Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni méhszáj nyílás...

Szülés utáni méhszáj nyílás tapintása?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapja szültem, nem jutottam el a 6 hetes kontrollra, különféle okok miatt. Van már időpontom a jövő hétre, fog látni orvos, de kíváncsi vagyok, más is tapasztalta-e a következőt:


Ezidáig nem nagyon tartottam önvizsgálatot a szülés óta, de a napokban nagyon alacsonyan volt a méhszájam és tiszta kézzel megtapintottam. Terhesség előtt is néha lecsekkoltam. Tudom, nem kell nyúlkálni, én mégis megteszem néha.


A terhesség előtti méhszáj nyílása kicsi volt és ugyanolyan feszes, sima bőr vette körül, mint amiket képeken lehet látni.

Most a nyílás nyilvánvalóan nagyobb, ami viszont megijesztett, hogy körbe kemény dudorokat, talán behúzódásokat érzek. Tehát meg van keményedve a széle.


Ez a szülés miatt van így, még regenerálódnia kell, vagy valami más lehet az oka? Valaki tapasztalt ilyet?


ápr. 13. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Jézusom, ne csinálj ilyet minek?!

Ha panaszod van akkor menj orvoshoz.

ápr. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Ennek mi értelme kérdező?
ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Több okból sem érdemes tapogatnod, de ebben az esetben láthatod hogy mivel se te, se az itt válaszolók nem végzett nőgyógyászok, nem tudunk ebből semmit megállapítani, még azt se hogy normális-e. Ezért vannak a nőgyógyászok.
ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A még nem szült és a már szült nők méhszája más (hiszen egyszer már kinyílt 10centire! Visszazáródik, de ugyan olyan nem lesz). De hogy mit kell nézni, tapintani azt az orvos tudja. Majd ő megmondja normális vagy nem.
ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is volt ilyen.megtapintottam én is, mert miért ne alapon. Méhszájseb-azt mondta az orvosom. Szülés közben sérült a laphám, így hengerhám nőtt a helyére. Sokaknál van ilyen.
ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért pontoztak le utolsó, ma voltam orvosnál és méhszájsebet állapított meg. Neked kezelték, vagy helyrejött magától?
ápr. 18. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom azért pontoztak le, mert önvizsgálatot tartottam. De szerintem normális ezt csinálni, mert az elváltozásokat így veszi észre az ember magán. Mellünket is átnézzük fürdés után hetente/ havonta egyszer.

Nem kezelték, kenetet vettek citológiára az alapján P1 volt az eredmény, tehát rendben van. Jelenleg bocsi, hogy írom-de nem váladékozik stb. Kicsit azért félek, mert következő terhességnél vetélést okozthat (sajnos édesanyámnál több is volt, mire kiderült mi okozza a bajt, neki súlyos állapotban volt akkor). Helyre jönni soha nem fog magától. Szülések után ha problémát okoz érdemes kezdeni vele valamit, nekem ezt mondták, de addig ha nem olyan vészes nem kell.

ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én is várok a kenetre, remélem minden rendben lesz és valóban méhszájseb.
ápr. 18. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!