Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon miért "kell"...

Magyarországon miért "kell" csendben szülni, miért ordítoznak a vajúdó nővel, hogy fogja be a száját? Nyugaton miért elfogadott, ha szülés közben kiadják a hangjukat az anyák?

Figyelt kérdés

Amikor az elsőt szültem, a kitolás előtt teljesen egyedül vajúdtam 4 órán át a szülőszobán, a méhösszehúzódások végig 30 másodpercen belül követték egymást. Amikor nem bírtam a fájdalommal és ordítottam, mindig odapattant az ügyeletes szülésznő és leüvöltött, hogy megijesztem a többi kismamát (utólag kiderült, aznap éjfél és 10 óra között én szültem egyedül, ők TV-t néztek a nővérekkel, ügyeletes doki aludt), meg hogy oxigénhiányos lesz a gyerekem, nem halad jól a tágulás, viseljem méltósággal, epidurálhoz már késő van 2 ujjnyi tágulásnál. A férjemet sokáig váratták kint, pedig akkor még h1n1 sem volt, nemhogy covid. Szóval féltem és pánikoltam, hogy nem kap levegőt a babám. Legutóbb 3 éve egy másik kórházban szültem, maszkban sajnos. Akkor inkább csak morogtam, nem igazán mertem üvölteni, de jött megint a letolás, hogy nem kap oxigént a baba, helyes légzéstechnika stb. Mondtam, hogy örülök, haa maszk miatt nem fulladok meg, nemhogy még JÓL is vegyem a levegőt ráadásul a szívbetegségem miatt alapból fulladok, de a kardiológusom ismét engedélyezte a hüvelyi szülést. Szerencsére kitolásra odaért az orvosom és leszaggatta rólam a maszkot, de akkor már nem is nagyon adtam ki hangot, csak nyomtam, ahogy bírtam.

Egy barátnőm valami kapcsán küldött egy videó linket, amiben egy amerikai nő szül. Megnéztem és nagyon ledöbbentem, hogy mennyire üvöltött, mégsem csitította SENKI, mintha ott teljesen normális lenne, hogy kiadják a hangjukat a nők meg káromkodnak. 18 és 24 perc között: https://www.youtube.com/watch?v=Tw6KT8oRMpk Az meg hab a tortán, hogy nem háton fekve, non-stop CTG-re kötve, maszkban kellett vajúdnia...


2023. nov. 6. 12:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Nekem azt mondták, amiatt ne, mert elveszi az energiát, amit inkább a kitolásra fordítsak.
2023. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%

Az első szülésem nekem is nagyon durva volt, én is ordítottam már a végén kitoláskor, pedig mindig azt gondoltam, áh, soha, milyen az már, de ott annyira magamon kívül voltam a fájdalomtól, hogy jött ösztönösen. De rám senki nem szólt, vagy legalábbis nem vettem észre 🤣


Amúgy a szülőszoba mellett vajúdtam előtte, egész nap azt hallgattam, hogy nők ordibálnak, nyögnek kitolás közben. Szóval ilyen ez.


Másodjára már sokkal gyorsabb és fákdalommentesebb volt a szülés, akkor nem kiabáltam, csak azért szóltak rám, hogy ne nyomjak éppen két fájás között, de ezt se bunkón kérték.


Szóval biztos kórház és orvos válogatja.

2023. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
88%

Elveszi az energiát. Ha kiabálsz, hamarabb elfáradsz.

Pécsen senkivel nem bunkóztak, aki kiabált. Csak kérték, hogy ne erre vesztegesse az erejét.

2023. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
A soproni kórházban szültem kétszer, nem szóltak rám, hogy ne kiabáljak. Második alkalommal volt, hogy nagyon behallatszott egy másik kismama üvöltése, a szülésznő vicces megjegyzést tett rá (de nem emlékszem mit), aztán mondtam hogy én is kiabálni fogok.. csak nevetett rajta.
2023. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
94%
Elhiszem, hogy neked negatív tapasztalatod van, de ezt nem szabad kivetíteni az ország összes kórházára, orvosára
2023. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
43%
A kiabálás oldja a feszültséget,nyilván valaki elfárad és ereje se lesz kitolni a babát.Mindenki ugy szül,ahogy akar.Orditva is lehet,szépen hüvelyi uton szülni.Jobb kiadni magadbol a fájdalmat,mint csendben elviselni.Mindenkinek más a fájdalom küszőbe,a teste. nem volt kovid és h1n1 se,az hányba volt kérdező?
2023. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
57%
Aki vissza tudja tartani annak nem fáj annyira. :) Ez nem viselkedés kérdése, amikor úgy fáj mintha épp átmenne rajtad egy vonat.
2023. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom aki ezzel az elveszi az erőt dumával jön, az látott e komolyabb súlyemelő versenyt. Ott is ordítanak érdekes módon.

Semmi gond nincs a kiabálással, zavarja a személyzetet ezért nem szeretik, ennyi.

2023. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
93%

Kiabalaskor olyan izmokat feszítesz be (odalent is), amiknek épphogy elkazult állapotban kéne lenni a jó tagulashoz. Így akadályozod, nehezited a tágulást. Plusz sok energiát veszitesz vele.

Kitolaskor sem tudsz effektiven nyomni nyitott szájjal, szóval ott meg azért nem jó ordítani.


A lényeg a kommunikáció, szerintem ha ezt így szépen elmagyarazzak a kismamának, akkor ő is együttműködőbb lesz és nem akar orditozni, ellenben ha csak azt mondják, hogy legyen csendben mert megijeszt/felebreszt masokat, az csak további frusztráció a vajúdó anyának.

2023. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
93%

A szülő nő szempontjából szerintem az a jó, ha hagyják, hogy úgy szüljön, ahogy neki kevésbé rossz. Nekem mondjuk egyiknél sem lett volna hozzá erőm.

Viszont ha más is pont akkor szül, őt tényleg zavarhatja. Már a gyermekágyon voltam, amikor egyik éjjel úgy szült egy anya, hogy még én is felébredtem rá. Olyan volt, mint valami horrorfilmben. Másnap viccesen megemlítettem a szomszéd szobában lakó kismamának. Mondta, hogy nála jól ment a szülés, egészen addig, amíg ez nem kezdődött el, mert onnantól minden egyes kiabálás kizökkentette. Próbált minden ilyen után újra befelé figyelni, de egy idő után feladta. Végül vákuum lett.

2023. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!