Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig fáj a császáros seb?

Meddig fáj a császáros seb?

Figyelt kérdés

Holnap kell varratszedésre mennem, és nyilván klasszisokkal jobb már most az egész , de azért felkelni meg lenni nem jó, fáj , húzódnak a varratok. Ha kiszedik őket azt hallottam, ez a húzódàs elvileg elmúlik, nyilván fájni fog és érzékeny is marad maga a heg, de kinek mennyi idő múlva lett jobb? Sajnos eléggé megnyúlt a bőröm, szóval lett egy enyhe kötényhasam is pedig vékony vagyok és az is folyton irritálja a sebet, ahogy hozzáér. Hasszorító tényleg jó ilyenkor?

Köszönöm szépen a válaszokat!!


febr. 14. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasszoritot nem hasznaltam, de egy jo 3 hetig azert fajt tuti.
febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Nekem azt mondta a főorvos, aki műtött, hogy ha nem akarok bajt magamnak, akkor a hasszorítót elfelejtem. Akadályozza a gyógyulást, ugye ott szétvágnak izmot, ideget, szövetet. Ha még el is van szorítva...

1 hónapon belül fokozatosan elmúlt teljesen a fájdalom.

febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor hülyeség a hasszorító? Mert sokan meg esküsznek rá. Úgyhogy akkor most nem tudom mivel teszek jót.
febr. 14. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondta a főorvos és a gyógytornász is mint a kettes írt, hogy hasszoritót nem. Azt akkor ha egy éven belül ez a második hasi műtét. Utána olvastam akkor és a hasszoritónàl nagyobb az esély az összenövésre. Én pedig úgy voltam vele amilyen szerencsétlen vagyok beleesek így nem. Van elönye is a szoritónak de hátránya is. Olvass utána és eldöntöd.

Èn azt csináltam amit a gyógytornász mutatot és segített, de persze attól még marhára fájt.

Nekem most már csak frontok esetén érzékeny. Meg egy helyen érzéketlen a bőröm egy kb 2 centis részen. 4 hónapja műtöttek. A varratszedés után napról napra lett jobb.

febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Négyes, nagyon szépen köszönöm. Akkor hanyagolom inkább a hasszorító, úgyis terhes nacikat fogok még egy ideig hordani, azok meg úgyis tartják a hasat valamennyire.
febr. 14. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Végezz hegmasszázst. Összenövések ellen ez a legjobb módszer. Ha magadnak nem megy, keress szakembert. Én háromszor voltam, meg itthon is csinálom időnként, egyáltalán nem fáj a heg környéke, mióta szakember kezelte. Előtte nagyon érzékeny volt hónapokig.
febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os. 4es vagyok. Nem tudom nekem tanácsoltad e. Azt nem írtam igen a hegmasszás jó. Én is voltam meg a férjem megtanulta. Egymás között szólva még jobban is csinálja. Csak sajnos az rész ami érzéketlen az már úgy marad. Azt mondták ott megsérült valami ideg. De tény a hegmasszás iszonyú sokat segített.
febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem is mutatta a hegmasszàzs technikájàt még a kórházban egy gyógytornász, de még nem lehet nyilván csinálni,míg nem gyógyult be a seb.

Majd fogom én is csinálni.

febr. 14. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!