Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki otthon szült, azoknál mi...

Aki otthon szült, azoknál mi lett a méhlepénnyel? A kaki, vér, mind ment a hitvesi ágyra vagy a kanapéra, esetleg a fürdőkádba? A köldökzsinór? A gyulékony anyag hova lett?

Figyelt kérdés
Mert ezekről senki nem beszél, csak a füstölőről meg gyertyákról amit a kórházban is lehet gyújtani...
2010. nov. 26. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Na, egy óra alatt jó sok hasznos választ kaptál. :)

Van egy szuper könyvem, érintőlegesen ír az otthonszülésről, ebben azt írja, hogy szerezzünk be műanyag fóliát (sátorlapot vagy zuhanyfüggönyt), hogy megvédjük az ágyat vagy a szőnyeget. Ja, meg szerezzünk be régi törölközőket és lepedőket.

Sajnos, hogy a járulékos dolgok eltakarítása hogyan és miként zajlik, azt a könyv sem taglalja, pedig én is kíváncsi lennék rá.

Nem tudom magam elképzelni, hogy a franciaágyunkon egy zuhanyfüggönyön vérben, kakában feküdve elemlámpa fényénél varrják a gátamat...


(Még mielőtt lincshangulat alakulna ki, nem szándékozom otthon szülni, csak kíváncsi természet vagyok és jól megnézem az érme oldalait.:D)

2010. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valaki múltkor belinkelt egy oldalt, ahol egy dúla írta össze, hogy mit kell beszerezni otthonszüléshez. Szemeteszsákot, de feketét, hogy a szomszédokat ne zavarja a véres hulladék a kukában. A méhlepényt pedig lehetőleg ássuk el a kertben.

Nem vicc, ezt ott olvastam.....

2010. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Somszédokat, kukába? Ez szerintem veszélyes hulladék. Minden, ami véres. A vérvétel után odatapasztott ragtapaszt is a veszélyes hulladékot tároló kukába kérik kidobni a rendelőben. Na, szép...
2010. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Akkor a használt tampont hova dobjuk????


En láttam tvben hogy volt egy család meg vagy öt gyerek, és a nö mindig elkérte a méhlepényét, elásta a kertben és ráültetett egy kisfát. érdekes ötlet, szép is meg érdekes is.

Ja a kérdezötöl, mit ért a gyúlékony anyag alatt?

2010. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom már mi a neve, d ehallottam gyúlékony anyagról, egyik kérdésemben az egyik válaszolótól.
2010. nov. 28. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokat ülök mentőautón, és hallok onnan történeteket:

Létezik olyan emberi faj, aki pl. a kutyájának adja a méhlepényt...

Nem kamu!

2010. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az kimaradt a történetből, hogy ezek az egyedek pottyantós WC fölött szülnek, így nem koszolják a francia ágyat, és nem kell a fekete zsák sem.
2010. nov. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! En itthon szultem, nem azert mert igy akartam, hanem azert mert hazakuldtek a korhazbol, a baba pedig megis jonni akart. Hozzateszem ez Anglia. Egy rogtonzott kis agyat krealtak nekem a nappaliba, matracot leteritettek egy pleddel. Valami csoda folytan, csak nedves lett a magzatviztol, semmi mas nem volt rajta. Miutan megszuletett a kisfiam, a mentoorvos kihivta a szulesznot. Megvartak, hogy megszulessen a lepeny, amit egy steril anyagba csomagoltak, amit egy legmentesen zarodo, veszelyes hulladek feliratu muanyag dobozba tettek. Kaptam injekciot, annak is volt veszelyes hulladekos muanyag taroloja, amit szinten a szuleszno hozott magaval. Nalunk semmi nem kerult a kukaba, mindent osszeszedett a szuleszno es elvitte. Nekunk csak a pled volt, amit ki kellett mosni es fertotleniteni. Hozzateszem, hogy itt Angliaban sokkal tobben szulnek otthon, mint korhazban, eppen ezert ezek a dolgok jol meg vannak szervezve.
2010. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen jogos a kérdés. Aki már szült ,tudja mennyi vérrel, nyákkal és egyébb testváladékkal jár egy szülés. El vannak szállva a meghitt környezettől. Nem tudom mennyire meghitt utána a szaros lepedőket mosni, meg a méhlepényt elültetgetni a kertbe... Vagy nylon zsákokat tesznek maguk alá mint a festők?? Valóban meghitt.
2010. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: Egyetértek!


Köszönöm a válaszokat

2010. nov. 29. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!