Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyenkor hogy és mivel mennéte...

Ilyenkor hogy és mivel mennétek be a korházba?

Figyelt kérdés
Ha elfolyna a magzatvized és beindulna a szülés teljesen váratlanul és teljesen egyedül vagy otthon,kocsid nincsen a korház egy 15-20perces út kocsival/taxival,de nem tudom hogy ilyen esetben jobb mentőt hivni vagy inkább taxi?
jan. 25. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Én mentőt hívnék. A taxisok nem annyira örülnek, ha folyik belőled kifele mindenféle.
jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Mentő
jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Így indult az első szülésem. Ömlött belőlem a víz, a diszpécser egy percig nem teketóriázott, küldte a kocsit, kiérkezésig kérték, maradjak fekve. A mentő is fekve szállított, mivel az ömlő víz arra utalt, hogy még nem illeszkedett be a gyerek feje, ilyen esetben a víz előresodorhatja a köldökzsinórt, állva pedig a gravitáció miatt a gyerek maga nyomhatja el oxigénhiányos állapotot teremtve.
jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Én is olyasmit hallottam, amit a 3. ír, azaz hogy ha elfolyt a magzatvíz, akkor fekve szállítanak mentővel, tehát mindenképp mentőt hívnék.

(Én burokrepedés gyanújával és szivárgó magzatvízzel villamossal mentem, de a magándokimtól soronkívüli vizsgálatról, és neki nem volt ellenjavallata 🙂)

jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Mentőt hívnék. Biztos lesz pár szuperanyu, aki a Nyíregyháza-Zalaegerszeg távot levezetné vajúdás közben.

Komolyra fordítva a szót: nincs az, aki előre tudja, mi lesz vele 15-20 perc múlva, milyen gyakori és intenzitású fájásai lesznek. A baba is jöhet extra gyorsan, mit csinál akkor?

jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Így jártam és megkértem rokonokat hogy jöjjenek értem. Ott volt egy hároméves gyerek is, nem jött szóba sem taxi, sem mentő.


Családban sokaknak indult így, ha van közelben hozzátartozó vagy apa, nem kell rohanni.

jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Megvárnám ameddig hazaér értem a férjem.

Elfolyt magzatvízzel, ha a magzatvíz tiszta és nincsenek fájások 2-3 órát lehet várni a kórházba érkezéssel. Annyi idő alatt bárhonnan ahova ment hazaér.

jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Mi 40 km-re lakunk a kórháztól, este 11-kor öntött el a magzatvíz, a férjem itthon volt és autónk is van, de azt mondták, hogyha nem csak szivárgás van, hanem rendesen folyik, akkor mindenképpen hívjunk mentőt, mert fekve szállítanak.
jan. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Èn elfolyt magzatvìzzel (gyerek feje màr hetekkel azelőtt beilleszkedett, mèegis Niagarakènt tört elő a víz) tacival memtem. Bònuszkènt haza is jöttünk mèg 1x, mert nem indult be a szülès, aztàn megint taxival mentünk vissza.

Nem Magyarorszàgon èlek, itt nem szokàs mentővel menni szülni. Magyarorszàgon biztos kiküldenènek mentőt.

jan. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

9, nem inkább bepisiltél? Fizikai képtelenség, hogy beilleszkedett fej mellett ömöljön, max. szivárog, ami szintén tűnhet soknak, csak épp közel sem ömlik. A szivárgás nem indokol fekve szállítást.

Ha ömlik, akkor viszont országtól függetlenül szakbarbárság hazaküldeni, mivel az olyan mennyiséget jelent, ami már nem termelődik vissza, azaz rövid időn belül meg kell születnie a gyereknek.

jan. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!