Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet erre rákérdezni...

Hogy lehet erre rákérdezni diszkréten?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet az, hogy lombikos is vagyok, veszélyeztetett terhes is és a terhesség alatt pánikbeteg is lettem , mert nem egyszerű ez a terhesség.

Lassan 36 hetes leszek és magánrendelésre, terhesgondozásra a helyi kórház osztályvezető főorvosàhoz járok. Őszintén szólva tudom mi szól a természetes szülés és a császár mellett, de annyira félek a természetes szüléstől, főleg mert annyira bunkók ebben a kórházban ,persze tisztelet a kivételnek, de az tényleg kevés, hogy jövő héten ha megyek a dokimhoz NST-re a férjemmel azt beszéltük, hogy rákérdeznék, hogy ilyen problémákkal amik miatt lombikos is vagyok, meg amik terhesség alatt jöttek ki, nem lehetne-e, hogy programozott császár legyen? Én nem az a fajta nő vagyok, aki majd emiatt azt érezné, hogy sz*r anya, mert nem természetes úton szült. Igazából csak már túl akarok majd lenni az egész terhességen, mert nekem ez az egész időszak csak stressz volt és nem áldott állapot. Lehet emiatt ítélkezni felvettem, igazából az én testem, az én gyerekem, jó lenne ha az én döntésem lehetne az is, hogy hogy szüljek.

Ti hogy kérdeznétek rá diszkréten a dokinál erre? Vannak ötleteim, de hátha valakinek van valami jobb ötlete, szívesen venném,ha leírnà.



jan. 7. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Doktor úr, félek a természetes szüléstől úgyhogy programozott császárt szeretnék, van rá lehetőség vagy nincs?


Mit kell ezen bonyolítani? Ha ő az osztályvezető akkor ő az atyaúristen abban a kórházban, szóval azt intéz neked amit szeretne. Vagy azt mondja hogy igen vagy azt hogy nem, nem kell túlagyalni.

jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Én nem ezért, hanem a baba mérete és fekvése miatt, de simán rákérdeztem a 37. heti NST alkalmával, hogy mire számíthatok szülésnél. Az orvos szerint akár megpróbálhattam volna megszülni. Én kérdeztem, hogy császárral milyen esélye és következményei lennének. Ezután annyit mondtam, hogy ha választhatok, akkor műtétet szeretnék, mert a baba így nem tud beszorulni a szülőcsatornába és biztosan nem szakadok szét közben. Azt mondták, lehet. A baba elég

érett volt már, így nem vártuk meg, hogy beinduljon a szülés. Megműtöttek 2 hét múlva, a végén fizettünk és ennyi.

jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát én sem akarom tulbonyolitani a kérdést, csak hát még nem voltam ilyen helyzetben és mivel hivatalosan már hála pénz sincs, így nem tudom, hogy ha ilyet szeretnék kérni, akkor négyszemközt mégis illene -e valamennyit adni neki amit aztán vagy elfogad, vagy nem, vagy csak simán megkérdezem pénztől függetlenül.
jan. 7. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

#2 vagyok.

Én megkérdeztem, megbeszéltük és a hat hetes kontrollon vittem egy köszönő képeslapot, benne egy képpel a babáról (az orvos kiteszi a falára a nála született babák képeit) és mellette a pénz. Kaptam egy "de szép" megjegyzést a gyerekre és eltette a borítékot, ennyi volt.

jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Azt hiszem tocofóbia a neve a természetes szüléstől való rettegésnek, ha van erről szakvéleményed, kiírnak császárra. Gondolom pszichiátertől lehet szerezni. Ez b tervnek jó lehet.


Az egyik ismerősöm tök más okból nem akar természetes úton szülni, neki viszont kerek perec megmondták a terhesgondozáson, hogy amíg nincs szakorvosi papírja arról, hogy nála a természetes szülés ellenjavallt, addig biztos, hogy természetesen kell próbálnia, amíg a baba állapota nem indokolja a császárt.

jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Én szintén lombikos voltam, nagyon nehéz terhességgel a hátam mögött (sürgősségi műtét, 4,5 hónap kórház, 11. héttől a végéig fekvés). Császárt szerettem volna, mertennyi viszontagság után ezt éreztem a legbiztonságosabbnak a babámnak. Mindezt meg is mondtam az orvosomnak, de a válasza az volt, hogy meg kell próbálni természetes úton, de ha egy parányi kis jel is lesz, hogy nem haladunk a nagy könyv szerint, akkor visz a műtőbe.

Így is lett. Megpróbáltuk, 4 órát vajúdtam, sok oxytocinnal sem haladtunk semmit ennyi idő alatt, úgyhogy egyszer csak közölte, hogy itt befejezzük, és császár.

jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hű hát köszi mindenkinek. Igazából nekem arról van csak papíron, hogy kevert szorongásom és pánikbetegségem van. Nyilván ha a pénzen mulna a dolog, az sem lenne akadály, de sem én nem akarok bajba kerülni, se a dokit nem akarom hülye helyzetbe hozni. De ra fogok kérdezni mindenképp.
jan. 8. 04:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell kerülgetni a témát, el kell mondani, hogy az előzményeid miatt, ha lehetne, akkor inkább császárt választanál, ő meg elmondja erről a véleményét. Vagy bátorít, hogy azért próbáld meg, vagy kiír császárra.
jan. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Nincs annál gázabb, mikor a nők mondvacsinált okokat találnak ki a kért császárra. Egyszerűen mondd meg, hogy császárt szeretnél, megoldható-e. Nem kell a lombikkal meg minden baromsággal pedálozni, ezek nem orvosi indikációk.
jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Több lombikos, veszélyeztetett terhest ismerek, akiknél nem volt kérdés a császár. Úgy látom, ez nagyon orvosfüggő.

Normálisabb országokban egyébként nem lenne kérdés, hogy választhatod-e a császárt. Szomorú, hogy itt meg érezze rosszul magát az ember, hogy kuncsorognia kell, ráadásul a széplelkű nőtársak is lenézik.

Én megkérdezném, pláne, hogyha ő az osztályvezető, hogy császárt szeretnél az előzmények miatt, mi ennek a módja? Ha nemet mond, akkor én magánkórházat választanék. Nekem ennél többet érne a biztonságom és hogy ne traumatizáljanak egy életre.

jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!