Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rosszul osszevarrt gátseb?

Rosszul osszevarrt gátseb?

Figyelt kérdés

9 hete lassan hogy szültem, az orvos rosszul varrt össze, a huvelybementnel kilog egy eléggé nagy "cafat" és ráadásul nem tudok felvenni tangát, vagy szűkebb nadrágot, mert azt a kilogo darabot nagyon kidorzsoli, és utána fáj.

Mit tudok tenni? Nem szeretném hogy így maradna, első baba volt nincs tervbe masodik

Nagyon kellemetlen nekem igy mindennap mert kidorzsolodik, esztétikailag rettentő,

a szex pedig az miatt nem megy mert akkor is fáj.

Hol tudom megcsinaltatni vagy hogy működik ez? Illetve amennyit szenvedtem vele míg begyogyult, félek hogy az is fájna megegyszer át kéne éljem azt a nagy fajdalmat



márc. 30. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

El lehet menni gátplasztikára. Úgy tudom, hogy ha a mindennapokat megnehezíti/megkeseríti a probléma, akkor elvégzik tb támogatottan. Elméletileg elég szar egy műtét, mert felvágnak megint és remélhetőleg jól varrnak össze, tapasztalatom nincs szerencsére. A gyógyulást tudod, hogy nem egyik napról a másikra történik, de a leírásod alapján lehet érdemes lenne nekifutni. Nem kell így élned.

Sajnálom, hogy így jártál! Ha van nőgyógyászod nála tudsz érdeklődni, ha nincs, gondolom állami intézményben is adnak felvilágosítást.

márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

"Úgy tudom, hogy ha a mindennapokat megnehezíti/megkeseríti a probléma, akkor elvégzik tb támogatottan."


Hát, ilyen előzményekkel én biztos nem mennék újra állami helyre...

márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Legyél egy picit türelmes.

Egyik szülésem után sem tudtam 9 héttel szűk nadrágot felvenni pláne nem tangát.

Ha ésszel csináltad max 3 hete szexelsz újra, ne várjd csodát..

márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szexelek újra, 2x próbálkoztunk és minden is rendben lenne, ha az a rész nem lenne ott de szégyenlem is, meg kellemetlen is úgyhogy meg szeretném előbb oldani, aztán újra szexelni mert igy az önbizalmam a béka feneke alatt van
márc. 30. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes kontrollon mit mondott a doki? Első szülés után nekem is egy pici kis valami volt ott, de teljesen eltűnt. Mivel már 10 éve volt nem emlékszem mennyi idővel később.

De ha 3 hete látta orvos akkor csak tudott mondani valamit, hogy normális-e és elmúlik/felszívódik vagy sem.

Kezelted valamivel a gátsebet?

márc. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is kicsit várj vele, alakulhat még. Na nem azt mondom, hogy hónapokat, de pár hetet adj neki.

Ha nem javul, akkor menj el dokihoz, és majd ő megmondja, hogyan tovább.

Nekem is kellene gátplasztika, meg a második után most már hüvely plasztika is. De eddig nem akartam, mert utána hetekig nem szabad emelni.

Na meg mint kiderült, nálunk a kórházban (pedig megyekszékhely) nincs aki ilyen műtétet elvégezzen.

Magán kórházban kérdeztem, olyan 500-700.000 Ft körül mozog egy ilyen műtét. :/

Jövő héten megyek egy új doktornőhöz konzultációra, ő elég tapasztalt ezen a téren.

A régi dokim megcsinálta volna tavaly, de ahol ő dolgozik, abban a kórházban megszüntették az ilyen műtéteket. Mondjuk nekem nagyon nagy műtét lenne, ezért se mertem eddig igazán belemenni. Csak aztán sógornőmmel beszéltem, ő mondta, hogy elsőre nem 100%, hogy műteni kell. Vannak erre speciális tornák, amivel lehet segíteni. És bár valószínűleg a probléma megmarad, a mértéke nem mindegy, mert műtét szempontjából nem mindegy, mekkora vágás kell esetleg. Szóval most igyekszem utánajárni, milyen lehetőségek vannak.

Sógornőm ajánlott egy dokit is, 2 megyével arrébb, aki foglalkozik ilyenekkel, és maszekban rendel, de akit műteni kell, beviszi az ottani kórházba.

márc. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!