Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hányszor volt uh-án a...

Ki hányszor volt uh-án a terhessége alatt? Van vmilyen káros hatása ha sokszor megyünk? Én 19 hetes vagyok és már 5-ször voltam, félek vmi baja lesz a babámnak.

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A "tudomány mai állása szerint" azt mondják, semmi baja nem lesz a babának. De azt is olvastam (máshol), hogy a hullámai megmozgatják, megzavarják a magzatvizet.

Én azt vettem észre, hogy a babám utálja, mert minden uh-kor hadonászott és eltakarta az arcát a kezeivel. Ezért én nem voltam híve a sok uh-nak (a 4D-t is ellenzem). Ennek ellenére mégis összesen 8x kellett mennem, ezeket nem tudtam elkerülni.

De ne aggódj, minden babát legalább ennyiszer uh-znak, van amelyiket többször félórákig is babamoziznak. Ma már én is egy gyönyörű és szépen fejlett 8,5 hónapos kisfiú anyukája vagyok.

2009. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam , 22.hetesen már a 7.UH-n voltunk túl.

Majd én hülye még 4D-vel is kínoztam szegényt 50 percen keresztül..

Aztán másnap a kötelező UH-n a kórházban mindenféle eltéréseket találtak a babámon, emiatt pedig továbbküldtek központba, ismét pár UH, majd CVS 24 hetes terhesen...(tök feleslegesen mint kiderült) majd több magzatvizet mondtak (pedig a hasam nem nőtt nagyon a súlyom nem ugrott meg, a babának semmi baja nem volt de ezt ugye nem tudhattam.)

Mindent összevetve jó sok UH-n részt vettem. A fiam is menekült az UH elől, belebújt a lepénybe sose látszott az arca emiatt.

na szóval nem akarok hülyeségeket gondolni, de a következő gyerekemnél BIZTOS nem megyek ennyiszer.Nem teszem ki ennek.

A kötelezőkre elmegyek és 12 hetesen megcsináltatom a markeres vizsgálatot (ami fizetős itt felénk) és ennyi.

Se babamozi, se egyéb ilyen.

Ja persze végül egészséges szerencsére, de szerintem ez az UH is csak a megfelelő határokon belül jó. ( 5 db terhesség alatt)

2009. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

13. 16. 18. 29. es majd 36. héten lesz a korhazban uh

19. és 30. heten voltam 4dn

és minden alkalommal a nodokinal, megnezi


nekem nagyon szaraz a bőröm (kórosan), hetente jarnom kellene kozmetikushoz UH-ra (havonta jartam regen, mert nagyon draga, egy 4-5 napig jo utana), szoval amikor terhes lettem, megkerdeztem a nődokim, hogy lehet e.

azt mondta lehet

a kozmetikusom meg kerek perec megmondta, hogy nem uh-z terhesen.


a babamat az elejen zavarta az uh, mindig "menekult", volt hogy beuszott a mehlepeny moge is :) azert mert az uhval nyomtak a hasam, és hideg volt az a dolog, amit a hasamra tett.


kb a huszadik hét utan elmult ez a "félelme", abszolut nem zavartatta magat, ma is voltam, nem zavarta, békésen aludt tovabb.


Szerintem negyedóra az, ami nem zavaró, utána már nem jó a babanak.

2009. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mos vagyok 14 hetes de már 5 uh-n voltam.Pénteken megyek a 6. uh-ra.A babám szépen fejlődik, és azt mondják ettől nem lesz baja:))akkor nem néznék ilyen sokszor
2009. jan. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elvileg nem árt az uh a babának.

Én 9-szer voltam a terhesség alatt, ebből 3 4Duh volt, ami tovább tart jóval, mint a kórházi uh.

A babám teljesen egészséges, ma 1 hónapos :)

2009. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Határozottan nem állítanám azt hogy nem árt neki, de azt sem hogy használ!!!! Én a terhesség alatt 6* voltam uh-on és szerintem ez bőven elég is. De ne aggodj ha az orvos küld menj nyugodtan (bár nem raknám a kezem a tűzbe a dokikért)! Jó egészséget nektek!
2009. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 38. héten szültem, 6 alkalommal voltam UH-on.
2009. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok én 10 hetes terhes vagyok eddig 4-szer voltam UH-n minden vizsgálat szükséges volt.Eddig minden rendben.Pár hónapja elveszítettem egy magzatot nekem megnyugtató látni ahogy növekszik és dobog a szive..
2010. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!