Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lehet az oka, ha nem indul...

Mi lehet az oka, ha nem indul be magától a szülés?

Figyelt kérdés
Anyukám mondta, hogy anno nála is be kellett indítani a szülést, mert nem indultam meg.
jan. 8. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy kellett? Sokszor nem kell, csak van egy protokol, amihez a dokik ragaszkodnak.

A kislányom 9 napot húzott rá, és köszönte szépen elindult magától, mikor készen állt. Most kb. 41. hétig engedik vinni a terhességet a legtöbb helyen, onnantól már próbálkoznak ezzel-azzal. Velünk is így volt, 41. hétre befektettek és csináltak oxis terhelést, hogy hátha, de a gyereket pont nem érdekelte.

jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Úgy tudom a szülést a kisbaba indítja be amikor készen áll. Hormonokat termel amik elindítják az összehúzódásokat. Az utolsó hetekben főleg a tüdeje fejlődik.


Most 41 hétig várnak az indítással. Én októberben szültem 40+6 hetesen. Másnap mentünk volna indítására. Ha nincs panasz és jók az eredmények valószínű minden rendben van. Az is lehet, hogy elszámolták a terminust.


Tiktokon több dúlának is van csatornázja. Nagyon hasznos információkat adnak át a témában. Szívből ajánlom őket, nekem sokat segítettek, hogy megértsem miért történik :)

jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Passz mindharom 42+ szuletett. Legalabis a soki szamolasa szerint. A neonatologis 39-40 hetesre mondta a magzatmaz miatt.


Kb ennyit is er a doki szamolta het. Am 28 napos ciklussal szamolnak nekem 34-35 napos baromira nem erdekelte

jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41+2-n indították a szülésemet, de szerintem elindult volna 1-2 napon belül magától is. Amikor megszületett a kislányom, akkor igazából hozzá beszélve kérdezte meg a szülésznő, hogy ezért nem indultál el!? Kérdeztem mi az az "ezért"? Azt mondta rajta volt a köldökzsinór a nyakán és nem is volt túl hosszú, így nem lehetett neki komfortos elindulni. Viszont ez csak egy erős feltételezés/léleknyugtatás szerintem, hiszen a szülés alatt ez semmiféle gondot nem okozott, nem esett a szívhangja fájásoknál, stb.
jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fog örökké a hasadban maradni.
jan. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!