Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készüljek a szülésre?...

Hogyan készüljek a szülésre? Mennyire fáj? Ti kérnétek epidurális érzéstelenítést, vagy mit ajánlotok a fájdalmak enyhítésére?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit kezdőnek tűnik a kérdésem, de az is vagyok:)

Fiatal kismama vagyok, 24 éves, 28 hetes. Már nincs olyan messze a nagy nap, mikor megszületik a kislányunk és szeretnék jól tájékozott lenni. Mire készüljek a fenti kérdésekkel kapcsolatban?


2010. nov. 9. 09:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Túl lehet élni érzéstelenítés nélkül is. Tőlem meg sem kérdezték, hogy kérek-e.

Leírni nem lehet a fájdalmat, mert olyat, csak egyszer és csak ott élsz át az életben. Nálam így volt. Fájt, de ahogy kibújt a fiam, minden fájdalom elmúlt.

Bár meglehet, hogy mindenkinél máshogy zajlik, máshogy éli meg.

Könnyű szülést!

2010. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Előre egyik szülés folyamatát sem lehet megjósolni. Ha nem lesz komplikáció, akkor legjobb a természetes szülés. Én cukorbetegen szültem, tehát sokkal nagyobb volt az odafigyelés. Mindkét karomban infúzió volt, az egyikbe a glukóz ment, a másikba a szülést gyorsító. Középen meg keresztül voltam csatolva, ami mutatta a baba szívhangját. Nem volt leányálom, mert kapaszkodni sem tudtam. De természetes úton kibírható fájdalommal világra hoztam lányomat 3,5 kg-al immár 26 éve. Ő a legnagyobb boldogság az életemben.És szülésed közben az orvosod látja kell e külső segítség. Például amikor én szültem mellettem egy 18 éves lány szült, negyed óra alatt meglett a babája egy hang nélkül. Azért mondom ez mindenkinél változó.
2010. nov. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mindenkinél másképp zajlik, nekem nagyon-nagyon fájt. Határán voltam, hogy kérjem az epidurált (addig kéjgázt szívtam, de nem ért semmmit), viszont már nem volt erőm és időm 1 perces fájásokkal végigolvasni és aláírni a papírt. Utána meg már olyan gyorsan zajlott minden, hogy nem lett volna idő sem rá.

12 órát vajúdtam, gyorsítót kaptam, és a mai eszemmel már örülök, hogy éreztem, hogy világra hoztam a lányomat. Minden fájdalom ellenére. Akkor ott nagyon nehéz, de utólag már büszke voltam magamra, hogy kibírtam.

Az utolsó egy óra nekem brutális volt, az egy perces fájásokkal... de gyönyörű élmény maradt, megérte, az összes fájdalom ellenére.

2010. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Lehet szépíteni. a szülés annyira fáj, mint amilyen fájdalomról nem is tudsz, hogy létezik. De ált. túléli mindenki.

Én a másodikat várom, és örülnék, ha kapén EDÁ-t. erről még nem beszéltem a dokimmal.

2010. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 kisnita ***** válasza:

Minden szülés más közhely, de tényleg igaz. Én nagyon megkínlódtam a kisfiammal, indított szülés volt, 51 óra vajúdás után császároztak. Az egyik barátnőm (szintén első baba) kevesebb mint 3 óra alatt megszült!!! Az nap délután voltunk nála a kórházba akkor azt mondta még jóslói sincsenek, jár NTS-re de a gép se mutat semmit. Az esti vizitkor kezdődtek neki a fájások, de azt mondta egyáltalán nem voltak kemények azt hitte ezek csak jóslók, áthívták a szülőszobára NST-re 9-kor bekötötték neki az oxitocint akkor kezdődtek a jó fájások és 11 előtt pár perccel meg is lett a kislánya. Úgyhogy ő nagyon ügyes volt. Érzéstelenítés nélkül szült.

Én kérni akartam EDA-t, de mikor adhatták volna azt mondta a dokim, hogy éppen most nincs elérhető anesztes orvos, pedig már a falat kapartam akkor. Végül kábító-fájdalomcsillapítót kaptam, a fájásokat nem enyhítette, de a szünetekben nagyon nem voltam ott. Úgyhogy végül is volt valamennyi hatása.

Félni nem kell mert azzal csak még rosszabb lesz, úgy állj hozzá hogy erős és egészséges nő vagy, annyian megszültek már te is túl fogod élni. A másik meg hogy ha annyira kibírhatatlan lenne akkor senki nem vállalna egynél több gyereket. Akkor én is azt mondtam, hogy soha többet, de most már azért másképp gondolom :)

Könnyű szülés és jó babázást neked!

2010. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Adri baba ***** válasza:

Most lehet hogy én leszek a kakuktojás,de nem számít!

Én sosem fogom megérteni azokat akik ragaszkodnak az erzéstelenítéshez.Én Vácon szültem és még csak meg sem kérdezték hogy kérek e és nem is foglalkoztam vele!

Ezt ki kell bírni,nekem nagyon alacsony a fáljdalom küszöböm de nem haltam bele!Fáj és kész kell is.


23éves 1,5 éves kislány anyuka!

2010. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nos, én is már jó előre tájékozódtam a szülésről, ekkor hallottam az EDA-ról, majd az orvosmmal is megbeszéltem, hogy mik a lehetőségek, kérhetem-e, hogyan, mikor, ki tudja beadni, ajánlja-e stb. Csak jóval bíztatott és szerencsére a pécsi klinikán nem kell hozzá anesztes, mert maguk a nődokik is be tudják adni, ha már két ujjnyi kifejtett a méhszájad, de még nem több 3 ujjnyinál. Nálam főleg az volt a kérdéses, hogy hat-e egyáltalán, mert agyhártyagyulladásom volt és ilyen esetben nem tudják garantálni a hatékonyságát... szóval eljött a szülés napja, indítottak, mert szivárgott a magzatvizem, majd bekötötték a kanült, és amikor lehetett, beadták az EDA-t... elhúzódott a vajúdás, nehezen tágultam, két adagot is kaptam... végül simán megszültem a kislányunkat.

Csak azt tudom írni, hogy a sikeres fájdalomcsillapításnak köszönhetően nagyon szép élmény volt a szülésem és bár vajúdtam sokáig, kibírhatóak voltak a fájások. Ha lesz második babánk, én mindenképpen kérni fogom az EDA-t...

... az előző válaszolónak... én meg azt nem értem, hogyha van mód fájdalomcsillapításra, miért ne éljünk vele???????

2010. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én kértem eda-t, de tulajdonképp a végére azt már nem adják, mert akkor nem éreznéd, hogy mikor kell nyomnod.

Arra azért jó volt, hogy a "nagy menet" előtt kaptam 1-2 óra pihenőt, össze tudtam szedni az erőmet, mert elég hosszan vajúdtam, és már elfáradtam.

A végétől ne félj, fáj, de pl. Én nem is nagyon voltam magamnál, csak a légzésre figyeltem, így olyan volt mintha transzban lettem volna, nem is igen éreztem semmit.

Amikor meg nyomod ki a babát, már szinte megkönnyebbülés, és hát elmondani nem lehet, hogy milyen fantasztikus érzés, mikor meghallod, látod, azonnal elmúlik minden fájdalmad. :-)

Ne félj, semmi értelme, inkább készítsd magad pozitívan fel, mert ha görcsölsz, akkor még jobban tud fájni.


2 hós kiscsaj anyuja

2010. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy ha úgy döntesz, akkor ezt előre meg kell beszélni a dokiddal, mert kell hozzá altatóorvos, aki be tudja adni. Meg elmondják pontosan, hogy mikor lehet, hogy smint, szal mindenképp lérdezz rá, mert nem úgy megy, hogy hopp én most akkor kérek...


Minden jót!

2010. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Adri baba ***** válasza:
Mi lenne ha 50évvel ezelőtt lenne?Mit csinálnátok???
2010. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!