Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésfelkészítőre érdemes menni?

Szülésfelkészítőre érdemes menni?

Figyelt kérdés
Láttam egy hirdetést, Pécsett P. Betti tartja, esetleg volt valaki nála, vannak tapasztalataitok?
máj. 21. 05:48
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, érdemes elmenni. Ő a csecsemős főnővér, minden fontos infot elmond a kórházi napokról, a szükséges cuccokról, a babák alap ellátásáról. Én is voltam nála, nagyon informatív volt.
máj. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Igaz én más városban voltam. Nekem egyáltalán nem volt hasznos.

Beharangozta, lehet szülési tervet vinni. Segített is megírni. Reklámozta a felújított szülészet előnyeit, lehetőségeit. A gyerekágyas osztályt istenítette.

Ennek ellenére semmi nem úgy volt, ahogy ő felkészített.

máj. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a szülésre nem lehet felkészülni. Eddig 2x szültem, hamarosan 3x. Mindegyik szülés más volt.
máj. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha én elmentem volna nagyott koppanok, mert szülés elött 5 nappal közőlték, hogy császár, mert nem fordúlt be és már nem is fog, mert nagy a baba. Szerintem a nők többségénel nem úgy van mint ahogy felkészítik őket. Minden szülés más. Erre nem lehet készülni. Én csak az anyagiakat látom benne semmi mást.
máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En voltam szulesfelkesziton. Szerintem a korhazi resz volt nagyon hasznos, megneztuk a szuloszobat es a csecsemosok is elmondtak mindent a korhazi napokrol.
máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van külön szülőszoba látogatás is a klinikán (ingyen) gondolom a kórházi részt(mit kell vinni, milyen az osztály stb.) ott elmondják. Nem tudom ezen felül megéri-e elmenni, ezért tettem fel a kérdést.
máj. 21. 08:46
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Az ingyenes simán megéri, ha van időd rá, de ezek a fizetősek tényleg sok nőnek nem hasznosak, mert teljesen másképp történik minden.
máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért lehet szükség rá, mert ott mantrázzák kb., hogy a szülés természetes folyamat, fáj, de felkészítenek arra is, hogy milyen beavatkozások történhetnek. Ha hiteles személyhez mész, annak lehet értelme. Én nem ahhoz mentem (egy kórházi védőnő tartotta) és az nagyon félrevitt sajnos. Tisztában voltam a jogaimmal, mit lehet elutasítani, szülési terv, háborítatlan szülés, stb. Aztán indított szüléssel bekerülök egy medikalizált környezetbe és a szülési terv megy a kukába a "jogaimmal" együtt. Így utólag ezt inkább károsnak élem meg, mint hasznosnak.

Most a másodiknál csak szülésznői konzultáción voltam, aki a választottam lesz az adott magánkórházban. Ő őszintén beszélt a kórházi protokollról, mit mikor vetnek be, miért, hogyan indítanak, mikor tolnak műtőbe, stb. és egyébként mellékvágányon szó volt a háborítatlanságról, természetes fájdalomcsillapításról is, stb. Szóval sokkal tárgyilagosabb, bár már én is tudom mit akarok tudni, nekem mi adna biztonságérzetet, stb. Ennek van értelme. Kórház független "mázolásnak" szerintem nincs, mert nagyon betud vinni a susnyásba és ezt sajnálattal mondom.

máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Én nem voltam, mert már az elején közölték, hogy nem lehet kérni fájdalomcsillapítót, az első két babánál alap a gátmetszés ha kell, ha nem, és lesz hasbakönyöklés + oxitocin, különben is mit képzelek, hogy háborítatlan szülést akarok, abba nem fér bele a fájdalomcsillapító. Innentől kezdve engem nem érdekelt. Hála isten a babám a terhesség végére faros lett, így császár lett, mert első kettő babát nem engedik farosan megszületni(csoda, azok után amit előadtak).
máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem is annyira a szülésre való felkészülés miatt fontos, hanem hogy ne legyen olyan idegen a szülőszoba, az osztály. Kérdezhetsz, hogy mit érdemes vinni. Nem teljesen ismeretlenül mész szülni, tudod, hova kell menni, nem lesz olyan idegen minden. Szerintem ezek számítanak, persze magára a szülésre nem igazán lehet felkészülni, mert bármi történhet.
máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!