Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a székesfehérvári...

Milyen a székesfehérvári szülészeten szülni?

Figyelt kérdés
A kórházban többször feküdtem már. De a szülészet új. 1 hónap múlva születik a babám. Milyen élményeitek vannak a szülészettel?
ápr. 24. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2021 decemberében szültem. A szülészet elég kulturált, szép szobák.. bár nem az fog érdekelni szerintem. :D Ügyeletes dokinál és szülésznőnél szültem (fiatalabb Schandl), nagyon kedvesek voltak. Engedték a szabad mozgást, sétát, zuhanyozást vajúdás közben is, kivéve mikor ct-n voltam.

Burkot kellett repeszteni, meg oxit is kaptam, de igazából mßr nem bántam a végén, mert nagyon nagy babám volt, örültem, hogy a kitolási gyors volt, bár gátat is metszettek.

Összességében a szülésélményem jó volt, a csecsemős részlegen már kevésbé :/ de ez szerintem sok kórházra jellemző ...

ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én is amúgy június elejére vagyok kiírva :)
ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Eddig csak rosszat hallottam ròla, sok ismerősöm szült ott. Èp gàttal senki sem ùszta meg, kitolàs hàton, aranyòra nem volt. Egyikük durva fertőzèst kapott a szemèlyzet durva hibàja miatt.

Èn nem ott szültem, de voltunk bent a gyerekosztàlyon egy hetig, meg a nőgyógyàszati ambulanciàn. Kedvesek voltak, egy dokit kivève, de 40 èvvel le vannak maradva.

ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A nőgyógyászok és az aszisztenseik alapján merült fel a kérdés. Mert 98%ban parasztok voltak. Sajnos nem tehetem meg, hogy magánba járjak terhesgondozásra. :) Remélem a szülészet és az újszülött osztály jobb lesz. :)
ápr. 24. 22:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ott fogok szülni Juniusban. Akit én kérdeztem neki nagy baja nem volt a kórházzal azt leszámítva, hogy nem volt melegvíz amég ott tartózkodott(bár én néztem nagyokat). Meg ugye, ha leugranál a büfébe mondjuk, akkor a szobatársadra kell hagyni a babát. Ezt én furcsállom. Az első másik kórházban született, ott bevitték a csecsemősök. Voltam itt 2 vetéléssel, akkor nagyon bunkók voltak, szóval sokat nem várok a kórháztól.
ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
En 2x szültem ott, semmi gond nem volt. Az van, hogy sokan tutjgatást varnak, es a szakszerű ellatás nekik már bunkóságnak számít. Ha úgy mész oda, hogy az egészség a lényeg es bőven elég, ha normalisak, nem lesz semmi gond. A szülésznők mind nagyon kedvesek amúgy és a csecsemősök is, van 1 idősebb, aki kicsit katonás, de ő is segítőkész. Nagyon kevés az ember, sajnos leharcoltak az emberek. De nekem 2 nagyon szép szülésélmenyem van. A nasodik tavaly márciusból.
ápr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6# Én nem vártam tutujgatást, de azt elvártam volna, hogy a vetélésemnél ellásanak normálisan és ne 40 ezer forintot kelljen otthagynom magánorvosnál, mert se egy hcg-t nem néztek se egy méhösszehúzó cseppet nem voltak hajlandóak felírni(amúgy szövetszál maradt vissza, amit szakszerűen nem vettek észre, mert csak egy ultrahangra voltak hajlandóak, de azt is mint látod elbénázták. Bár 10 másodperc alatt énse vettem volna észre, mert ennyi ideig voltak hajlandóak vizsgálni, mellette jöttek a megjegyzések, hogy minek mentem egyáltalán oda amikor nincs is bajom). Szóval köszi majd én eldöntöm, hogy bunkók vagy sem.
ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem fváron, illetve volt egy missed ab-om.


2019ben magzatvíz szivargással mentem be egyből küldtek a szülészetre. Az ügyeletes doki konkrétan kiröhögött, hogs ilyen nincs. Vagy elfolyik a magzatvíz, vagy nem. Olyan nincs, hogy szivárog.

Megvizsgált, de csak manuálisan, majd betett a vajudóba megfigyelésre. Ez volt reggel 8kor.

12kor néztek rám legközelebb. Könyörögtem, hogs egy uh-t csináljanak, mert érzem, hogy folyik, ott is volt az ágyon egy kisebb tócsa. Bepisiltem.... ennyivel lerendeztek. Este 7ig ismét otthagytak.

Nem ehettem, nem ihattam semmit egész nap.

Este 7kor jőtt a váltás doki, neki már sírva könyörögtem, hogy érzem nem jó valami. Csinált egy uh-t, majd azonnal vitt a szülőszobába. A fiam pulzisa 200felett volt, semmi magzatvizem nem volt.

A szülőszobán hallottam, hogy ordít a nappalos dokival, hogy már rég meg kellett volna szülnöm.

Gépre tettek, csak a bal oldalamond feküdhettem mozdulatlanul, úgy kellett vajudnom. Kaptam maxon az oxitocint.

8kor indult be úgy igazán a buli, az oxinak köszönhetően egyből 1perces fájásokkal. Onnan kb fél óránként jöttek be a dokik. 4 orvos is rámnézett, viszgált. 2kézzel tágított is,hiába sírtam, hogy fáj. 2kor lett meg a fiam, vágtak is, repedtem is.


2020ban volt egy elhalt terhességem. Na ez a nap, mikor befejezték, életem legrosszabb napja volt.

Konkrétan úgy bántak velem, mintha a saját gyerekem ölném meg, holott én vágytam rá.


2021ben félve mentem majdnemcsak szülni. Pontosabban felvoltam készülve mindenre is.

Csalódtam. De pozitívan. Akihez kerültem mindiv doktornőhöz az sztk-ban, már ott imádtam, ő volt az ügyeletes. Álom szülésem volt vele. Segített, támogatott, nem gyorsított semmit a folyamaton. Gátvédelem is volt. Egyszóval amennyire jó lehet egy szülés, ez az volt.


A gyerekágyas részleggel sok bajom nem volt. Ott a legnagyobb bajom az volt, hogy mind a 2x kaptam 1-1 paraszt szobatársat.

ápr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

A szakszerű ellàtasba nem fèr bele az indokolatlan gàtmetszes, oxy. Az ,hogy nem hagyjàk a vajùdó nőt enni, inni, mozogni. Kitolaskor a hàton fekvès az egyik legveszèlyesebb pòz. Az egèszsèges ùjszülöttet csap alatt lemosni, anyjàtól elvàlasztani szakmailag elfogadhatatlan.

Senki sem tutujgatàst vàr, csak azt, hogy ne veszèlyeztessèk sem a szülő nőt sem a gyerekèt.

ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#6-os én se tutujgatást vártam, csak hogy ne legyen egy traumatikus szülésélmény amiben majdnem mind a ketten ott maradtunk, mert oxival sürgetni kellett az ígyis gyors vajúdást, és későn vették észre hogy császározni kéne stb

Nagyon kevesen vannak!! Ha vissza lehetne tekerni az időt inkább magánkórházra gyűjtenék.

ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!