de hogy meddig hagytak volna még vajúdni, nem tudom…
2023. nov. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Úgy vagyunk kitalálva, hogy kibírjuk.


De amúgy általában, ha nem oxitocinnal indítják meg választhatod a pózt és tudsz zuhanyozni, akkor azért nem végig annyira fájdalmas.

2023. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hàt, ki lehet bírni igazából. De, elfáradtam, a végén igazából nem is tudtam már magamról.
2023. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magától indult, azt csinálhattam közben, amit akartam, a kórháznak tök mindegy volt, de a vajúdás kb 22 óra volt, ebből a nagyon intenzív, "ott szrok be" típusú fájások kb 15 óráig tartottak.

Sok mindent nem tudsz, csak kibírni. Nagyon fáradt voltam a végén, de akkor még nem sejtettem, hogy annál már csak rosszabb lesz. A kórházban egy percet se hagytak aludni, 3 napig virrasztottam a szülés után, rendesen durván hallucinálva mentem haza, a babám meg 1 éves koráig nem aludt 1 óránál többet egyszerre. Na azóta más a fogalmam a fáradtságról. De ha választhatnék, inkább vajúdnék megint 20+ órát, csak aludjon a babám 3 órákat legalább.

2023. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dél körül repesztették a burkot, akkor végre beindult, aminek be kellett, és picivel éjfél után bújt ki a fiam.

Kaptam edát, persze így is voltak kemény részek, de bőven bírtam.

Nagyon nem akart eleinte megindulni a szülés, hiába indították, de én nagyon nem akartam császárt, így végülis örültem, hogy fáj, mert ez azt jelentette, hogy tágulok.

Igazából mikor megvizsgáltak, és mondták, hogy na, akkor megyünk szülni, még meg is lepődtem, hogy "máris"? 😊

2023. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
28 órát vajúdtam, abból csak az utolsó 4-5 óra volt az az igazán falkaparós durva. Persze, elfáradtam, de nem volt semmi gond. Kipihenni viszont már nem tudtam magam igazán, csak 1 év múlva. :D
2023. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 Amúgy nálunk szülésfelkészítőn kérdezték, hogy mi van akkor, ha félúton meggondolod magad és császárt kérsz (magánkórház), ott azt mondták, hogy akkor nem lenne természetes szülés kb. Ha valaki császárt kér, az állítólag az egyik jele annak, hogy fél órán belül jön a kitolási szakasz.
2023. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elsőnél a 24 órás vajúdásból 12-t simán lehetett bírni, az utolsó 4 volt csak az, aminél már azt mondtam, hogy nem bírom tovább. Ha te dönthetsz a testhelyzetedről, van lehetőséged pl. meleg vizes zuhanyhoz és van valaki, aki tud jó tanácsokat adni, az megkönnyíti a dolgokat. Természetesen elfáradtam, a végén már két fájás között "elaludtam".
2023. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

:)

4-es, huh, az durva lehetett, azért 3 napig nem alvás..🤕

De mi nők erősek vagyunk, és tényleg ahogyan mondják, mindent is kibírunk! 😉❤️💪


Egyébként nekem anyukám azt szokta mondogatni, hogy szinte semmi nem jó, ami a nőkkel kapcsolatos, a menstruáció, terhesség, szülés, azt mondta ezek mind nagyon nem jó dolgok.

Én azért szoktam neki mondani, hogy ne általánosítson, mert nem mindenkinek fáj a menstruáció, nem mindenki van rosszul a terhesség alatt, sőt van aki szeret terhesnek lenni, és a szülés sem mindenkinél katasztrófa.

Ez nem fekete vagy fehér. :)

2023. nov. 5. 11:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: az én édesanyám finomabban fogalmazott és csak annyit mondott, hogy ennek a témakörnek a férfiak a könnyebbik végét fogják meg ;).
2023. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!