Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen márkájú pelenkát,...

Milyen márkájú pelenkát, hintőport, törlőkendőt, babafürdetőt stb. vegyek a születendő kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Minden dologra kíváncsi vagyok, ami eszetekbe jut, nekem most csak ez a pár dolog ugrott be. Tudom, hogy kell gyógyszertári dolgokat is venni, de hogy mit, azt nem is sejtem.

A márkákra pedig azért vagyok kíváncsi, hogy a tapasztalataitok alapján melyiket javasoljátok.


köszönöm

Első gyermekes kismama


2010. nov. 18. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a Gabi törlőkendő, kezdetben Liberó pelenkát használtam, és úgy 6-8 hónapig a gyógyszertári fürdetőt és krémeket, hintőport. Utána már ezekből is Gabi termékeket vettem.
2010. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fürdető: gyógyszertári.

Pelenka: huggies, libero ezek kezdetben nagyon jók voltak, a 3-4-es méretben pedig csak a huggies és a tesco-s volt jó, 5-ösből csak a tescos.

Hintőpor: külön nem használtunk, csak a köldökre szánt gyógyszertárit

törlőkendő: pampers sensitive, neogranormon, nivea (de ez csak az egyik csemetémnél volt jó)


Gyógyszertári dolgok:

Amikor megszületik a pici, apa bemegy a gyerekorvoshoz, általában ezeket írja fel: popsikrém (nekünk nem volt jó, mi sudocreme-t és neogranormon-t használunk), lázcsillapító kúp (folyamatosan figyelni kell a lejárati idejét!), nagyon száraz a csemetéim bőre, mi kapunk gyógyszertári testápolót is (ezt használom egyébként én is), K-vitamin (többségében anyatejjel táplált csecsemőknek kell, mert az anyatejben nincs elég k vitamin, adagolása mindkét gyerekemnél más volt, pedig csak 1,5 év a korkülönbség), D-vitamin (az első évben végig, utána három éves koráig csak télen kell adni, napi egy majd, kétnapi egy cseppel, de lehet, hogy a ti gyerekorvosotok másképp adagolja), a fürdetőkrémet is a doki írja fel receptre. Nehéz tejbeindulás esetére van olyan gyerekorvos, aki készenlétbe helyez egy tápszeres receptet is.

Hirtelen ennyi.

2010. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Amit én használok a fiamnál: Babydream pelenka, Tesco-s popsitörlő (nagyon szeretem, nagyon jó árban van, jó minőségű és jó illatú), fürdetőkrém, hintőpor és popsikrém a gyógyszertárból, ha vmi kicsapja a popsiját, akkor Bepanthen.
2010. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Popsikrémet, hintőport és fürdetőt ír fel a gyerekorvos, azt vedd, és azt használd!

Nincs benne semmi irritatív anyag, és jóval olcsóbb, mint a többi.

Popsitörlő: én Babydream sensitive (illatmentes) popsitörlőt vettem.

Pelus: a Pampers büdi, és a derekánál folyik ki a babakaki. a Libero széles terpeszá, derékrésze gomírozott, itt a kaki a combjánál tud kifolyni, ha vékonyka a baba. Én egyébként a 2-4 kg-os Liberot vettem, teljesen elégedett voltam vele.

A gyógyszertárból lesz majd a fentieken (füretőkrém, popsikenőcs, hintőpor) kívül még alkohol, amivel a köldökcsonkot kell kezelni.


könnyű, gyors szülést!! :)

2010. nov. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk kezdetben a Tesco sajátmárkás pelus (sárgazacsis 1-es méret jött be, se a libero, se a pampers nem), utána már nagyon jó volt a libero 2-es méret, és most már csak libero-t használunk, a 3-as méretnél tartunk. Már nem a dokinéni által felírt hintőport használjuk, hanem nivea hintőport (nekem a Gabi hintőpor illata nem jön be). Törlőkendőnél Tesco sajátmárkás nagyon jó, használtunk ezenkívül Neogranormon, Pampers törlőkendőt, azok is jók, ha épp lehet kedvezményesen kapni. Most legutóbb a Huggies törlőkendője volt leárazva, vettünk is belőle 2 nagy csomagot, de nagyon nem jön be, vékony, szakad, valahogy tapintásra sem az igazi (pedig az egyik legdrágább típus).

Szeretjük még a Tesco sajátmárkás pelus-zacskóját, amibe a használt pelusokat lehet tenni.


Egy 3 hós kislány anyukája

2010. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Ha a legjobbat szeretnéd a babádnak, ne csomagold nejlonos vegyszeres papírprésbe, hanem vegyél neki mosható pelenkát. Ezek pihe puhák 2-3 gyereket is kiszolgálnak, és nem lesz kiütéses a kicsi bőre, így nem kell majd kenegetni folyton :)

itt tudsz körülnézni:

[link]

[link]

2010. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm.
2010. nov. 19. 06:15
 8/9 anonim válasza:
100%
Nekünk is a dr néni írt fel mindent, a popsikrémet és a fürdetőkrémet is használjuk még. Pelusból a Pempers nekünk nem jött be, (túl vékony szerintem a nedvszívó rétege) mi a Liberót használjuk. De engem zavar az ára, így most egy "no name" ,olcsóbb pelusunk van és nagyon jól bevált! Szerintem érdemes egy alkalommal kevesebb mennyiséget vásárolni és próbálkozni.
2010. nov. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. nov. 20. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!