Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan éreztétek magatokat...

Hogyan éreztétek magatokat lelkileg a szülés utáni első napokban?

Figyelt kérdés
Miket éreztetek? Tapasztaltatok hangulatingadozást?
ápr. 21. 16:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem találtam a helyem. Nem voltam depressziós sem és túl boldog sem.

A gyerekkel nem estem pánikba, jött minden magától.

De a gyerek elötti életemhez képest (introvertált vagyok és kb 0-24ben képes lettem volna/lennék egyedül lenni) és lett mellettem egy gyerek akit ott sem hagyhattam, nekem nagyon fura volt.

ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
Én pocsékul. A szülés napján halt meg egy családtag és hiába örültem a babának lelkileg nagyon kivoltam. Erre rányomta azt, hogy a csecsemősök írtó parasztok voltak. A szülészeten nagyon rendesek voltak az orvosok, nővérek és ez segített kicsit, de mindent elnyomott az, hogy a csecsemő osztályon mindegyik nővér bunkó tapló volt.
ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Az első babámmal szörnyen. A hangulatingadozás enyhe kifejezés, kegyetlen szörnyű volt az első szülésem és a kórházi napok is. Egyáltalán nem voltam felkészülve arra, hogy fizikailag ennyire rosszul leszek, és ennyire magamra leszek utalva utána. A babámmal nem is igazán tudtam mit kezdjek, persze nagyon cuki volt, de nem éreztem azt az anya vagyok érzést, amit hittem, hogy kéne, csak kínlódtam ott össze-vissza, fogalmam se volt mit csináljak.

A második szülésre fényévekkel többet készültem. Ott már úgy éreztem magam, mint valami "teremtő ősanya", hogy most én irányítok, ezerszer könnyebb is volt. Utána a babámmal is más volt, természetesebb, ott sokkal lazább voltam a kórházban is, csak hiányzott a nagyobbik gyerek meg a férjem.

ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
A kórházi időszakot nekem is a csecsemősnővérek tették tönkre. Mindneki nagyon aranyos meg kedves volt, de a csecsemősök... Császárral szültem, első baba, nagyon sokat kérdeztem (volna), de úgy beszéltek mindenkivel, mintha nem ez lenne munkájuk, csak random zaklatnánk őket. A kedvenc az volt, amikor leb@sztak, hogy hangosam sír a gyerek... Nagyon rossz volt miattuk, lelkileg és fizikailag is nagyon nehezen bírtam. Otthon a segítség sokat jelentett, de így is rettentő sokat sírtam, mert a kórházban sem aludtam szinte semmit, otthon meg az első 3 nap napi 1-1 órát, azt is úgy, hogy nagy fájdalmaim voltak. Utána kb egy hét alatt rendeződtek a dolgok, de addig volt, hogy azt kívántam, bárcsak meghalnék, mert így nem tudom ellátni a babát.
ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A szülés-kitolás alatt komplikáció lépett fel, így nagyon szrul. Aggódtam, sírtam sokat, aztán örültem, hogy megúsztuk épp bőrrel, már csak haza akartam jönni. Egyébként velem mindenki kedves volt, segítőkész, de sajnos nem tudtam megtapasztalni milyen is az, amikor minden rendben megy és aranyóra van meg megkapom a babát a szobára azonnal. Azóta nem szültem..
ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Off, de miert olvasom szazadjara is, milyen tahok a csecsemos noverek? Mi a faszert dolgoznak emberekkel, ha ilyenek? Raadasul szerencsetlen nok total kiszolgaltatottak.
ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
12 vagyok. 16 jó kérdés. Én is feltettem. Amikor már nem bírtam, hogy olyan parasztok velem és kikértem magamnak azt mondták őket nem érdekli az anyuka hogyléte. Csak pár példa a friss császárhegemre odanyomták a fiam én meg szóltam, hogy óvatosan, mert fáj arra azt mondták ne kényeskedjek. Vért kellett kapnom, mert a műtét alatti komplikációk miatt sokat veszítettem. Aznap rosszul lettem és elájultam a szülészeten az orvos szólt a csecsemősöknek, hogy addig vigyázzanak a babára. Ők minek majd anyuka ellátja. Persze ájultan. Ezt utána mesélte a nővér. Egyikkel nagyon öszebarátkoztam a szülészeten. Ő is panaszkodott a csecsemősökre. Nekem az eleve szörnyű lelkiállapotom nagyon lenyomták. Egy kedves szavuk nem volt.
ápr. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%
Ez szörnyű, remélem a karma dolgozik....Nők a nőkkel így bánnak életük legsebezhetőbb napjaiban... Senkinek nem akarok rosszat, csak pusztán ugyanazt, amit ő adott másoknak..
ápr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nagyon elveszettnek éreztem magam a kórházban, csúcsforgalom volt a szülészeten, az első 16 órát külön töltöttük, ami engem nagyon zavart. Aztán nem hogy vip szoba nem volt, örültem, hogy egyáltalán bárhol ágyat kaptam, hogy a babámmal lehessek végre. Én úgy éreztem, hogy nekem nagyon hiányzott az a közös idő a kapcsolódáshoz. 4-en voltunk egy szobában, 8-an egy fürdőre/wc-re, életem legkényelmetlenebb érzése, nem pihentem semmit, utolsó hajnalban már zokogva keltem kimerülten egy másik baba sírására, hogy ha ma sem engednek haza, akkor én saját felelősségre távozom. Már olyan szinten voltam fáradt, hogy belebóbiskoltam a szoptatásba, egyszer arra keltem, hogy csúszik ki a kislányom a kezemből. Nagyon elegem lett.

Kihisztiztem, hogy hazajöhessünk, itthon kicsit jobb lett a lelki állapotom, de a bébiblúz durván beütött. Nekem kb. 2 hónapig tartott a brutális hangulatingadozás, hol azon bőgtem, hogy mennyire hihetetlen, hogy anya lettem és úristen de szeretem, aztán meg azon, hogy szar anya vagyok, mert sír és nem tudom megnyugtatni. Szerintem nálam átcsapott ez egy kis depresszióba is, kb. olyan 4 hónapos korára lettem újra normális ha lehet ilyet mondani.

ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Fáradt voltam, de boldog is. A kórházban nem igazán lehetett pihenni, mindig volt valami. Na meg furcsa volt hogy itt a baba és éreztem hogy rám van szüksége, hogy dajkáljam, ciciztessem stb.. én meg azt gondoltam hogy szegeny ha tudná mennyire kezdő vagyok ebben 😅Egyedüli hülyeségem az volt hogy sokszor elpityeredtem azon hogy milyen cuki..de tényleg..pár hónapig ment. Nyilván vollt egy kis aggódás pl amikor bedurrant a mellem és megindult a tej, mert nagyon fura volt megélni hogy egy óra alatt oriási lett, meg ilyenek. De nagy ingadozások nem voltak.
ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!