Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40+3-nál tartok tegnap tettek...

40+3-nál tartok tegnap tettek fel ballont nem történt semmi de nagyon fájt ma kivették és infuziot akartak adni(oxit) nyilván a tegnapi után nem fogadtam el az osztályvezető orvos ajánlotta a ballont is de nem erőltette..ha nem indul be császár?

Figyelt kérdés
febr. 17. 11:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan könnyen dobálóztok itt azzal, hogy nem kell engedni az indítást, amíg nem indokolt... De most komolyan, az orvosok hány %-a mondja ki, hogy amúgy semmi okunk indítani, csak protokoll? Mert erre könnyen nemet mond az ember persze, az elsőre én is azt mondtam. Aztán 2 nappal később, már túlérett lepényre és kevés magzatvízre hivatkozva újra nyomatékosították, hogy ebből komoly baj lehet, indítani kéne, még ma! Erre én, mint laikus, hogy mondom azt, hogy nem? És hogy igazolom, hogy ez most igaz, vagy csak valamire rá akarják húzni az indítást? Nekem pl. nem volt akkor már energiám más orvoshoz elvonszolni magam és visszacsatolást kérni, csak hogy kihúzzuk még pár napig. Utána a beavatkozások is pont ugyanígy működtek a vajúdás, szülés alatt. Elutasíthatom az oxit mondjuk egyszer... utána már érvekkel jönnek, hogy másodszorra ne akarj nemet mondani, ez ennyire egyszerű. És sosem fogja megtudni a kiszolgáltatott kismama, hogy tényleg szükséges beavatkozás volt-e, lehet nem is érdekli, mert hát legalább egyszer elutasíthatta, így megmarad a lelki békéje, nem erőltettek semmit, csak amikor már "muszák volt". Szóval faramuci helyzet ez ám. Mondom ezt úgy, hogy én is a jogaimmal felvértezve mentem szülni, aztán mégis minden szituban kb. patt helyzetbe állítottak.

Kérdező a beleegyezésed nélkül biztos, hogy nem fognak semmit csinálni, mindenhez nyilatkoznod kell. Indításhoz, csaszárhoz, elutasításhoz, stb. Olvasd el mit írsz alá.

febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#10 vagyok, ha azt mondják, hogy kevés a magzatvíz vagy érett a lepény, akkor indítsák. Ha van bármi, ami arra utal, hogy baj lehet, akkor nem lázadozom én sem. Én úgy lázadoztam, hogy szerintük is MINDEN teljesen jó volt, és azt mondták, hogy csak protokoll miatt indítanának. Ha mondjuk becsap az orvos, és nem is kevés a magzatvíz, akkor szégyellje magát, de így jártam. A baba az első, pont miatta nem akarok indítást, hogy neki jó legyen.
febr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Engem is inditottak, hiaba kertem, hogy varjunk (minden ertekunm tokeletes volt, napi szinten mentek vizsgalatra) megis elinditottak 41+1-nel.


Leirom az en sztorimat, hatha hasznodra valik:


Ugyanugy ballonos mehszaj erlelessel kezdodott, elotte meg csak josloim sem voltam. Balont elozo este helyeztek fel, 1 ujjnyira tagult tole a mehszajam es elment a nyakdugom. Ez igy mind szep es jo lenne, viszont nem tudtak burkot repeszteni mert a mehnyak meg mindig nagyon fent volt. A doki azt mondta reggel, hogy nem kezd el egybol oxival bombazni, mert ennek igy az elejen semmi ertelme nem lenne, felajanlotta, hogy prosztin kuppal generaljunk fajasokat.

Felhelyezest kovetoen fel oraval szepen elkezdett dolgozni a kup, nyilvan ezek nem voltak meg eros fajasok, de rendszert mutattak. Orankent tettek ctg-re, kozben javasoltak a szunetekben, hogy vegyek 40 perces melegzuhanyt, setaljak stb. Nekem tul vastag a hasfalam es elol fekvo volt a mehlepenyem, igy ctg-nel sajnos muszaj volt oldalt fekudnom kulonben nem jelzett semmit a gep. Ettol fuggetlenul vegig allva vajudtam es a kedvenc youtubeos low impact cardio edzeset csinaltam kozben, ami lepegetesekbol es csipo gyakorlatokbol all. Bevedeltem 4 liter vizet es 1,5 liter izotonias italt (ez utobbit amugy nagyon ajanlom), kozben probaltam figyelni a legzesre. Mindennek az eredmenye az lett, hogy burkot nem kellett repeszteni, mert magatol repedt es folyt el a magzatvizem (ez a kup adasa utani 4. oraban volt), ekkor megvizsgaltak es meg mindig csak 1 ujjnyira voltam nyitva. Majd eltelt fel ora es mar a kadban kapkodtam a levegot, sehogy nem birtam szabalyosan lelegezni, bejott a szuleszno, mondja is hogy ez neki gyanus, mert ennyire nem fajhat. Aztan gyorsan szolt a ferjemnek hogy segitsen kiszedni a kadbol es rakjon fel az agyra, mert mar kint a baba mindjart. Mikor kapkodtam a levegoert ott mar egy jo 10 perce tolofajasaim voltak, csak en mafla azt hittem, hogy meg mindig a reggeli glicerines kup dolgozik es nem fogok belekakilni a kadba... 😅😅

Lenyeg a lenyeg, hogy a magzatviz elfolyasa utan fel ora alatt tagultam ki teljesen 1 ujjnyirol, majd a kitolas kb 15 perc volt, mindenfele serules nelkul. Mindezt ugy, hogy egy sima huvelykuppal generaltak fajasokat, oxitocin pedig csak a lepenyi szakban kaptam, hogy magatol levaljon, de ez csak egy alig erezheto mehosszehuzodast okozott csak.


Ha teheted:


1. Kerd hogy hadd probald meg prosztin kuppal es adjanak neked idot

2. Vajudj fuggoleges testhelyzetben

3.Igyal es EGYEL

4. Az elejetol kezdve figyelj a legzesre - az elejen meg nincs akkora jelentossege, de mire odakerulsz mar jol begyakorlod. Es fajni fajni fog de meg igy is a helyes lelegzet az egyik legjobb fajdalomcsillapito, kozben pedig gondolj arra, hogy tagulsz. En minden fajasnal egy nyilo viragot vizionaltam.


5. Vegyel izotonias italt, sokkal tobb energiad fog maradni es aktivabb lesz az izommunka


6. Ha nem erosodnek a fajasaid, akkor melegviz!!

febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó: Ez szép és jó, de a prosztaglandin kontraindikált méhen végzett műtétet követően, márpedig a kérdező első szülése császár volt.

Ezért nem érdemes egymásnak tanácsokat osztogatni.

febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Passz mindharom gyerek 42 heten szuletett vagy par nappal kesobb (amugy a doki szamolta ennyinek, de nekem 37-40 napos a ciklusom)

Mivel minden ertek jo volt nem engedtem az inditast sem semmi ilyet. Szepen elindultak amikor akartak es rendben megszulettek.

febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14


A kérdésben nem szerepelt, hogy már volt császára, X.-ik kommentig oedig nem pörgettem végig.

febr. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!