Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés valóban egy borzalmas...

A szülés valóban egy borzalmas dolog?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmmel beszélgettem a múltkor, és azt mondta, hogy már többször is voltak rémálmai a szülésről, és ő borzalmas dolognak tartja.
jan. 13. 21:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem kellemes, de mit tudunk tenni..
jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Az első után sírni kezdtem szinte minden egyes alkalommal, amikor a hátamra kerültem, olyan ptsd-m volt, hogy úristen, megint szülök. A második után eufória volt, hogy te jó ég, megcsináltam, milyen ügyi vagyok, milyen gyönyörű ez a baba, persze, fájt, de mekkora élmény volt. Úgyhogy nagyon függ az adott szüléstől.
jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Valóban. De sokan túlélik.
jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
39%

Az is!


A császár nem vészes, de a hagyományosra azt mondta egy anyuka, hogy olyan volt neki, mintha két lovas kocsi húzta volna szét a testét és azt hitte, hogy szétszakad, neki brutális volt valóban!

jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
Hát szerintem ritka az a nő aki azt mondja szülne hetente olyan kellemes, de fel lehet dolgozni. Nekem se volt kellemes és jó darabig pocsék álmaim voltak, de amikor rám mosolyog a kiságyból a kisfiam mindig azt mondom érte megérte a szenvedés.
jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
Borzalmasan fájdalmas
jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

Borzalmas. Nekem szerencsém volt, mindkétszer pár óra alatt letudtam.

De így utólag nem tudom visszaidézni azt a fájdalmat, tortúrát.

De ha egy nő babát akar, nem ez fogja visszatartani.

jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
Konkrétan azt éreztem hogy szétszakadok. A fájásokat is rosszul éltem meg, 2 napot végig szenvedtem.. Viszont ahogy kibújt a kislányom minden megszűnt. Én olyan boldog voltam mint még soha, mintha minden rosszat egyszerre kitörölt volna..
jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is borzalmas. Nem is vállaltam másodikat.
jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
59%

Fáj, ez tény.

De nekem nem volt akkora trauma egyáltalán, pedig nem volt extra gyors, átlagos 12 órás vajúdás volt, rövid, hatékony kitolással.

A végére mondjuk már nagyon fáradt voltam, de már 3. napja voltam kórházban, nem aludtam sokat, előző éjszaka pl. mellettem vajúdott egy darabig a szobatársam, szóval nem volt olyan nyugis pihenésem, a babám pedig éjfél után picivel született meg :)

Viszont bármikor kezdeném újra a terhességet és a szülést is.

Engem a 2-5 hónap közötti pici babás időszak viselt meg inkább 🙂

jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!