Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés volt mikor...

Milyen érzés volt mikor elkezdődött a vajúdás? Pár nap és itt az idő. Nem tudom mit "kell érezni" . Fájás vagy összehúzódás...

Figyelt kérdés

ápr. 8. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mást mond, nekem totál más volt, mint amit a többség ír/mond, hogy menszis görcsökre hasonlít felerositve szazszorosan, vagy hogy mintha nagyon wczni kellene...ezekhez NEKEM köze nem volt. Szó szerint olyan érzés volt, mintha belülről ketté akarnának feszíteni, és közben egy nagy nyomás nehezedett rám. Az elején, gyengébb fajasoknal ez még lightosabb volt, használt még valamit a gáz, amit adtak a szülészeten, erősebb fajasoknal már kegyetlen volt. Bár nekem oxitocint adtak sikertelen indítás után, szóval elvileg ezek a fajta fajasok mások, legalábbis azt mondják sokan.
ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Elfolyt a magzatviz, de magatol nem indultak be a fajasok.

24 ora “haladekot” kaptam a korhazban, aztan jott az oxi. 0-rol olyab brutal fajasokat csinalt, nem is tudnam leirni milyen volt, nyilvan aki kapott oxit az tudja milyen pokoli ez.


Szoval neha nem egeszen ugy indul a szules, ahogy gondolna az ember. De tudni fogod, barhogy is lesz :D

ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
2# mondjuk ez is szubjektív. Én vagyok az egyes. Tényleg nagyon nagy fájdalom volt, miután oxit kaptam, de nekem utána a császár még rosszabb volt, inkább 1000 vajudast bevallaltam volna egy császár helyett...de kinek mi:D
ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze, szubjektiv. Nekem is csaszar lett vegul, de en meg 100 csaszart bevallalnek, mint a 10 ora oxis kinlodast :(
ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek másmilyen, és mindenki másképp éli meg, plusz - lássuk be - a fájdalmat elég nehéz leírni. Nekem pl. mindig fájt a méhem/alhasam/hüvelyem menstruációkor, de soha nem "görcsként" érzékeltem, az nekem más típusú fájdalmat jelent (pl. mikor elrontod a gyomrod és a beleid görcsölnek, erős hasmenésed van - ehhez képest nekem a menstruációs fájdalom nagyon más típusú fájdalom volt mindig).


Lehet derékból sugárzó, lehet olyan érzés, mint a székletürítési inger, lehet görcs-szerű, lehet feszítő, mindenféle kifejezést hallottam már.


37. héten vagyok, nekem mostanában egyre többször van, hogy a baba lent nyomul, és a hüvelyem fáj, feszül, nyillal végig, és valószínűleg tegnap megvolt az első jóslófájás/összehúzódás is, egyszeri alkalom volt kb. 10-15 másodpercig, én kb. úgy írnám le, hogy az egész méhem izomzata megfeszült, mint egy hordó szorított körben, de nem fáj, inkább csak feszült, húzódott, nagyon kemény volt mindenhol.


Az oxitocinos indítást többen mondták, hogy azért durva, mert hirtelen csinál brutál erős méhösszehúzódásokat, és nem fokozatosan növekszik a fájdalom, így nehezebben viseli az ember általában.

ápr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5# nekem fokozatosan növekedett, de az utolsó másfél órát az 5-6bol így is Sz*rul viseltem. Nekem mondjuk alapbol nagyon alacsony a fajdalomkuszobom, szóval az viszont fura, hogy a szülési fájdalmakat mégis relatíve jól viseltem:D mindegy, egy biztos: így vagy úgy, de hamarosan túl lesztek rajta mind, akik most vagytok kismamák, max 1-2 nap az egész, és a baba mindenért kárpótol 😊😊😊 nekem az elején a megfelelő legzestechnika is segített pl valamennyit. :)
ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyre erősebb menstruációs görcsök, nekem kb ilyesmi volt. Elfolyt otthon a magzatvíz, de akkor még semmi fájdalmas érzés nem volt, aztán bementünk, CTG-re kötöttek, ott kezdett erősödni. Szerencsére nekem onnantól 5-6 óra alatt megszületett a fiam, csak az utolsó 2 óra volt a durva, de kibírható. Első szülésem volt, fiam 3,5 kilóval született.

Utólag megszépült az emlék, de az megmaradt, hogy az utolsó nyomás előtt a doki szólt, hogy akkor most nyisszantja a gátam.. na az fájt, érzéstelenítés nélkül vágnak rád egy 4-5 centis csíkot...

ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez sajnos nem kiszámítható, hogy neked éppen milyen jellegű érzet lesz a fájás, mindenki másképp éli meg. Nekem mensi szerű görcsökkel indult, viszonylag gyengén aztán fokozatosan felerősödve. Én pár óra múlva éreztem azt amit 1-es ír, azt a bizonyos “ketté akarnak belülről feszíteni”, szètszakadok érzést, pokoli volt, a mélypont számomra. Hidd el, tudni fogod ha beindul, hogy ez már AZ! :) illetve simán lehet, h nem is fájásokkal indul neked, hanem elfolyik a magzatvíz.
ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!