Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cx 2.2.2.2 értékkel meddig...

Cx 2.2.2.2 értékkel meddig tudták bent tartani a babát?

Figyelt kérdés

Az éjszaka enyhe alhasi görcsökkel bejöttem ügyeletre, ahol kiderült, hogy kinyílt a méhszáj. Cervix 2.2.2.2 az érték. A ctg nem mutatott fájásokat, pedig éreztem, hogy volt néhány kisebb görcs. Kaptam infúzióban magnéziumot, szerencsére teljesen elmúlt a fájdalom. Kaptam 1 tüdőérlelőt is. Bent akartak tartani de még aznapra volt időpontom terhesgondozásra, szerettem volna másodvéleményt kérni, ezért hazamentem. A terhesgondozáson a doktor megerősítette a méhszáj nyílásának a tényét, így amikor a második tüdőérlelőért bejöttem a klinikára, be is feküdtem. Egyenlőre pár napot mondtak bentlétre, ha nem lesz fájás, görcs, akkor akár haza is

mehetek. Most vagyok betöltött 32 hetes terhes, indult a 33. hét. Ilyen méhszájértékkel sikerült kihúzni akár kórházban, akár otthon addig, hogy ne legyen koraszülött a baba? Fájások azóta nem voltak.


márc. 2. 04:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 29.héten volt ilyen. Bent voltam talán 3-4 napot, aztán mehettem haza. Onnantól viszont nem dolgozhattam, pihennem kellett. Aztán végül 40+4-re született meg a lányom.
márc. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez nagyon megnyugtató. Kicsit össze is vagyok zavarodva, mert a védőnő, a szülésznő is azt mondta, hogy nincs akkora gond, simán heteket lehet így ráhúzni otthoni pihenéssel is csak a doktor aggodalmaskodott, hogy ez nagyon veszélyes és a gyerek életével játszom ha nem fekszem be. Természetesen tudom, hogy nem a legjobb a helyzet és ha te kihúztad még hetekig én nem biztos, hogy kihúzom addig. Persze ha kell, akkor itt maradok ameddig megszületik, akár heteket is, ne rajtam múljon a baba élete.
márc. 2. 07:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd be az orvos utasításait,pihenj!Ennyit tehetsz.A többi majd alakul.Nyugodj meg,ha bármi történne, akkor is nagyon jó esélyei lennének a babádnak.És ahogy írták már,az is lehet,hogy nemhogy koraszülött nem lesz,de még rá is húz pár napot.
márc. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elsővel a 35. héten volt 1111, őt indítani kellett betöltött 41. héten, mert innen semmit nem változott. A második babával szintén hamar eljutottunk erre a szintre, betöltött 40. héten vele 1222 lett, azt mondták még aznap találkozunk, hát 41+2 indult, pedig vele már nyilván nem pihentem, kilométereket sétáltam, a nagyobb után futkostam, sokat főztem, hogy legyen mit enniük míg bent vagyok és mégis majdnem indítani kellett őt is. Szóval nyugi, tényleg pihenj sokat. És gondolj arra, hogy ha korán is jön, azért manapság már valószínűleg nem lenne semmi baja, de nem fog korábban jönni. :)
márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon aranyosak vagytok. Itt a pihenésen kívül tényleg nem tudok mást csinálni, ami nem is baj a jelen helyzetben, mert otthon van egy 3.5 évesem, aki úgysem hagyna. Csak hát hiányzik. De most ez van. A kistesó a legfontosabb, őrá meg vigyáz az apukája.
márc. 2. 08:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több értelme lenne ultrahanggal megmérni a cervixhosszt, mert a manualis vizsgálat, főleg, ha valaki nem is először szül, nem túl releváns.

Az pedig nem igaz, hogy a pihenésen kívül nem tudsz mit csinálni.

1) A fekvés bizonyítottan nem csökkenti a koraszülés kockázatát (erről ezer meg egy tanulmány van), ellenben az egyéb szövődmények kockázatát növeli.

2) Megrövidült méhnyak eseten a hüvelyi progeszteronkezelés bizonyítottan csökkenti a koraszülés kockázatát.

3) Ha nagyon gáz helyzet, fel lehet rakni Arabin pesszáriumot.

márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi 6-os. Kaptam progeszteront is, 2x200 mg-ot. Most egyenlőre meglátjuk, hogy a 72 óra letelte után, mit javasolnak. Hazamehetek-e vagy sem de addig is azért nem baj ha tényleg pihenek egy kicsit. Minden nap egy ajándék innentől kezdve. Arabin pesszáriumot nem tudom, hogy ilyen terhességi korban raknak-e még föl.
márc. 2. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban is fel lehet tenni, ha valóban indokolt. De mondom, ennek megítélésére azért egy hüvelyi méhnyakhossz mérés nem ártana.
márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem c2111 volt sokáig, úgy 2 hónapig. 2 nappal szülés előtt volt c2222. Viszont ez már nekem kereken 40 hetesen volt. 1 hónapot pihentem az 1 ujjnyi méhszáj miatt, utána már nem, 36 hetes kortól.


Az tök jó, hogy megkaptad a tüdőérlelőket. Húzhatod hetekig is de ezt biztosra senki sem tudja sajnos megmondani.

márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma reggel megszületett a kisbabám
márc. 4. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!