Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor kezdtetek...

Szülés után mikor kezdtetek el edzeni?

Figyelt kérdés
Még nem szültem meg. 32 hetes vagyok de már most van rajtam majdnem + 20 kiló. Szülés után mikor áll készen a mozgásra a test?
ápr. 13. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél egyéni. Attól is függ hogyan szülsz. Ha császár lesz akkor pl több idő kell mert nem terhelheted magad. Aztán ott van az is hogy lehet hogy rohadtúl ki leszel fáradva ha olyan a gyerek. Ezt előre senki nem mondja meg neked
ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyeni. Ha minden rendben van, akkor a 6 hetet meg kell varni, de ezen felul ki mikor all ra keszen, valtozo.

En pl az elso 4 honapban a tulelesre mentem, hasfajos, alig alvo babaval, edzes eszembe nem jutott, alig eltem :D

ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előtte mit edzettél/sportoltál? Mennyit? Egyedül? Edzővel? A túlsúly miatt jól gondolom, hogy szinte semmit? Vagy feküdnöd kell(ett), azért ment fel ennyi?


A gyermekágy nem a legideálisabb időszak az edzésre ha a terhesség előtt és alatt nem sportoltál semmit, inkább óvatoskodd túl az elindulást, minthogy beleugorj és valami baj legyen.


Sok mindentől függ, hogy mikortól és mit tudsz mozogni, pl. milyen lesz a szülés módja, mid, hogyan "sérül", hogyan regenerálódik a tested, a súlyod hogy alakul, és nem utolsósorban a babával hogyan csiszolódtok össze, pláne ha első gyerek stb.


Első körben a nőgyógyász szava lesz a mérvadó, másodsorban - ha nem sportoltál semmit eddig - akkor a választott sportban kellene találni egy edzőt, lehetőleg olyat, aki kifejezetten erre a területre (terhes/kismama időszak) specializálódott, de legalább képben van erre vonatkozóan is.


Ha nagyon semmit nem mozogtál előtte és nem is tudod mit edzenél, meg az újszülött csecsemő mellett nem is ez lesz a prioritás, hogy sportot/edzőt keress, akkor a Gyerünk anyukám! oldalt ajánlom, fizetős, de van kifejezetten szülés utáni csomagjuk, ami tényleg kb. nulla mozgásról indul.

ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
A 6 hetes kontrollon azt mondta az orvos, hogy fokozatosan/óvatosan mehet az edzés, 8 héttel a szülés után voltam először edzeni. A szomszédban lakó anyuka császáros volt, fél évvel szülés után futott kb 20 métert a villamosra, és még az is kellemetlen volt. Szóval tényleg egyéni (pedig az ő gyereke kb egy hónapos kora óta átalussza az éjszakát, szemben az enyémmel...).
ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Regeneráló tornát már a szülés után pár nappal végezhetsz, de komolyabb edzéssel várj legalább 3 hónapot, és szakember mérjen fel előtte, hogy elkerüld a sérvet, méhsüllyedést, stb. A nőgyógyász nem gyógytornász, nem ért a szülés utáni regenerációhoz.
ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon egyéni. Nekem a terhesség alatt sem lehetett sportolni, mert a lepény a méhszájon tapadt meg. A császár után borzalmasan voltam, a méhem épphogy megmentették, vért kaptam stb. A hat hetesen nem volt minden rendben várni kellett. Kb 4 hónap eltelt mire sétálni úgy tudtam hogy jól esett. Szóval nálam lassan ment minden. 5 hónappal a szülés után kezdtem egyszerübb tornákat csinálni, de nem esett jól még akkor sem. Szerintem ezt előre nem tudhatod. Lehet egy hét múlva vígan szaladgálsz, de lehet, jogy nem. Kitapasztalod majd. Jó babázást!
ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

A lányom 1 hetes korában kezdtem egy online gyermekágyi torna programot,utána egy szülés utáni regeneráló programot. Én császáros voltam és kb fél évig csak a regeneráló tornákra voltam képes, utána tudtam elkezdeni rendes edzést.

2 évvel korábban a fiam születése után 8 hónap kellett hogy elkezdjek edzeni, de akkor sajnos nagyon nem jó szakembert választottam így hamar abba is kellett hagynom.

ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!